Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ÖV-zik tudna egy kis...

Aki ÖV-zik tudna egy kis infót adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy heti hány órát jártok foglalkozàsra?

Jártok alap kutyasuliba is?

Otthon is gyakoroltok? Ha igen, hogyan?

Direkt ilyen célra vettetek kutyát?

Milyen kutyus? :)

Ilyen mozgás mellett mivel eteted?

Jártok versenyre is?

Van egy alapképzés és utána lehet menni további szintre? Vizsga kell két szint között. Amolyan 'hobbi' szinten mennyire ajánlott sport?


Őszintén szólva nagyon motoszkál(t) bennem, hogy szeretnék ezzel foglalkozni, de elég sok kétség van bennem.


Válaszokat köszönöm, megy a zöld :)



2021. márc. 1. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk egy foglalkozás 15-30 perces

Egy alaptanfolyamot elvégeztünk előtte (szükséges is volt) most járunk haladóra

Igen, vettem neki heccbőrt de inkább csak játszunk vele

Nem erre a célra lett véve

Puli és valami kopó keverék lehet, bár ki tudja (menhelyi)

Barf módszer szerint etetem

Nem járunk versenyre, hobbi szinten csináljuk. Remekül lefárasztja, és kiélheti az ösztöneit, nekünk bevált.

Nálunk nincs alapszint vagy hasonló, mindenki a maga ütemében dolgozik (egyszerre egy gazdi-kutya páros van a kiképzővel, abban az időtartamban)


Igazából mi tényleg hobbiként űzzük, fő profilunk a canicross, frisbee illetve flyball

2021. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Az öv nem sport magában.
2021. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Többfajta őrző-védő sport van.


- Heti 3x van lehetőség ŐV-re mennünk.

- Járunk kutyasuliba, és előtte oviba is jártunk kb. 2 hétig, aztán átkerültünk a suli haladó csoportjába.

- Itthon azt kell gyakorolnom, hogyan tudom eredményesen és gyorsan lenyugtatni a kutyát. Illetve nem hagyhatom, hogy rágcsáljon (mondjuk, ezt főleg az apport miatt nem szabad)

- Direkt erre a célra vásároltam, IGP-re. :)

- Malinois.

- Julius K9 tápot kap, tojást, néha húst. Mindennap kap zöld kagylót és izületvédőt.

- Nem járunk, mert még viszonylag kölyök, de a vizsgák után szeretnék a versenyekre is eljárni, mert eléggé jó kutya, ha én nem cseszek el valamit akkor esélyesek vagyunk.

- Nincs alapszint vagy tanfolyam. Van egy csapatunk, benne egy pedig egy szuper segédem. Ő a trénerünk is, látja, hogy halad a kutyám, és mikor mit kell gyakorolni.

- A kutyádtól is függ, hogy hobbi szinten tudjátok-e űzni. Ha nincsen zsákmányösztöne, akkor egyáltalán nem lesz élvezetes...

Lehet űzni persze hobbiként, fárasztásnak is kíváló és engedelmes munkát is magas szinten igényel. Hiszen egy baromi magas ösztönállapotban kell a kutyát kezelni.

2021. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!