Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a tenyésztők...

Miért nem képesek a tenyésztők árat kiírni?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt a szerencsétlenkedést csinálni. Ezzel a hülyeséggel csak teret adnak a szaporítóknak.



Adott egy kutyafajta, a törzskönyvezett, fajtatiszta ára 200 000 forintnál kezdődik és 700 000 forint az általános felső határ (meg a csillagos ég). Nem sajnálom rá a pénzt, de nekem 300-at megér, 700-at jelenleg nem. Unom, hogy körbe kell telefonálgatnom a kennelt, alkudoznom, nem képesek egy pontos árat mondani korrekten... Beléptem egy fci igazolásos profi tenyésztő csoportba, a hirdetésekben az említett kölyök eb körbe van fotózva 60 szögből, mellette az összes szűrés, a vele csomagban járó dolgok, aztán a litánia végén két felkiáltójel között, hogy (idézem): Amennyiben csak ah ár érdekel és nincsen komoly vételi szándékod, akkor ne írj!



Komolyan felcsesztem magam ezen a bohóckodáson. Már miért ne tudhatnám, mennyibe kerül itt-ott a leendő kiskutyám? Miért kell eltelefonálgatnom ezer forintokat egy nyomorult információért?



2021. márc. 1. 21:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Messengeren és emailben is válaszolnak, nem kell telefonálni. Egyébként azért van ez mert minden kölyök ára más. Még almon belül is. Pl egy tenyészminőségű kiskutya, jó eredményt elért szülőktöl 300 000ft, ennek a kutyusnak a testvére, aki harapáshibás, már csak 180 000ft-ot "ér". De azt is el tudom képzelni hogy nem akarják hogy más tenyésztől nézegethessék ki milyen árban ad kutyát, és hogy a vevők sem vakon az ár alapján válasszonak kiskutyát vagy épp tenyésztőt.
2021. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%

Ez a szokás. Nem csak itt, de külföldön is, a világ minden területén.

3 kutyám van 3 helyről, ebből 2 külföldi tenyésztőtől. Sok kennellel és tenyésztővel beszéltem már kiskutya vásárlás miatt, sok tenyésztővel vagyok jó barátságban. Engem sosem zavart ez. Mindig is jogosnak éreztem, hogy először megismerkedem a tenyésztővel, én is eldöntöm, hogy akarok-e onnan kölyköt és ő is eldönti, hogy adna-e nekem. És csak ezt követően kérdezem meg az árat. (És a legkevésbé sem vagyok sajnos milliomos, de nem volt gondom az árakkal.)

Egyébként nehéz is lenne árakat írni, mert egy almon belül is változó lehet attól függően, hogy milyen célra viszik a kölyköt és mennyire ígéretes a kiskutya. A legígéretesebb kutya, pláne ha tenyésztőhöz vagy olyan sportolóhoz kerül nyilván drágább, mint mondjuk egy standard hibás vagy ösztönben, idegrendszerben gyengébb egyed, akit hobbira adnának el.

2021. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
Ára csak tömeg gyártott termékeknek van. Minden más egyedi megállapodás kérdése.
2021. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%

Most hagyjuk már azt, hogy egy almon belül változó lehet a kiskutyák ára. Simán meg lehet adni, hogy az ösztönerősek/munkavonalravalók/show-esélyesek stb. 350-400.000 hobbyra meg 250-320.000 körül vannak a kiskutyák.


Titkolni sem kell az árat, mert egymás között tudják/megbeszélik, meg ugye elviekben nem fognak egymás alá alkudozni, hiszen ígyis "nullára jönnek ki a végén".


Szerintem ez egy idióta szokás, azt meg nem is minősítem, hogy "ha csak az ára kell, ne írj" Ő wtf?


Szeretnék venni egy tk-s kutyust, rászánok egy bizonyos összeget, mondjuk legyen az max 300.000, akkor az alapján keresek. Ha látom, hogy az igényeim és az árak nem egyeznek, akkor átgondolom nyilván, de ne kezeljük már úgy ezt a kiskutyaáras kérdést, hogy mindegy mennyibe kerül. Nem!

Semmit nem veszek úgy, hogy megéri nekem 250ért, de 750ért is. Mindkettőt ugyanúgy fogom értékelni és szeretni, de a pénztárcámba nem a szeretetem alapján kerül a zsozsó.


Most van egy mezei egér vásárló aki végre valahára rászánja a többszörös összeget, hogy ne szapitól vegyen, erre megint kapja a lehordást, hogy mi az hogy ár alapján választ...

Nem az alapján választ, de az is egy fontos tényező.


Sehol máshol nincs ez a titkolózás, egyik másik állatfaj tenyésztőinél sem.

2021. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
30%
Egy két őrző védő fajtánál olyan 150 000-be mennek a kölykök, mindegy mire viszed, hobbi vagy nem hobbi.
2021. márc. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
42%

Én most vettem kölyköt.

Fajtát nem írok, de átlagosan a legtöbb tenyésztőnél 150-be mentek a kölykök

Mindegy, hogy hobbi vagy tovább tenyésztés.


Bronz és arany koszorúsokban elérte az ár a 180-200 ezret.

Egy helyen próbálkozott a tenyésztő 280 ezerrel, csak hogy kihozza "nullásra" a dolgot :D

2021. márc. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok

Őrző védő munka fajtáról van szó, de rengeteg hobbista viszi kedvencnek őket

2021. márc. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%
4-es valaszoloval ertek egyet, vegre valaki! Kulfoldi tenyesztoknel egyebkent egyaltalan nem torvenyszeru ez, ha irsz nekik egy levelet, minden informacioval es a kutya araval egyutt kapsz egy valaszt. En tobb tenyesztonel is erdeklodtem, voltak import kutyaim. Van, aki kiirja az arat, hogy elkerulje a felesleges koroket, de sajnos ez ritka. Azt vettem eszre itt az orszagban, hogy a nagyon fontoskodo, kicsit bekepzelt tenyesztoknel szokas az utolso pillanatig titkolni az arat.
2021. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 búzaszem ***** válasza:
79%
Nekem az a tapasztalatom, hogy 150-200 ezer között már nagyon jó minőséget lehet kapni. Alatta biztos nem megbízható, felette meg szerintem felesleges, ha valaki csak az udvarba akarja a családhoz. Én németjuhászt vettem egy kiváló kennelből, ott világosan elmondták az árat.
2021. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

En megfogalmaztam egy leirast a sportolasi szokasaimrol,eletemrkl,hova vinnem a kutyat. Stb. Milyen szemelyisegjegyeket varok el tole. Szinet nemet is meghataroztam. Kb fel eves legyen. Fiatalabbat nem akartam,mert az meg nagyon tonkreteszi a berendezest.


Feltettem az ar kerdest is. Mindezt masoltam es elkultem a jegyzett tenyesztok messengerere meg emailjere. A hetek mulva valaszolok lemaradtak.

Sokan nem tudtak az igenyeimnek megfelelot adni.


Volt olyan tenyeszto aki lancra kikotott 1,5 eves kutyat ajanlgatott. Ott ketelkedtem a szocializacioban meg az izomzat megfelelo fejlettsegeben. Ugyh azt kihagytam.

2021. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!