Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tréninggel kapcsolatos...

Milyen tréninggel kapcsolatos könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Milyen kutyakiképzéssel kapcsolatos könyveket ajánlanátok? Főleg olyanokra gondolok, amik a pozitív megerősítést alkalmazzák inkább. Böngészgettem rengeteget, de nagyon megoszlanak a vélemények, hogy mik a valóban jó könyvek.


Ha nincs magyarul, az sem baj, sőt jobb is, ha legalább angolul beszerezhető, mert nem magyar nyelvterületen élek.


Szeretnék felkészülni majd a kutyám tanítására.


Köszönöm szépen előre is.



2021. márc. 2. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Jane Fennel bármelyik könyve. Angolul és magyarul is beszerezhető.
2021. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Kutyasuliban többet tanulsz, mint egy könyvből. A kutyakiképzést nem lehet leülni és megtanulni.


De milyen könyvet szeretnél? Engedelmes kiképzés? Trükkök? Őrző-védő?

2021. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm, megkeresem őket.


#2: Természetesen, tervben van a kutyasuli is, amint a kutya meglesz. Csak szeretnék azért egy körülbelüli képet kapni erről az egész kutyanevelés kérdéskörről, pusztán azért, mert érdekel. Nem igazán vagyok képben a fogalmakkal még, de első sorban engedelmes kiképzés érdekel, vagy bármi, ami nagyjából bemutatja egy kiskutya nevelését a felnőtt koráig.

2021. márc. 2. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Canine Perfomance-nek (DogPro) van online kurzusa. Azt hiszem van próbaidőszak is, nekem tetszett amit ott olvastam. Benne van minden, amit akkor ajánlatos tenned ha hazahozod a kiskutyát, hogyan állíts fel szabályokat, stb...
2021. márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Jan Fennel!


Fulop norbert: Tanulj meg kutyaul.

Ez a tanitasrol szol. Mit hogy tanits. Pozitiv megerositeses.


A kutyaiskolakban idegbetegek agresszivak az oktatok. Befenyitik a kutyat. Sok ismerosom jart igy. Felelmi agresszios lesz tole a kutya ,ha fenyegeti terrorizaljak.

2021. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit kevered a dolgokat. A képzés és a nevelés nem ugyan az. Az engedelmes képzés nem egyenlő azzal, hogy "legyen a kutyám engedelmes". Neked gondolom most az lenne a lényeg, hogy a kutyád behívható legyen, laza pórázon sétáljon, emberekkel-kutyákkal jól viselkedjen, ne egyen fel semmit a földről, stb. Ez a nevelés. Ebből rengeteg könyvet és blogot találsz (undogmatik, Susan Garrett, KutyaEtológia fb csoport, Sophia Yin, Karen Pryor, Vámosi-Nagy Nóra, Csányi Vilmos stb.) ma már főleg r+ témában.


(És gondolom nem arra van szükséged, hogy a kutyádat szabályosan apportozni tanítsd, szabályos lábnál követés, csehes fordulatot taníts, menet közben állni tudjon és előreküldésre képezd. Amik az engedelmes munka feladatai.)

2021. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6:

Igen, még nagyon az elején vagyok az egésznek, szóval bocsánat, hogy fogalomzavarban vagyok. Köszönöm a rövid felvilágosítást!


Ebben az esetben a nevelés részre gondolok akkor. Bármi további majd csak később jöhet, ha úgy alakul.

2021. márc. 2. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Hatos megmondta a tutit.
2021. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!