Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megtanítani a...

Hogyan lehetne megtanítani a kutyámat apportírozni?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt. Eddig ügyesen tanulta a parancsokat, de ennél elakadtunk, teljesen kétségbe vagyok esve. Próbáltam labdával, az nem érdekelte, a sípolós játékokkal egyetemben. A bot bizonyult eddig a legjobbnak.

Először még akkor adtam a jutalomfalatot, ha szájába vette a botot. Utána, ha meg is tartotta egy kis ideig (itt sokat szenvedtünk). Majd próbáltam, hogy eldobom kisebb távolságra. Utána ment, de az esetek többségében csak lefeküdt és rágcsálta. De volt, hogy felé se szagolt.

Nem tudom mit kéne tennem. Hetek óta gyakoroljuk, de mintha minden nap a nulláról kéne újrakezdeni. Megnéztem több tucat oktató videót, ott nem tudom, milyen zseni kutyákat használnak, de az enyémnél nem válnak be azok a technikák.

Amiket eddig megtanult:

- Séta pórázon és anélkül

- Ül

- Marad

- Pacsi

- Behívás

Bármilyen tippet nagyon megköszönök, mert már tényleg a hajamat tépem :D



2021. márc. 2. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Várj csak, ő még nagyon kicsi! Apportra ráérsz 8 hónapos kor után ráfeküdni!
2021. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Tisztázzuk: Azt akarod, hogy eldobod és visszahozza pl. a labdát, vagy rendes, apport feladatot akarsz neki megtanítani?


Ha csak játékból, akkor ha nagyobb lesz dolgozz két játékkal. Egyiket eldobod, ha visszahozta, akkor a másikat is. Ha nem hozza közel, egy idő után megérti hogy közelebb kell vinni az eldobottat, hogy megkapja a nálad lévőt.

2021. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%

Egy 3 hónapos kutyának SEMMIT sem kell még tanítani! Fő ilyenkor, hogy kihozzuk belőle a motiváltságot. Érdekelje a kaja, érdekelje a játék, ezekre tudunk késöbb alapozni. Vidd mindenfelé, szocializáld (ami NEM azt jelenti, hogy minden kutyával összeengeded!).

Ha rádfigyel, azt jutalmazd le.

2021. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18%

Egy ismerosom meselte,hogy botot ragcsalt a kutyaja. Belement a szalka az inyebe es keson vette eszre a gyulladast a kutyan es mar nem tudtak megmenteni a halaltol.


En nem engedek botot felvenni a kutyamnak. Csak a sajat jatekjat veheti szajba.


Illetve,ha a foldrol felveszel vmit es odaadod ,akkor kesobb az eldobott kajakat is fel fogja venni.

2021. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!