Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya intelligencia teszt....

Kutya intelligencia teszt. Hány pontot ér el a kutyusotok?

Figyelt kérdés

Persze ennél összetettebb egy kutyus, de kíváncsi vagyok az eredményetekre.


[link]


2021. márc. 2. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Maximum pontszam. Aranyos teszt egyebkent :)
2021. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Ez mekkora marhaság. Ez a teszt szerint az én kutyám retardált, pedig csak meg van nevelve.


A törölközőt nem szedi le magáról, mert hozzá van szoktatva, hogy ha fürdik, akkor pár óráig törölközőbe van bugyolálva. Bármit elvisel magán, mert mindenhez hozzászoktattam.


Ha nasit dobok a földre és letakarom, akkor azt ő úgy érti hogy az a falat tabu. Ha neki szánok juti falit, akkor vagy a szájába adom, vagy félreérthetetlenül elé teszem le. A leejtett falat tabu.


A csontját néha kiszedi a szekrény alól ha sikerül betúrnia oda.


Erre a poharas hülyeségre nem tanítottam, nem is kifejezetten érdekli.


Nem reagál ha felveszem a pórázt. Nálunk a séta a "séta" parancsal idnul, ha nem mondom, hogy "séta", akkor nem pörög, mert tudja, hogy csak pakolok.

2021. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2# Én kutyám parancsszóra eszik, így a törölköző ledobása után elég volt annyit mondanom, hogy “Tied” és már kereste is.


Törölközőt azért szedte le a kutyám, mert játékosan dobtam rá, és mivel szabadban voltunk, leszedte a fejéről, hogy lásson.


Poharas feladatnál nem a pohár a lényeg, hanem hogy emlékszik-e az adott dologra. Hidd el, én sem játszok vele poharasdit. Eszembe nem jutna...


Tudtommal a séta is pórázzal történik, így ha egy kutya meglátja a pórázt, automatikusan megörül, mert úgy véli, elviszi a gazdája.

2021. márc. 2. 13:31
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Most nem csinálom meg ezeket velük,de elmentettem az oldalt,és a héten majd igen.Amúgy jó kis teszt ez,nekem tetszik hogy legalább nem csak az emberekre gondolnak az ilyenekkel,hanem már az állatokra is. :)
2021. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Ez elég "tudománytalan" tesztnek tűnik, a legtöbb megszokáson alapuló tanulást teszteli, illetve a viselkedés/személyiség is befolyásolhatja az eredményt, ahogy a pillanatnyi állapota is. Az én kutyám magán hagyná törölközőt, ha olyan állapotban találom meg, de van amikro azonnal elvetné. Az se mindegy, hogy mekkora törölközővel teszteled. Egy kicsit/nagyot lehet nem ugyanolyan vehemenciával rázna le, ahogy egy kis rongy alatt is könnyebben megtalálja a jutalomfalatot, mint egy nagy alatt.
2021. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 7 pontot ért el a 10 éves kutyusom.
2021. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A magyarázatomhoz írtam, hogy egy kutya - akár egy ember - összetett.


Nem tartom hülyeségnek a tesztet, de nyilvánvaló, hogy nem alapos. Aki tanulmányozza a kutyáját, az fel tudja mérni évek / hónapok alatt, hogy mennyire figyel, mennyire engedelmes vagy készséges az eb.


A teszt inkább érdekesség, újdonság számomra. Nálam megerősítette a megérzéseimet, hasznát vettem.

2021. márc. 2. 13:44
 8/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem kis szorakoznasnak jo ez a par perces teszt, nem ertem mit kell nyavajogni mar megint. Csak egy kedves kis jatek az egesz, nem kell verkomolyan venni...
2021. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Jópofa teszt, de ezzel mérni az intelligenciát butaság.

Most csak egyet kiragadok:


"2. Elrejtett jutalomfalat

A kutya szeme láttára tégy egy darab nassolnivalót a földre, majd dobd rá a törölközőt. Figyeld meg, mennyi időbe telik kedvencednek kihalászni alóla a jutalomfalatot!"


Meg sem várná, hogy rádobjam a törölközőt, ha valami nagy kedvenc. :-D Viszont az én kajámat tiszteletben tartja akkor is, ha egyedül hagyom vele, és utcán is biztos lehetek benne, hogy nem zabál össze mérgezett falatot.

2021. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9# Az már régen rossz, ha a kutyád nem teljesíti a “marad” parancsszót.
2021. márc. 2. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!