Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontos napi rutin kell a...

Pontos napi rutin kell a kutyadnak?

Figyelt kérdés

Ugy ertem mindig ugyanabban az idoben kap enni, vagy viszed setalni. Ezeket nem varja turelmetlenul?

En direkt valtozo idopontokban kb 2-3 oras intervallumban ugyanakkor, de nemi eltolassal vegzem ezeket, mert nem szeretnem, ha kovetelozni kezdene, vagy savat hanyjon mert fel oraval kesobb kap csak enni valami miatt, sok embertol hallottam ma ha nem kapja idoben a kajat, akkor hány a kutya.


2021. márc. 2. 17:44
A kérdező szavazást indított:
Pontos napirendunk van, igen.
Nagyjabol igen, kb. mint te.
Teljesen valtozo.
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem várok 2-3 órát, de nem mindig tudom betartani az időpontot. Minden este 8 körül kap enni, maximum fél-egy óra eltolódással, de ez nagyon ritka. A reggelit is kb ugyanakkor kapja. A séta változó. Az én kutyámnak semmi baja a rendszerességgel, nem követelőző és nem hány, ha kicsit kések a kajával. Nálunk igazából azért van ez a rendszer, mert nekem így felelt meg, de szerintem úgy is tökéletes, ahogyan te csinálod. Minden gazdi más. Az a lényeg, hogy szeresd.
2021. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell percre pontosan kiszamolni mindent, azonban ennyire feszulni se kene azon, hogy mi van, ha izgatott lesz a kutya, es emiatt direkt tologatni, felboritani a napjat. Mi van, ha izgatott lesz? Semmi, akkor nem foglalkozol vele. Akkor mentek setalni, ha lenyugszik.

A hanyassal kapcsolatban nincs tapasztalatom szerencsere, de nem hiszem, hogy egy egeszseges, nem erzekeny gyomru kutya hanyni kezdene, ha 30 perces csuszassal kap kajat. Velunk is elofordult mar, nem lett baj.

2021. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Reggeli +vacsora van. Minket alkalommal 2 fogas van.


Savhanyas nincs,mert barfozunk.

Pisi kaki setara van,amikor ossze vissza -megyunk.


Soha nem turelmetlen ,izgaga. Heti 3x van kozos sportolasunk. Az lefedi a mozgasigenyet.


A foxi meg vizsla szokott pl turelmetlenkedni,ha nem a mozgasigenyenek megfeleloen van mozgatva. Napi tobb ora futas az igenyuk. Sprintelesekkel. Tanitas luszban alap mindnel.


Valszeg a mozgasigenyeden feluli kutyat valasztottal. Legkozelebb nagytestu vaskos kutyat valassz.

2021. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, meg kutyas elet elott ugy gondoltam jobb a pontos napirend, fejben meg is terveztem mindent, mert mindenhol abba botlottam, hogy kell nekik a rendszer... aztan rajottem hogy ez munka mellett (de-du valtott muszak) nem lesz kivitelezheto. Altalaban este 6 fele kap kajat, reggelire csak egy kis adagot, de amikor heti 2x fel 9re erek haza, akkor addig varnia kell. De szerencsere nincs semmi emesztesi gondja.

Elég nagy, vaskos kutya, igy a setaval sincs baj, nagy setat mindig ebed utan teszunk 2 es 5 ora kozott, ezt se varja befeszulten, csak akkor lesz kicsit izgatottabb, ha elokerul a poraz.

2021. márc. 2. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 2 műszakban dolgoztam, így persze voltak eltérések. Szépen alkalmazkodtak. Etetés mindig este van.
2021. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentett kutyám van, nem igényli a pontos napi rutint, vannak eltérések, illetve más a hétköznap és más a hétvége, meg amikor hosszabb szabadság van. Ő ehhez jól alkalmazkodott.
2021. márc. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 műszak miatt igen, mindig más.

Reggeli séta 4-től 5-ig vagy 7-től 8-ig.

Délelőtt vagy én vagy anyum viszi 20 percre pisilni, vagy ha délután dolgozok, akkor ilyenkor van a napi nagysétánk, 10-től 12-ig.

Délután vagy megint 20 perces eü séta én vagy anyum vagy akkor van a nagysétánk 3-tól 5-ig. Ha csak eü séta volt, akkor az 4 körül.

Este 20 perc vagy én vagy anyum, újabban mindig, de régen ilyenkor is volt egy lehetséges nagyséta, 9-től 11-ig.

Etetés az reggel séta után, szóval 5-fél 6 körül vagy 8-fél 9 körül, illetve este is ilyen tájt.

2021. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok, persze az sem mindegy, milyen az idő, vagyis télen és nyáron is más.
2021. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!