Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan hámot szeretnék, amin...

Olyan hámot szeretnék, amin egyidejűleg nyakörv is is van (dupla biztonság). Tudnátok képet, vagy linket küldeni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nincs ilyen hám. Egy jól beállított hám pedig teljesen biztonságos, ha félsz, hogy kibújik belőle a kutya, akkor vegyél 3 pontos hámot.
2021. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez olyasmi, de kibújni ebből is tud bizonyos esetekben, ha nagyon megijed a kutya.

[link]

2021. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg a H-hámok is jók lehetnek. Nekünk az bevált, szeretem használni, a kutyára is könnyű feladni.
2021. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Én ilyesmit ajánlok


[link]


ez a hasa alatt is átfogja, nehezebben bújuk ki és több helyen tart. Láttam olyat is amit keresel, de lehet kiment a "divatból" mert sem magyar, sem német oldalon nem találok egyet sem.

2021. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
H-hámot javaslom én is, az mindenhol a kutyára állítható. 4 kutyán bizonyított már nálam. Sosem bújtak ki belőle.
2021. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

A legnagyobb biztonságot az adja ha elég időt fordítasz a kutya nevelésére és megtanítod viselkedni:) Ezt nem trollkodásból írom, hanem azért mert szerintem sok olyan kutya-gazda páros lehet (pl. nagy kutya, fizikailag gyengébb gazda) ahol ha a kutya menni akar, akkor megy, tök mindegy hogy hány ponton fogja a hám. Meg még ha vissza is tudod tartani, akkor sem egy élmény állandóan a kutya megfékezésével elfoglalva lenni séta közben.


Kapcsolódó, hogy pont pár hete láttam egy 8 éves kislányt egyedül sétáltatni egy kb. másfél méter magas, kamasz, teljesen neveletlen kan ír szettert, hát a kislány kb. repült a kutya után, ezen nem segített volna az se, ha a kutya után egy egész ejtőernyő van kötve 8 ponton fogó hámmal, úgyhogy egy picit megálltam és elkezdtem vele beszélgetni, hogy mi a helyzet:) Végül odaadtam neki az én kutyámat, átvettem az övét, és megmutattam neki hogy milyen egy korrekció, és melyik pillanatban kell alkalmazni, a kutya és a kislány is azonnal vették a lapot, visszaadtam neki a kutyát és nagyon ügyesen csinálták! A kislányon látszott a megkönnyebbülés, hogy mégis lehetséges normálisan sétálni, a kutya meg azonnal követő módba állt és az is örült hogy végre mondják neki hogy mit kell csinálni. Valamelyik nap láttam őket megint sétálni, én autóban ültem, de tök jó volt látni hogy a kutya gyönyörűen sétál a gazdája mellett a kislány meg tök magabiztosan egyenes háttal vezeti:)


Na, szóval...hám ide-oda, dupla-tripla biztonság...Nevelés!

2021. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
másfél méter magas ír szetter? :D ezt nem tudom értelmezni. Valami mutáns volt? Na meg 8 éves kislány? Egyébként oké, hogy tanítani kell a kutyát, de amíg nincs megtanítva hogyan kell sétálni és nem megbízható, addig is valahogy biztonságban kell tudni.
2021. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek 7-es hozzászólóval. Meg kell tanítani pórázon sétálni, és ennek keresem a legbiztonságosabb módját.
2021. márc. 3. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az én kutyám nem nőtt bele a nyakörvébe, egy Julius K9 powerhám volt rajta. Abban is szépen sétált a kezdetektől, nem csináltam pedig semmi különset: Jutalmaztam, ha rám nézett, illetve amikor jó pozícióban volt. Vigyetek magatokkal jutit a sétákra. ;)
2021. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
A 4-es túrahám, nekem is van hasonló, de az szerintem séta tanuláshoz nem jó, túrázni viszont ajánlom.
2021. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!