Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát hozzak, ha...

Milyen kutyát hozzak, ha nincs igazán komoly célom vele, csak sétálni szeretek és egy társat szeretnék?

Figyelt kérdés

Örökbe szeretnék fogadni, de mindenhol az az első kérdés, hogy mire kell?

Hát mire, csak hogy legyen, mert szeretem a kutyákat és mert olyan jó társaság egy kutya.

Csak sétálni szeretek, naponta ki szoktam menni ösvényre, mezőre, erdős helyekre sétálni, kb 2 órára. Illetve minden 3.nap 10km-t futok vagy biciklizek a szántóföld melletti földúton, jó kis terepfutás/bringázás.

De nem szeretnék/nincs lehetőségem kutyaiskolára, kutyás sportokra, agility, őrző védő meg ilyesmi.

Nyugdíjas szüleimmel lakom, szóval mindig lenne itthon valaki vele, pénz van rá, alap dolgokra nevelném csak, pl állj meg a járda végén, nem szabad ezt meg azt, feküdj le a helyedre, ne ugass stb.

Szóval csak társ.

Milyen fajták (keverékei) jöhetnek szóba?



2021. márc. 3. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Akármelyik menhelyit.
2021. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezt igy elmondod egy menhelyen, es biztosan tudnak ajanlani neked egy kutyust. Egyebkent, ha fajta erdekel, akkor vizslat mondanam. Tanulekonyak, konnyen kezelhetoek ( nekem ez a tapasztalatom!) van mozgasigenyuk, de boven eleg lenne az, amit itt felvazoltal :)

Azonban kinti-bentikent kene tartani, foleg telen, a rovid szoruk miatt.

2021. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2%
Semmilyet
2021. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem két irány van: az egyik hogy olyan kutyát kérsz amelyik adott esetben tud veled gond nélkül 10 kilométert futni, akár melegben is. Itt arra kell figyelni hogy egy ilyen kutya nem csak minden harmadik nap akar majd ennyit mozogni, hanem minden nap, tehát az hogy heti kétszer van csak lemozgatva nem járja. A másik hogy kérsz valami kisebb fajta keveréket, amelyik csak van, cuki, puha, nincs túl nagy energiaigénye és nagyjából abban elfárad hogy jön-megy veled egész nap. 1.5-2 óra séta bőven elég egy ilyennek, néha még sok is. Viszont ezekkel nem fogsz tudni futni járni.


Szerintem örökbefogadás esetén nem annyira reális előre kigondolt fajták keverékéről álmodozni, annyit kell elsődlegesen eldönteni hogy mekkora méretű és milyen energiaigényű kutyát szeretnél.

2021. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1%
Szval, azért kérdezik meg, hogy minek neked kutya, mert azt hiszik hogy azért akarsz venni, hogy 20:00 után kimehess kutyát sétáltatni... Sajnos vannak ilyen emberek de ez már más tészta... Én a te helyedben minden féle képen egy nagyobb testű/közepes méretű kutyust fogadnék örökbe, mert az talán bírja a hosszabb futást, túrákat, de hogyha látod hogy nem tudja felvenni a ritmust és lemarad vagy hosszú távon már nagyon liheg, akkor rövidebb utakra menjetek, vagy hagyd otthon... Ha mozgásigényes kutyust szeretnél akkor meg pont az ellentettje... Lehet hogy túlzottan húzni fog, így vigyázni kell hogy el ne rántson... Minden esetre én egy keverék kutyust választanék, ami nagyobb testű, de egyébként azt hozd el, amelyik szimpatikus, vagy magadat látod benne. És ha meg tudod neki adni azt, amire szüksége van akkor egy nagyon jó páros válhat belőletek. Úgyhogy sok sikert a kutyushoz!:)
2021. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát az dologelvégzős sétán felül menne a napi 2 óra egyben és minden 3.nap helyette 10 km futás.

Mudi féle nem jó, mi?

Pedig az nagyon tetszik, nem is túl nagy.

De amúgy benti lenne csak, nincs udvarunk.

2021. márc. 3. 15:21
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Olyat kéne megnézni, aki már leélte első pár évét, kicsit kialakult testben, lélekben. Akkor már meg lehetne mondani, hogy van-e ilyen (valahol biztos). Nem kell gondolkodni, fog-e nagyobbra nőni vagy állandóan mozogna-e. Nekünk is van egy csodás vizslánk, ő mondjuk élvezné ezt az életet, bár nagyon szeret bent a házban is pihenni. Ha sétálunk, egészen nyugodt, nem akar állandóan mindenfelé elrohanni, de ha kimegyünk a mezőre vagy futni valahová, akkor ő is élvezi a több kilométert is, mert alapvetően benne van. Futásnál azonban nem futtatnám kemény talajon (aszfalt. beton stb...), hanem lehetőleg természetesen (fű, erdőség, mező), mert az ízületeinek így jobb. De ez a fajta önmagában nem jelent semmit, mert sok vizslát meg se lehet állítani, ha egyszer megindul.
2021. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Jajj 5-os, ki a franc akarna csak azert kutyat, hogy 8 utan setalhasson vele 500 meteres tavolsagban? Ezt se gondolod komolyan :) Tobb kerdesnel is lattam hasonlo valaszt, nem tudom, te szoktad-e irogatni, vagy masok is, de hagyjuk mar :D Egy menhely (ahogy egy tenyeszto is) nyilvan megkerdezi, hogy mire is kell a kutya, de ezt azert teszi, hogy a megfelelot ki tudjatok valasztani egyutt. Nem azert, mert szemetkedni akar, neki se celja az, hogy ne fogadj orokbe, vagy 2 het mulva visszavidd a kutyat.

Ha a kutya meg huz, le kell rola szepen nevelni, ennyi. Nem attol huz a kutya, mert nagy a mozgasigenye, jezusom.

2021. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem ha nem akarsz nagyon már foglalkozni egy kutyával, akkor neked olyan állat kell, ami már teljesen "készen" van. Ez alatt azt értem, hogy nem egy fiatal kölyökkutya. Én a helyedben egy felnőtt, kicsit idősebb tacskót választanék magamnak.
2021. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Jó, akkor lehet lepontozni. Ismét egy kérdés, amiben a kérdező potenciálisan megmenthetné egy állat életét, de neeem, ő felelőtlen, neki nem való kutya, mert "csak" szeretni akarja, nem pedig tökélyre fejleszteni. Utána átmegyünk a menhelyes topikba és sírunk, hogy nincs aki elvigye a kutyákat, igaz? És még én szégyellem magamat, hogy segíteni akartam.
2021. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!