Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vidéken, sok helyen miért...

Vidéken, sok helyen miért "fogyó eszköz" a kutya?Arrafelé miért ismeretlen a felelõs állattartás?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 08:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sokan még mindig láncon tartják a kutyákat, főleg tanyákon, de azért ne húzzuk már ezt rá mindenkire!

Szerintem nem kellene vidék-város párhuzamot vonni, felelőtlen gazdik mindenhol vannak.

2021. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Mert nagyon sok helyen vidéken a kutya csak azért kell hogy legyen ki őrizze a portát, nem néznek utánna a helyes tartásának vagy hogy mit hogy kéne. Ezt tanulják a szüleiktől, és általában nem nyitottak az új dolgokra, tanácsokra (tisztelet a kivételnek)

Sok emberben nincs meg az az értékrend hogy a kutya is élőlény, sokaknak mindig csak tárgy marad sajnos

2021. márc. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%
Az is igaz, amit te mondasz, ugyanakkor a nagyobb városokban meg nagyon sok helyen csak azért kell kutya, hogy pl. a gyerek akart egyet, vagy lehessen vele villogni, mert cuki. Aztán egy panelban vagy kiskertben tartanak akár nagy mozgásigényű kutyákat is, aztán lehet őket elajándékozni meg menhelyre vinni ha netán szegények unalmukban szétszedik vagy szétkaparják a berendezést. Mindkét kutyánk így került városból vidékre, különböző gazdáktól. Nálunk van "munkájuk" - őrzik a házat (bár igazából csak macskákat és mókusokat ugatnak többnyire), hatalmas területük, több órát foglalkozunk velük naponta és köszönik, szuperül érzik magukat.
2021. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%

mit értesz az alatt, hogy fogyóeszköz?

annyira fogy, mint Bp-en

2021. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlen állattartók mindenhol vannak, városban és vidéken is.
2021. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet általánosítani, mert mindenhol vannak felelősebb és felelőtlenebb állattartók. Én a macskát jobban "fogyóeszköznek" látom, mert őket sokan engedik szabadon kószálni, akár vidéken, akár városban is.
2021. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Ne általánosíts. Falusi vagyok, itt baromi gyorsan fel van jelentve aki nem megfelelően tartja a kutyát. Láncon tartottat meg egyet se látsz.
2021. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Vidéken lakok, és sajnos nállunk is ez van. Nem sétáltatják a kutyákat, és nem valami kedves a nevelésük(tisztelet a kivételnek) pár szomszédomnak a kutyája, az őriz is, és családtag is. Ki szokták engedni a mezőre amikor legelnek a pulykàk/libák, viszont a többit nem sétáltatják, ezért vagy szöknek, vagy rongálnak.

Olyanoat hallottam....a szomszédomnak 2 éve volt egy korcs juhásza, szép, nagy volt, és a kismalacok mellett volt. Kiengedte őket (nagyon szerette a kismalacokat) és a házunk előtti földet kitúrták, de rendesen. Nekünk nem volt semmi bajunk vele, úgy is füvet akartunk oda ültetni. A szomszéd megpróbálta, elvitte a határba, sokszor, hazajött, akíg meg nem elégelte és agyonütötte😔

Szeretnék ezen változtatni, itt nállunk elsősorban, szörnyű dolgokat hallok, és látok😔

Nállunk nem egy nagytestű kutya járt, és mind sétáltattuk, szocializáltuk, stb. A szomszédok pedig hülyének néztek

2021. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

Felesleges általánosítani, nekem nem 1 vidéki ismerősöm van, akinek a kutyája még láncot sem látott soha az életben.


Ez nem helyhez kötött, hanem általában az alacsonyabb IQ-val rendelkező egyedek viselkednek így, akár Budapesten is.

2021. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem falun (falusi vagyok enis) nagyobb gond az hogy pl sz.r kerites van a legtöbb helyen igy a kutyak ki be jarkalnak.

Nalunk van olyan aki elhozta menhelyrol, 1x elhozta korbemutatni a nagymamanak (egy utcaval feljebb lakik) azota 5 meteres lancon van a kutya. Most nem reg megszokott, es mivel allandoam lancon van senki nem tudta hogy viselkedne barkivel is.

Ez az egy ember van aki ilyen sz.rul tartja a kutyajat. Mellette meg a masik kedvencem a kutya panzios csavo aki dogokkal dolgozik (1,5 meteres osszetakolt csirkehalos keritessel..), az egy dolog hogy ha a dog akarna ugy szettepne mint a huzat mivel siman atmegy a keritesen, de a sajat kutyaja ami asszem egy bullterrier ki is jon az emberekre es megtamadja a kutyakat.

Amugy szerintem jol tartjak mar falun is a kutyakat. Marmint a fiatalabb generációk. En egy nagyon kis faluba (200 fo) lakok es mondom ez az egy ember van aki tenyleg nagyon rosszul tartja a kutyajat.

2021. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!