Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék tenni hogy kint...

Mit tudnék tenni hogy kint végezze el dolgát?

Figyelt kérdés
Kb 4 hete került hozzánk,egy olyan családtól aki már nem tudott rá vigyázni rá. Egy egy éves yorki,nagyon aranyos,engedelmes de hiába olvastam minden módszert,de semmi pénzért nem csinálná kint a dolgát. Sokan mondják hogy sétáljak vele egész addig amig csak nem végzi el a nagydolgát. Volt amijor hetvégén két!!! Órát sételtam,semmi de amikor felértem vele,egyből ment és elvégezte. Pedig gyakran állrunk meg,szagolt,lett volna lehetősége kint elvégezni. Kétszer viszem egy nap,kb 20-25 percet. Hétvégén háromszor. Mi lehet a gond? Valaki segítsen

2021. márc. 4. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom nem szokta meg meg az uj kornyezetet, a napi 2x 25 perc meg eleg keves egy kiskutyanal, de ugy szurtem le hogy vegulis kertes hazatok van?

Probald meg kicsit leszidni mikor bekakil, ha meg kint pisil/kakil nagyon dicserd meg.

Mas otletem sajnos nincs. A regi helyen sem volt szobatiszta? (egyebkent a szobatisztasagra neveles hosszu procedura, valaki orankent viszi le foleg a kiskutyajat, hogy biztosan kint vegezze el a dolgat).

2021. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy az előző helyen pelenkára volt szoktatva? Ismerős yorkija is ilyen, megszokta kicsinek pelust, szóval a dolgát otthon végzi, sétálni csak a séta kedvéért járnak.
2021. márc. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Megszokta hogy oda végzi a dolgát, segíthet az ha fent kakil leviszed a kakiját és lerakod a földre, majd arra viszed hogy érezze hogy lent végezte a dolgát. Vidd le napi 6-7x ha lent végzi a dolgát dicsérd meg, csinálj belőle nagy ügyet mintha az lenne a legjobb dolog amit tett volna. Maradj lent vele addig amíg nem végzi a dolgát, akkor is ha ez két óra. Mozgasd aktívan labdázz stb mert a sok mozgás után általában szoktak pisilni vagy kakilni. Maradj vele lent több időt, vidd társaságba (segíthet ha lát más kutyákat lent üríteni) vagy olyan helyekre ahol érezni több kutya szagát
2021. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,nem kertes házban lakunk,és nem volt pelenkára sem szoktatva es nem volt az előző helyen sem szobatiszta. Köszi a valaszokat. És még jöhet egy pár
2021. márc. 4. 10:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld meg, hogy nagyjából milyen időközönként szokott vécézni és próbáld meg nagyjából akkor levinni.

Ha sikerül, akkor dicsérd meg nagyon. Illetve nem tudom van-e feléd futtató, ahol vannak szagok, kutyák. Ha van, akkor vidd be hátha ellesi a többiektől vagy ösztönösen elkezd ő is jelölgetni.

2021. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozok az utolsohoz:

Kiskutyak altalaban kajalas utan szoktak kakilni (figyeld meg a tied mikor) , kiskorukba egyébként mikor szobatisztasagra nevelik minden kajalas utan leviszik, igy a legkonnyebb. De altalaban orankent.

Az egyszer 2 ora baromira semmit nem er. Inkabb orankent 10 percre levinned sokkal tobbet ernel el vele es neked is konnyebb lenne. Figyeld mikor pisil/kakil.

2021. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni azt a helyhez szoktató sprayt. Szerintem próbáld kinn a füvet befujni vele, aztán mutasd meg neki hogy szimatolja
2021. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi,ezeket is megpróbálom
2021. márc. 4. 11:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Két óra nálam egy alap séta. Napi kétszer megyünk ennyit.

Amikor szobatisztaságra neveltem, akkor egész napokat voltam vele a szabadban. Elvittem kirándulni, elmentünk különböző városokba nézelődni, sétálgatni, közben a kutyának is jót tett, mert kénytelen volt kint végezni a dolgát mikor már nem bírta tovább. Pl az első pisi egy olyan napon volt, azt nem felejtem el, amikor a Velencei tónál kezdtünk, onnan tovább mentünk Tatabányára a Turulhoz és a Szelim barlanghoz, még mindig nem adta meg magát, végül késő délután a tatai Öreg tó füves területét tisztelte meg az első pisivel. Alig tudta abbahagyni, annyira felgyűlt benne. És akkor hatalmas ünnepet csináltunk belőle, mintha a világ legnagyobb tettét vitte volna véghez, hogy pozitív élmény legyen neki.

De ha nem is utazgatsz, a lakhelyeden is csinálhatod, (csak lehet hogy közben unatkozni fogsz ha a milliószor látogatott helyeken kell rostokolnod egész nap) kimész vele reggel, és addig nem viszed haza amíg nem csinál valamit. Nem fogja kibírni egész nap. Az is nagyon jó ha közösségbe viszed, valami futtatóba, vagy olyan helyre ahol sok kutyát sétáltatnak. Amúgy is kell a szocializáció. Ott majd látja hogy a többi kutya is kint végzi a dolgát, így neki is természetes lesz.

2021. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Tehat lakasban laksz es ketszer viszed le egy nap? Hat ez edeskeves!

Minimum haromszor kell, de egy kisebb meretu kutyanal lehet tobbszor is, hiszen a holyagja is kicsi. Ez egy turelemjatek, en anno a kutyamat konkretan 2 orankent vittem le amikor meg nem volt szobatiszta, szerencsere pont otthonrol tudtam dolgozni akkorban, igy persze megtehettem.

Tehat minimum napi 3, de inkabb 4-5 seta kellene, illetve 2x25 perc szerintem egy yorkie mozgasigenyet nem nagyon elegiti ki, de persze ezt te latod.

Es igen, en is addig szobroztam, setalgattam a kutyaval kint, foleg az elejen, amig nem produkalt, aztan nagyon megdicsertem.

Ez sokszor volt 2-3 ora is (nem is ertettem, hogy egy 4 honapos kutya hogy birja ki addig), de ez sajnos ilyen, ne lepodj meg :)

2021. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!