Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kiképezni őrző-védő...

Hogy lehet kiképezni őrző-védőségre a kutyát? többi lent

Figyelt kérdés

van egy bichon havanese kutyám (tudom, kicsit furának hangzik, hogy mit akarok egy 7 kilós kutyától XD), és azt szeretném kérdezni, hogy meg lehet-e tanítani őrző-védőségre, hogy morogjon, jelezzen vagy akár harapjon is idegen hang, vagy ilyesmi miatt.

(ha valamire még kíváncsiak vagytok a kutyával kapcsolatba, szóljatok és mondom)



#kutya #jelzés #védelem #őrző-védő #kiképzés #tudjaafaszkifogytammárezekbőlaszavakból
2021. márc. 4. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Láttam a neten fürkésző csivavát is... :D

Amúgy inkább felejtsd el, amiről te beszélsz az nem őrző-védő...

2021. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Kutyaiskolában van őrző védő tanfolyam, arra érdemes elmenni.

Ilyen kutyusból nyilván nem lesz telephelyi őrkutya :D de simán meg lehet tanítani mindenre

2021. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk van egy jack russel, akit néha megfogatnak. Viszont szuper engedelmes képzése van és ösztönileg is jó a kutya, ez azért lehetséges.
2021. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy öv képzésen mit csinál a kutya, az egy dolog. De 1000%, hogy egy bichon éles helyzetben nem fog harapni. Ettől függetlenül eljárhattok, főleg, ha van valamennyi zsákmányszerző ösztene. De nem fog megvédeni.
2021. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha csupán azt akarod, hogy idegen hangra jelezzen a kutya, akkor azt valószínűleg magától is csinálni fogja. Bár erről pont, hogy le szokás tiltani őket...


Az őrző-védő sportokra pedig sok németjuhász sem alkalmas. Engedelmesre is nagyban épít a sport. Megnézheted milyen, de szinte biztos, hogy a kutyád nem alkalmas rá - nem a mérete miatt! -

2021. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném: az őrző-védő ráadásul nem is az aggresszióra, hanem a zsákmányszerző-. és védőösztönre épít.
2021. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen, arra gondoltam, ha idegen hangot hall, akkor jelezzen, szóljon nekünk stb...

köszönöm a válaszokat jöhetnek még

2021. márc. 4. 17:56
 8/8 A kérdező kommentje:
házi praktikákra is nyitott vagyok!
2021. márc. 4. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!