Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves kutyából még lehet...

10 éves kutyából még lehet szobatiszta? (a fajta a simaszőrű foxterrier de (mindegy, hogy erről a fajtáról vagy általánosságban a kutyákról írtok)

Figyelt kérdés
Véleményem szerint igen, viszont vitapartnerem szerint nem. Én úgy gondolom, hogy meg lehet tanítani a 10 éves kutyának is, hogy szobatiszta legyen max valamivel több kell neki mint, mondjuk az 1-5 évesnek. A kutya egyébként fizikailag (sokat mozog/szaladgál egész nap) és szellemileg is friss, tehát nem olyan mintha 10 lenne. Én a 70 éves emberhez hasonlítottam, ugye ott van aki már leépült/kezd leépülni meg olyan is van aki a munkájában még mindig a lejobbak között van.

2021. márc. 5. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet még szobatiszta max tényleg nehezebb rászoktatni. Aztán valószínűleg kutyafüggő mert a fiatalabb kutyákból is van olyan akit szinte lehetetlen/nagyon hosszú idő alatt lehet csak meg ez szerintem függ attól is hogy a gazdája mennyire ért hozzá.
2021. márc. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szervi baja, es minden szempontbol egeszseges, akkor megtanithato ennyi idos koraban is.
2021. márc. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor nekem volt igazam :D. Köszönöm szépen a gyors váalszokat! :)
2021. márc. 5. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutya alapvetoen nem piszkit oda, ahol eszik, iszik, legtobbet tartozkodik, igy ha tobb ido is kell a teljes szobatisztasaghoz, de lehetseges. Nem ilyen idos, de kb 3 eves kutyamat nem is kellett ra nevelni, nyar volt amikor befogadtuk, ki be jarhatott a hazba es az udvarra, megszokta h kint vegzi a dolgat, amikor be volt csukva az ajto, halkan nyuszitett es ult az ajto elott, hogy ki kell mennie. Tehat ha van udvar, igy egyszerubb szerintem.
2021. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az en kutyam 13 eves (nagytestu, tehat 13 evesen mar idos), mindig az udvaron elt.

Ezen a telen elkezdtem behozni ot estere a hidegek miatt, es eddig meg sose pisilt be, pedig sose tanitottam meg neki. Egyszeruen tudja! Egy felnott kutya mar nem olyan mint egy kicsi kolyok kutya, hogy ossze vissza piszkit, nem tudja visszatartani.

Tehat a valaszom, igen egy 10 eves kutyabol siman lehet szobatiszta kutya. Csak lehet, hogy nem fog tudni jelezni rogton ha ki kell mennie, hanem visszatartja. Ezert mindenkepp vidd ki ot gyakrabban, ne szenvedjen.

En pl estere behozom ilyen 6 ora fele vacsija utan, kint elvegzi a dolgat. Aztan meg keso este vagy akarmikor ejjel ha felebredek kiengedem pisilni. De ha nem kelek fel o este 6-tol reggel 7ig kepes visszatartani es nem piszkitani(termeszetesen inkabb felkelek hozza ejjel, nem akarom hogy szenvedjen)

2021. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!