Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya B-törzskönyvezhet...

Milyen kutya B-törzskönyvezhető és mire jó a B-törzskönyv?

Figyelt kérdés

#B-törzskönyv
2021. márc. 5. 03:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyitott törzskönyvű kutya B-törzskönyvezhető, a fajta származási országában, ha kicsi az egyedszám vagy nem jó az állomány. Pl: magyarországon a mudi ilyen, mert kevés van belőle, mivel fiatal fajta.


Arra jó, hogy az ismeretlen eredetű, de fajtajelleget hozó egyedeket tenyésztésbe lehessen vonni. Tehát, találsz az út szélén egy állófülű, fekete, göndör szőrű kutyát, hazaviszed, és úgy döntesz, hogy jé, ez tökre mudiforma, én meg egy hivatalos tenyésztő vagyok, jó lenne ezt a kutyát tenyésztésbe vonni. Akkor fogod, elviszed egy tenyésszemlére, ahol a bíró megnézi, hogy megfelel-e a fajtajellegnek. Ha megfelel, megkapja a B törzskönyvet. A felmenői nyilvan ismeretlenek maradnak, de kapsz egy papírt róla, hogy márpedig ez egy mudi. Utána megcsinálod neki a kötelezö szűréseket, a dns tesztet (és megküldöd a nébih-nek), onnantól hozhatsz le vele almot.

2021. márc. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha ne vagyok tenyésztő és ne akarom tenyészteni, csak szeretném, ha hivatalosan lenne papírja arról, hogy ő fajtatiszta?

Amúgy magyar vizsláról van szó, kölyökként találtam kidobva, de szerintem tisztára vizsla, többen is és több állatorvos is mondta, hogy szerintük fajtatiszta.

Gondoltam én is a DNS tesztre, lehet az is elég, de tökre örülnék egy másod törzskönyvnek, ami olyan hivatalos 🙂

2021. márc. 5. 06:41
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszod, nagyon hasznos volt.
2021. márc. 5. 06:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar vizsla nem nyitott törzskönyvű már. Nem tudsz neki kivàltani B törzskönyvet.
2021. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!