Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az etetés jó lesz-e így...

Ez az etetés jó lesz-e így növendék nagytestűeknek, később felnőtteknek szintén?

Figyelt kérdés

értem


tehát azt mondod, hogy csak az egyikkel etessek


2 félével ne


Egyáltalán?


akkor tutira?



jó, akkor nem etetek táppal



akkor így jó lesz-e?



csirke farhát + rizs kombó, alap, némi kis kenyért hozzá áztatni


birka máj , 490 ft


marha vese, 420 ft


birka tüdő 410 ft


marha tüdő 390 ft


ütök bele nyers tojást és a héját is belerakom időnként, azzal beviszem a kálciumot


ezeket még hozzáfőzöm, mindegyikből valamennyit


veszek sárgarépát, almám az van, azt nyersen is megeszik külön, de hozzáadom és azt is megetetem velük


akkor csak a fentieket adom és ezeket a májat meg vesét, tüdőt megrendelem az ebarf shopból és le van tudva, és nem veszek tápot akkor egyáltalán



szóval azt mondjátok, hogy a fentivel, tökéletesen beviszek mindent és nem kell adagolnom tápot semmilyen formában?



mert az nagyon zsír lenne, ha ezekben így benne van minden!



köszi!



és az egészet egybe főzve


így jó lesz-e?


és a fentiekben benne van-e minden vitamin?


2021. márc. 5. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
És a két kistestű felnőtt mit kap?
2021. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Jó, de nyersen add és semmi tésztát vagy kenyeret ne kapjonak. Kenyérből nagyon maximum száraz kenyérvéget, az jó fogtisztításra.

Legyen csontos hús is a menüben. Mehet rá heti 1-2x nyers tojás is, 1-1 max és ez mellé a natúr joghurt is jó, abból szintén heti max 2x és csak 1-2 kanállal.

2021. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

az úgy mehet, hogyha csak a rizst főzöm meg?



de akkor ez így tutira elég?



mert olvasgattam már a barf-ról és olyan dolgok jöttek ki, hogy mindenféle nagyon drága húst is kell ezek melé adni, mint szarvas hús, akár bárány hús és társai, ami sok ezer ft / kg ár


illetve kaptam én itt már havi 40-50 ezerre rúgó barf menüt



ezért idegenkedtem ettől a barf dologtól



meg tudjátok akkor erősíteni, hogy az előző komentemben felvázolt recept az elfogadható és minden vitamin benne van ami növendék kutyáknak kell?



és ezekből mennyit adjak mondjuk 10 és 14 kg-os kutyáknak, mennyit később?


és milyen arányban osszam szét a húsokat?


ennyi lenne még a kérdésem



jó, akkor adom nyersen

2021. márc. 5. 19:07
 4/16 A kérdező kommentje:

#2

és ha mégis megfőzöm?

az mennyit árt?

köszi

2021. márc. 5. 19:08
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ártani nem árt, de értelme sincs. Kifő a húsból a vitamin, ha csontot adsz akkor a csont megkeményedig és szilánkosra törik ami csúnyán felsértheti a kutya gyomrát és bele is halhat. A csont egyébként azért is fontos hogy a székletüket szilárdan tartsa, bár mivel te rizst is adsz, az alapból megfogja a székletüket majd.
2021. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Ha megfőzöd, akkor úgy, hogy fedő alatt és a végén a főzölébe főzd a rizst, hogy felszívja és azt is egyék meg, úgy nem vész el a tápanyag, mert amúgy a levébe fő ki, de ha azt nekik adod, akkor nő para!!
2021. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nooo para ***
2021. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs a kutyaetetesben tudomany … ezt a BARF hulyeseget az unatkozo varosi ficsúroknak talaltak ki, akik valami ertelmet es elfoglaltsagot keresnek a kutyatartasban.


Ha lusta vagy tappal etetsz, ha hazi kosztot adsz ugy is az kerul a tanyerba ami belefer a kasszaba.


Nezz utana a kutyad fajtajanak az igenyeinek, te tudod mennyit terheled oket naponta es ebbol ki fogod tudni talalni, hogy mennyi kajat adjál a kutyaidnak.


Husra, rostra es vitaminokra van szuksege egy kutyának (hus, belsoseg, zoldsegek, gyumolcsok) … a rizs nyugodtan kimaradhat.


Mennyiseg növelésre jobb a krumpli, mert abbol nem sok mindent hasznal fel a kutya, ellenben telitett erzest ad … igy nem fognak elhizni a kutyak. Krumplit csak nyersen nem szabad adni.


De jo a kutyateszta is, ami nem buzalisztbol van … hanem ha jol emlékszem kolesbol meg ilyenekbol. Sima emberteszta nem jo a kutyának.

2021. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A farhát és a csirkenyak csontocskái nem törnek szilánkosra.
2021. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8 NE rontsd el !!!!

Épp most sikerült rábeszélni egy eddigieknél 100* jobb menüre !!

Ez sem tökéletes, nyilván, mivel a kutyának a kaviár a legjobb, de még mindig jobb, mint panzi táppal keverni a farhátasrizst !!!!

2021. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!