Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy kert?

Kutya vagy kert?

Figyelt kérdés

Nagyon ellentetesen oszlik meg az emberek velemenye errol. Nektek mi a tapasztalatotok.

Lehet szep kert es kutya is?

A kutya mar megvan, 30 kilos dömper, aki napkozben inkabb bent van, vagy kint napozik, de nem rohangal. Akkor jon lazba, ha jatek van, parom kergetozik vele, vagy peca, labda, kotelhuzas. Napi 5-10km seta meg kelloen lefarasztja. Na ezeket friss fuvon nyilvan nem lehet muvelni, szoval gondoltam lerekeszteni erre egy homokosabb reszt, ahol majd lesz a medence is nyaron.

Leginkabb tapasztalatokra otletekre, praktikakra lennek kivancsi.


2021. márc. 6. 10:53
A kérdező szavazást indított:
Kizartnak tartom a szep kertet kutya mellett.
Lehet, de kompromisszumokat kell kotni.
Semmi akadalya egy jol nevelt kutyaval.
42 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy jól nevelt kutya mellett semmi gond nem lehet. Igaz, nekünk csak 1 kutyánk van, de van két ismerősöm is akik szinte megélhetés szinten foglalkoznak kutyákkal, az egyikőjüknek 6 beagleje van a kertben (híresen rosszak), a másiknak több nagyobb kutya és két tacskó. Mindkettőjük kertje teljesen rendben van, a kutyák kölyök korukban meg lettek nevelve és kész.
2021. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Kert!
2021. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1,koszonom szepen az elso erdemi valaszt.


2, hat azert nem fogom kidobni a kutyat, mert kertet szeretnek.

2021. márc. 6. 11:13
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kivételes esetben a kutya nevelhető úgy, hogy a kert egyáltalán ne szenvedje meg, de nagy átlagban érdemes kompromisszumokra készülni.

Nálunk pl. nem bántja a növényeket (erre ráneveltük), de a szokott útvonalain teljesen kikopott a fű, ott nem is próbáltunk meg újra füvesíteni, inkább egy részt leburkoltunk (nem beton), hogy ne legyen sáros (amikor csak az útvonalat fedtük be, kikerülte, és más útvonalra tért át.

Amúgy meg tömör fakerítésünk van, és vágtunk rá pár lyukat, hogy a kutya kilásson. Imádja:D, bár volt már vendégünk, aki nagyot nevetett a "lyukas" kerítésen.

Az előző kutyánk meg imádott ásni:) Ott az volt a kompromisszum, hogy két helyen hagytuk, ahol egyáltalán nem zavart.

2021. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4, koszonom szepen neked is mivel burkoltatok le amin nem szeretett jarkalni a kutya? En is szeretnek a kerites melle egy savot, mert ott azert valoszinuleg kikopna. Arra a gumis jarolapra gondoltam, ami a jatszotereken van, de ez nyaron nagyon felforrosodna?
2021. márc. 6. 11:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi különösebben nem neveltük arra, hogy vigyázzon a kertre és semmi bajt nem csinált soha. 1-2 lyukat ásott összesen de csak a kert sarkába a fenyők alá mert meleg volt.
2021. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Két kinti pulikutyánk van, kiskorukba még néha-néha rosszalkodtak, de azóta egyszer sem tettek kárt a kertben, legalábbis a fákban/virágokban. Ha van vakond, annak az egyik előszeretettel utánanéz, de nem a világ vége.
2021. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kompromisszumokra kell számítani. A jólneveltség sem biztosít 100%-os védelmet a kertnek, mivel a kutya jellemétől is függ, hogy mit szeret csinálni.


Az én kutyám sulis, jól nevelt, minden nap fárasztott kutya, mégis ás és metszi a bokrokat. Így meg van neki engedve, hogy egy helyen ásson, máshol nem lehet (de már nem is ás, illetve ha mégis, betemetjük és nem látszik) a bokrok meg így jártak... A kutyapisi meg kisárgítja a füvet, erről nem tehet.


Én úgy tervezek, hogy majd az új házamnál két részre lesz osztva a kert, az utcafronti lesz nagyon szépen igényesen megcsinálva, és lesz középen egy kerítés, ami mögött lesznek a kutyák, és az igazán használatba vett kert. (Tehát medence, grillező, napágyak stb-k.) Ami szintén ápolt lesz, de ha ás egy gödröt a másik mellé, nem leszek kiborulva, mert úgy sem látszik (és ha betemetem, agyből nem növi be a fű). Így akarom megelőzni azt is, hogy bármit bedobjanak neki. Persze majd ez sokban függ a ház elhelyezkedésétől is, de majd kialakul.


Aztán ott a nővéremék kutyája, egy tünemény, nincs annyit foglalkozva, mint az enyémmel, még is mérföldekkel kevesebbet rombol (nem is) mint az enyém.


Szóval ez kutyafüggő is. Illetve nagyobb kutya nagyobb kárt is tudok okozni a méretéből adódóan.


Én nagyon szeretem a kertemet, a ház büszkesége az is, úgyhogy a kutyám miatt nem hagynám lepusztulni, hogy mindenhol gödrök legyenek, meg nulla fű, szerintem igenis megoldható a kettő együtt, de ne számíts feltétlenül arra, hogy nem fog látszódni a kerten a használat.

2021. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kompromisszum.

Nálunk külön van egy kutyás rész (bár jó nagy a kert, szóval szerencsénk van) itt tudunk gyakorolni alap engedelmességi feladatokat, itt játszunk, itt van egy napozós részük is. A kert alapvetően olyan, hogy nem széles, de hosszú, az elején van a ház.

Rögtön a ház mögött van egy terasz, itt van egy-két kerti bútor is, kis sütögetős hely, itt terigetek stb. Ez lugassal van elválasztva a "kutyázós" résztől. Az egész kertnek az oldalába nagyjából 1-2 méteres sávon van a veteményes, ami el van kerítve, nem szoktak belemenni. A kutyázós részén rohangálhatnak, oda végezhetik a nagy dolgukat, a veteményesbe nem is nagyon mehetnek be. Nyilván a kutyák része nem szép, ki van kopva a fű stb. De ahol meg van nekik tanítva, hogy szépen kell viselkedni, az teljesen jól néz ki. Szerintem az alapján a rész alapján meg sem mondanák, hogy vannak kutyáink :D

2021. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már megvolt a Jack Russelünk,mikor kertesbe mentünk. Nekem mindenem a kert,éppen ezért nem akartam,hogy a Jack felássa és temetnem kelljen állandóan. Nálunk ami évek óta bevált,az az,hogy a zöldségeskertemből ki van tiltva,elől kevés a fű,de sok a térkő,cserepes virágokkal. Itt nem is ás elől,erre is meg lett tanítva,na de hátul van egy hatalmas rész,ott kedvére szórakozhat. Oda ültettünk 10 db gyümölcsfát,egyáltalán nem érdekel ha felássa,de egyébként nem szokta már,viszont ha szalad és befékez,akkor tarolja a földet,füvet,mindent. Szerintem ha kellően megvan nevelve,akkor nincs gond.


A másik kutyánk,aki most lett 1 éve,ő egy komondor. Köszöni,jól van:) az ég világon semmi kárt sem csinált még az első udvarban,azon kivül,hogy termetéből adódóan pont tegnap fellökte a leanderem. Véletlen:) illetve a kapu előtt már szétugrálta volna a füvet,ha nem térköves lenne. De ennyi. Nem nagy mozgásigényű,hátra jön kicsit labdázni,de 15 perc múlva megunja és megy aludni. A játékos elkerített részt jó ötletnek tartom,illetve legyen megtanítva,h hova végezheti a dolgát,ne össze vissza. De ha a ti kutyátok nem olyan zizi mint a mi Jack Russelünk,akkor nem hiszem,h bármi rosszat tenne a fűvel. De a miénk rendesen szántva játszik. De nem hiszem,h mind ilyen. Főleg,h a komondorral van hogy elöl játszom és semmi gond sincs.

2021. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!