Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha valaki...

Hogy reagálnátok, ha valaki belétek kötne, hogy miért nincs a kutyán szájkosár?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves németjuhászom. Ma sétáltattam az utcán (a 4 m széles járda szélén), amikor egy család kilépett a kapunk. Mint írtam több méter távolság volt köztünk. A kutyám jól van nevelve, nem támad, nem ugat és nem agresszív (csak ha területére lépnek, ami az udvarom). Még csak arra sem fordította a fejét, amerre a család volt, mire a 8-10 éves kislány megrémült és visítani kezdett, hogy mekkora kutya. Mi haladtunk közben persze, de erre utánam kiáltott az apja, hogy álljak meg. Nem akartam megállni, de aztán odajött. Elkezdte, hogy miért nincs a kutyán szájkosár, mert a lánya fél a kutyáktól. Mondtam neki, hogy sajnálom, én erről nem tehetek. A kutyának meg nem kell szájkosár, mert semmi nem kötelez engem erre és a kutyám nem agresszív, így szüksége sincs rá.

Elkezdett ott velem veszekedni, hogy akkor is gondoljak a gyerekekre meg ilyenek. És egyszer csak elkezdett a kutya felé közeledni azzal, hogy akkor fogjam még rövidebbre (a kutya láb mellett ment, rövid pórázon, de a póráz állítható és lehetett volna még 2 lyukat állítani rajta) vagy ha nem, majd ő. Na itt ment fel nagyon a cukrom és mondtam hogy nem felelek a kutyáért, ha hozzá nyúl, mire gyorsan meghátrált és fenyegetőzött meg káromkodott, a felesége dettó.

Nem álltam többet, tovább mentem, hagytam hogy káráljanak.

Ti ilyen esetben mit tennétek? Jó eséllyel fogok majd még velük találkozni, nem rég költöztek a környékre.



2021. márc. 6. 13:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
99%
Ez egy barom, vannak ilyenek, a helyedben kerülném. Van olyan aki a semmiért is beléd köt, úgysem fogod meggyőzni észérvekkel, legjobb ha nem találkoztok.
2021. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
11%

Le leszek pontozva rendesen, de

Nincs igazad...


"A kutyám jól van nevelve, nem támad, nem ugat és nem agresszív"


Az nem számít, a megjelenése félelmet kelt, ahogy te is láthattad.


"Elkezdte, hogy miért nincs a kutyán szájkosár, mert a lánya fél a kutyáktól. Mondtam neki, hogy sajnálom, én erről nem tehetek"


Hogy a francba ne tehetnél róla?

Akkor ki tehet róla? a 10 éves kislány?

Ne hárítsd a felelősséget!


"A kutyának meg nem kell szájkosár, mert semmi nem kötelez engem erre"

Nagyon nagy tévedés, kötelező a szájkosár közterületen nagytestű ebekre.


"és a kutyám nem agresszív"

Azt mások nem tudják, sok helyen idióta a tulaj, és mondja hogy nem bánt, aztán megmar, van ilyen.


"Ti ilyen esetben mit tennétek? Jó eséllyel fogok majd még velük találkozni"


Sűrűn bocsánatot kérnék a kellemetlenségért, és hogy megijedt a kislány.

Kompromisszumos megoldást keresnék, és nem vinném arra, nem vinném szájkosár nélkül.

2021. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jól reagáltál.


Sok mindent nem tudsz tenni, ahelyett, hogy a kislányával foglalkozott volna, megnyugtatni, hogy minden rendben vagy valami, inkább utánad ment és ok nélkül kötekedett. Ilyen típus, vagy kifejezetten rossz napja volt és rajtad próbálta levezetni. Rád nézve egyik opció sem jó, de sok mindent nem tudsz tenni.


Hagyd figyelmen kívül.

2021. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

2

Nem kelt félelmet, barátságos megjelenésű családi kutya. Az, hogy egy kislány megijed tőle nem az én bajom.


Én tehetek róla hogy fél a kutyáktól? Én pl betegesen félek a kígyóktól és pókoktól, de erről senki nem tehet. Biztos a kislánynak sem ez volt az első kutya amitől megijedt.



"Nagyon nagy tévedés, kötelező a szájkosár közterületen nagytestű ebekre."


Nem, nem kötelező. Megvannak a szempontok, de rá nem érvényes. Állatorvos és illetékes is látta már.


"Sűrűn bocsánatot kérnék a kellemetlenségért, és hogy megijedt a kislány."


Én nem kérek bocsánatot, nem én kötöttem belé. Menet közben támadott le, ha nem állít meg már az utca másik sarkán lettem volna.

2021. márc. 6. 13:52
 5/49 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos 5 perc sétára van egy vén boszorkány, aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját. Minden nagyobb kutyásra szól, hogy tegyék/tegyük pórázra, mert az ő kutyuskája... bla bla bla. Engem konkrétan arra is megkért, az első és utolsó eset, hogy normális hangon beszélt velem, hogy másik környéken sétáltassam a kutyámat. Na gondolhatod, hogy nem tettem eleget a kérésnek. Azóta már ezerszer rikácsolta, hogy feljelent, hogy tegyek szájkosarat a kutyámra, hogy elvitet engem a rendőrrel, hogy költözzünk a hegyre, és egyéb sértések felém.


Amikor betelt nálam a pohár és mondtam neki, ha valami nem tetszik, el lehet költözni, akkor persze én voltam a neveletlen, a kis k*rva, a minden nyavalya.


Van akivel nem lehet mit csinálni. Én csak abban reménykedek minden sétánál, hogy nem futok össze azzal a rosszindulatú hárpiával.

2021. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
96%

# nem kötelező a szájkosár nagytestű kutyára:


17. § ....ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.

2021. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól értem, akkor az esemény alatt a kutyus pórázon volt, és a szájkosár csak a tömegközlekedési eszközökön kell a kutyákra.

Legközelebb, ha találkozol velük ne csinálj semmit, sőt engedd nagyobbra a pórázt - persze, csak akkor, ha bízol a kutyádba, mert ha úgy baj történik, akkor rosszul jársz - hadd féljenek, ha újra elkezdenek veszekedni veled, akkor azt mondod, hogy: “Tessék csak feljelenti. Igazából nem is tudom elmondani, hogy miért jelentsenek fel, de nyugodtan! 😉”

Meglátod, ezért nem lehet feljelenteni valakit, mert a kutyán nincs szájkosár, még akkor sem kéne, ha totál agresszív a kutyád, mert pórázon van.

Azt is elmondhatod a pasinak, hogy: “Látom ebbe a kislány a nincs sok bátorság, és önfegyelem, úgyhogy inkább ezzel foglalkozzanak, ne a kutyával.”

Nekem az lenne vér ciki a helyükbe, hogy a 10 éves gyerekem fél a kutyáktól.

2021. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
97%

#2: Rosszul tudod. A póráz kötelező, a szájkosár nem!


Kérdező: én nyugodt hangnemben közölném vele, hogy a kutya előírásnak megfelelően pórázon van, így nem tud odamenni a gyerekhez, és nem tudja bántani.

2021. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
96%
Azért egy németjuhász nem olyan hatalmas. Érthető, ha egy gyerek megijed tőle, de értelmes szülő ezt úgy reagálja le, hogy a kutya és a gyerek közé lép, ezzel meg is nyugszik a gyerek, ha meg nem, akkor nem a kutyást b*sztatja, hanem a gyereket nyugtatgatja. Persze más lenne a helyzet, ha nem lenne pórázon, vagy tényleg fél méterre lenne a kutya, de adott helyzetben kutyásként nem jöttél volna ki jól a szituból, akármit is csinálsz.
2021. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
43%
Kérdezd meg a kislányt, hogy nem akarja-e megsimogatni, vagy kérd meg a szüleit, hogy simogassák meg, és hátha elhiszik, hogy nem bánt ez a kutya.
2021. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!