Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlott használni a...

Mit ajánlott használni a kutyán kullancs ellen?

Figyelt kérdés
Van egy vizslám ,és mivel nemsokára beköszönt a "minden m² vanvagy 10 kullancs"időszak,így elgondolkodtam hogy mivel védjem a kutyámat.Mert volt már tablettája ,adtam neki 4x de úgy voltam vele mivel sok káros hatása van inkább hanyagolnám.A bol/kullancs nyakörvről nem sokat tudok mert néha vettem egy egy olcsóbbat de 2 hónap után elhagyta,elég volt csak kimenni az erdőbe és anélkül jöttünk haza.A nyakra csepegetetős spot-okba nem tudom mennyire lehet megbízni és mennyire káros.A spérket pedig maximum kiegészítőként használom a kullancs ellen ,mert nagyon nem bízok meg benne. Van olyan szer ami nem károsítja az egézségét de hatásos is ?(esetleg személyes tapasztalat)
2021. márc. 6. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi egy olyan hivatalos, komoly kutatást küldj, ami a tabletta káros hatásairól ír.


A babezia sokkal veszélyesebb, mint a tabletták.

És bizonyítottan többet érnek bármilyen más szernél. De kérdezd meg bármelyik orvost, hogy azt a kutyát, akit babéziával visznek hozzá, milyen szerrel védték a kullancsok ellen.

2021. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyakorv, vagy spot on meg talan tobb vegyi anyagot tartalmaz, mint a tabletta. Innentol meg mindegy, hogy bőrön vagy belrendszeren keresztul szivodik fel.

Olyat erdemes valasztani, ami nem csak kullancsok, hanem bolhak, szunyogok, borfergek ellen is vedettseget ad, ez pedig csak tabletta formaban elerheto tudomasom szerint. Inkabb a tabi, mint a szivfergesseg.

De elotte kell lennie egy negativ szivfereg tesztnek.

Mi Simparica Triot hasznalunk, 30 kilos kutyanak 3 havi adag 12.000 Ft.

2021. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!