Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Whippet?

Mennyibe kerül egy Whippet?

Figyelt kérdés
tudom hogy ez változó, de kb?
2010. aug. 18. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100 ezer körül.
2010. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy törzskönyves, egészséges, szűrt szűlőktől származó megbízható kutyát szeretnél, akkor 100 körül ahogy előttem mondták.


Ha jó lesz egy nem biztos, hogy fajtatiszta, lehet, hogy beteg is, ismeretlen/ellenőrizetlen szülőktől származó is, akkor sokkal olcsóbb. Csak lehet, hogy a betegségekre meg sokkal többet kell majd költened.

2010. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%

csakkitti mi vagy te a tenyésztők védőszentje?

unalmasak már nagyon a hozzászólásaid...mindenhova ugyan azt írod....

2010. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Csak mondom, hogy egy törzskönyves kutyának is lehet millió betegsége. Semmire sem garancia! Ugyanúgy egy szaporítótól vett kutya is lehet egészséges (attól még nem mondom, hogy támogatni kell a szaporítást, de most nem erről van szó).

A whippet kb. 80-tól kezdődik. Nyilván változó, mint bármelyik más fajtánál. Lehet kapni 200ért is.

2010. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagyok a tenyésztők védőszentje, hanem elköltöttem már 200 ezer forintot a kutyám örökletes betegségeire, mivel voltam olyan ostoba, hogy szaporítótól vettem. Ezenkívül menhelyeket támogatok a fizumból, akik a szaporítók áldásos munkáját próbálják helyre hozni.


Nézd csak: [link] ezek az agarak és whippetek sem a becsületes tenyésztőktől kerültek a fajtamentőkhöz, ez biztos.


Sőt, elmondom neked, hogy egyetlen egy tenyésztőt sem ismerek :)


És nem, nem a törzskönyvtől lesz egészséges, hanem a szűrésektől, meg attól, hogy az a tenyésztő, aki vállal egészségügyi garanciát, az tutira minden megtett az egészség érdekében. Még ettől sem lesz tutira egészséges, de legalább van kihez fordulni, ha beteg, és esetleg a gazdi nem tudja finanszírozni az orvosi ellátást.


A törzskönyv önmagában semmi, vannak törzskönyves szaporítók is.


Egyébként meg nem nyomom mindenhol, csak ott ahol kérdezik. Szerintem semmi udvariatlanságot nem írtam, és haszontalan infót se, de cáfolj meg, ha tévedek. Ha figyelsz, neveléses kérdésekre is válaszolok. De már feltűnt, hogy valaki mindig lepontoz, olyan helyeken is, ahol semelyik választ nem értékelte senki más, gondolom ezek szerint neked szúrom a szemed. Ha akarod, a kedvedért visszavonulok az anonimitásba, és akkor miattam bosszankodnod ;)

2010. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
A 2 válaszoló nem ugyanaz. Szerinted ha egy tenyésztőtől veszel kutyát, és beteg a kutya, nyugodtan mehetek hozzá, hogy légyszi fizesd ki? Vagy hogy gondoltad? A tenyésszemlén meg kb. minden kutyát átengednek, amelynek nincsenek durva egészségügyi problémái.
2010. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Tessék, egy példa: [link]


Egy jó tenyésztő ilyen szerződés aláírása nélkül nem ad el kiskutyát.


Általában első 1 évre, és örökletes betegségekre szól a garancia, amiben vagy azt mondja, hogy visszafizeti a vételár felét, vagy ad másik kiskutyát (nyilván ilyet csak az kér, aki tenyésztési vagy versenyzési céllal vette a kutyát, de talán még az sem), vagy vállalja a kezelési költségek egy részét, vagy ilyesmi. És a jó tenyésztő, vagy mondhatjuk úgy is, hogy Tenyésztő nagy T-vel, nem enged elkallódni és menhelyre jutni egyetlen kiskutyát sem, hanem ha gond van, akkor vagy magához veszi, vagy gondoskodik róla, hogy megfelelő gazdihoz juthasson a kutyus.

2010. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!