Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a golden retriev...

Mit gondoltok a golden retriever-röl?

Figyelt kérdés
én valoszinüleg ilyen kutyát fogok venni , és érdekel azoknak az embereknek a véleménye, akinek van golden-je, mert segithet majd a nevelésben.:)és ne mondjátok azt, hogy ott a gugli ,mert az 1 vélemény erröl a kutyárol.mindenkinek más a véleménye, és adhattok tanácsokat, hogy igy neveljem, vagy ugy..:) válaszaitokat elöre is köszönöm.!!!
2010. aug. 18. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ismerek egy goldit, egyszer megharapott, de amúgy aranyos.
2010. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekünk goldink volt de mivel elköltöztünk panelba egy másik családnak adtuk:( Figyeljetek arra hogy ne lopdosson (nálunk mindent ellopott még az orvos injekcióját is) nagyon szeretnek játszani és nagyon szeretnek labdázni, ja és szeretik ha masszírozzák a hátukat. 14/L
2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan nincs goldim, de a szomszédban van 2 is! Csak jót tudok mondani róluk( a szomszédról már nem annyira)! Jó természetű, barátságos, gyerekszerető kutyák. Nagyon szeretnek játszani. Nagy a mozgásigényük. Sokat kéne velük foglalkozni , sétálni. A szomszédéi néha, amikor nem foglalkozik velük eleget, akkor hatalmas gödröket ásnak , de tényleg, csak ha elhanyagolja őket. Amúgy házörzőnek is jók.
2010. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép és aranyos kutyák,bár jómagamnak nem ezt a fajta kutyát választanám,de sok embernek ilyen van és szerintem elég nyugodt fajta.

Foglalkozz vele sokat és azt tudom tanácsolni,hogy:

-sétálj vele nagyon sokat

-labdáz vele

-és az elejétől kezdve legyél vele következetes

-és amit nem akarsz neki megengedni később azt most se engedd meg neki.

-már picinek NE engedd,hogy huzzon séta közben,mert nagynak nehézlesz vissza rántanod,és már msot rántsd vissza és mond,hogy "lábhoz",hidd el neked és a kutyának is jobb lesz :)

-ha jutalom falatot adsz neki,ne felejtsd el,hogy kevesebb vacsorát kapjon

-SOHA ne bántsd ha 20.ára se tud még leülni,dicsérd és bíztasd.mert ha leszidod,megütöd,mert nem érti mit kell csinálni az nem az ő hibája,legyél mindenben türelmes vele,viszont ha rosszat csinál,kiássa a kertet azzal ne legyél türelmes büntesd meg nyugodtan.

-mihest megkapta az oltást,hogy viheted sétálni,ismertesd meg más kutyákkal,hogy már picinek szokja a kutyák társaságát és ne legyen velük 'vad'

-mikor simogatod,beszélj hozzá és mondogasd a nevét,ha odamegy hozád mond a nevét és dicsérd meg

-legyen játéka,hogy letudja magát foglalni,hogy ne szedje szét a kertibútort,sok rágóka

-friss víz legyen mindig előtte

-jutalom falatnak használhatsz kis darabokra vágott virslit meg sajtot is meg esetleg párizsit



Hát hirtelen ennyi jutott magamtól eszembe,írj majd nyugodtan ide vagy az emailomra ha bármi kérdésed van.Szívesen segítek ha tudok :)


Jó kutyázást és sok siekert a nevelésében is.

2010. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem őket majd szeretnék egyet nagyobb koromba!
2010. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

7 hónapja van Goldenem, akit úgy megszerettem, hogy ölni tudnék érte! :)

Ő egy igazi álom kutyus. Nagyon szeretni való, barátságos, kiegyensúlyozott, játékos, na és ragaszkodik a gazdikhoz! :)

Igazából, ha kicsit leszidod egyből megsértődik és lapít...:P

Tudnod kell, hogy egyáltalán nem való házőrő kutyának, csak családi kedvencnek, mert még a betörő kezét is megnyalogatná! :)

Fontos, hogy jó helyről hozd el (írta itt vki, hogy megharapta egy Golden: ez nem természetes valószínűleg idegileg zakkant kutya), szóval ne egy túltenyésztett kutyust fogj ki!

Elég nagy a mozgás igénye, inkább nagy kertes házhoz való, ahol kedvére szaladgálhat, emellett persze vinni kell sokat sétáltatni + játszani. :) Az án Mollim imád labdázni, ha meglát egyből hozza oda, hogy dobjam. :)

Lakásba nem igazán való ez a fajta, mert nagyon-nagyon hullik a szőre időnként (hiába fésülgetem).

2010. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mit jelent az, hogy tultenyésztett?:D
2010. aug. 18. 15:10
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem remek családi kutya.
2010. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
imádni valók nem lehet őket nem szeretni(L)
2010. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A túltenyésztett alatt azt értem, hogy a szülők mondjuk nem törzskönyvesek, így néhány betegséget alapból nem szűrnek ki. Van néhány szaporító akik egyfolytában elletik a kutyákat, semmi felelőséggel. Így rengeteg selejtes kutya születik sajnos. Szóval megbízható helyről vegyél kutyut!
2010. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!