Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mik kellenek ahhoz,h...

I am Nephilim kérdése:

Hogyan és mik kellenek ahhoz,hogy ki tudjak költözni kutyával Németországba?

Figyelt kérdés

Elsőd sorban az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom biztonságosan és helyesen kiszállítani?

Mi a csomagtartóba szerettünk volna venni egy ilyen fedő huzatot, ami erre a kutyás szállításra lett kitalálva, illetve egy hálót, amit a kocsi ajtajára feszítenénk, viszont ahogy olvasom a különböző webes oldalakat a biztonsági oves és a ketreces megoldást jobban preferálják, viszont ez eléggé leköti az amúgy is izgága kutyámat, pont ezért gondoltam az elején leírtakra. Ti erről mit gondoltok?

Második, milyen papírok, iratok kellenek?

Harmadik, tudtok valamit arról, hogy németeknél van-e esetleg valami plusz eljárás, amit ott kell elintéznem a kutyatartással kapcsolatban?


Azokat már tudom, hogy nem mindegy a fajta, de az enyém nem harci kutya, szóval pipa.

Azt is hogy nagyrészt lakásban/házban kell tartani, ez is tökéletes, hisz lakásban élünk itthon is.


Bármilyen információ jól jön. Előre is köszönöm szépen.



2021. márc. 7. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a biztonsági öv + rendes kocsis hám vált be. Tud hátul mozogni, de ha akar kényelmesen eltud feküdni. Az ablakon van kutya rács, így le lehet húzni. Utazáshoz szoktam neki rakni 1-2 rágható dolgot, azzal elvan. De legtöbbször aludni szokott


Kell kutyaútlevél, állatorvosnál tudsz kérni illetve indulás előtt még érvényes veszettség elleni oltás, illetve féreghajtás. Bővebb dolgokban tud a doki segíteni, illetve érdemes megkeresni a nagykövetséget hogy pontosan mik a szabályok

2021. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is biztonsági övet használunk.


Attól függően melyik régióban élsz, kellhet ilyen kutyajogsi ha a kutya nagytestű vagy listás.


A határnál egy útlevél fog kelleni és benne egy veszettség elleni, aminek a beadásától már eltelt 21 nap.

2021. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok. Ez után még annyi dolgotok lesz, hogy a városotok Rathausában bejelentitek a kutyát. Általában a neten rákeresve is ki lehet nyomtatni majd kitölteni a papirokat, azt meg elpostázni nekik. Ez után kapni fogtok egy ilyen elismervényt és egy bilétát egyedi azonosítóval, amit a kutyának mindig viselni kell.


Ami nem kötelező viszont ajánlo, az még a TASSO-nál regisztrálni a kutyát. Onnan is kaptok bilétát, meg egy kutyaigazolványt az adataitokkal. Egyszerűen megvan és nagyon hasznos ha elveszne a kutya, elég ismert, így ha megtalálják valószínűleg felhívják azt a szervezetet is hogy van-e infójuk.

2021. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

“ kellhet ilyen kutyajogsi ha a kutya nagytestű vagy listás.”


Niedersachsenben pl. kell, és kész. Fifikének is. Ez egy elnéleti vizsga, meg pár hónap után teszel egy gyakorlatit a kutyával, hogy tényleg hallgat rád.


Van egy olyan kitétel, hogyha azt hiszem 2011 előtt volt kutyád hosszabb ideig, és ezt tudod igazolni, akkor nem kell ez a marhaság. Mi az otthoni orvossal irattunk alá erről egy papírt pecséttel, az elég volt.

2021. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, majdnem

Elfelejtettem, nálunk kötelező a felelősségbiztosítás a kutyára, csak úgy jelentheted be.

2021. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Nagyon hálás vagyok nektek.

Kis szálkásszörű tacsiról lenne szó, azt elfelejtettem leírni.

Akkor én is inkább ezt a biztonsági öves megoldást választom.

Mi Baden-Württemberg-i tartományban fogunk élni.


Tényleg köszönöm nektek. :)

2021. márc. 7. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!