Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőnél, ha a tüzelő...

Tenyésztőnél, ha a tüzelő szukához beszökik egy kan, mi lesz a sorsa az alomnak?

Figyelt kérdés
Normális tenyésztőnél ez elvileg nem fordulhat elő. De mi van, ha mégis? Megtartják vagy valamilyen módon elvetetik a keverék kölyköket? Ha megtartják, az anyagi kiesés lesz a tenyésztőnek, vagy hasonló árkategóriában eladja őket, mert a szuka fajtatiszta?
2021. márc. 7. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha ilyen előfordulna és tényleg tenyésztő, (nem törzskönyves szaporító) akkor beadatna neki egy injekciót amitől nem marad vemhes a kutya (az injekció nevét nem tudom, olyan mint embernél az esemény utáni)
2021. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

Láttam példát arra is, hogy megtartotta, letörzskönyvezte, vagy nem, mert mondjuk a szabályozott ellésszámon túl van az alom.

Szerintem ez abszolút a tenyésztő hozzáállásán múlik

2021. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
tenyésztésnél mennyi a szabályozott ellés szám?
2021. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Covinan az injekció neve és elvetélteti a szukát, de többféle gyógyszer is van rá természetesen. Előfordulhat, hogy észre sem veszi mi történt és csak arra eszmél vemhes lesz, akkor már késő, olyankor leadja a kölyköket valahova, elajándékozza stb. De ne legyen naiv senki, a nagy részük kis pénzért fogja adni inkább és nem fogja világgá kürtölni mi történt vele tenyésztő létére.

Ha fedezés mellé kerülnek be akkor meg az adott kölyköket válogatja ki ugyanígy. Mint ahogy két törzskönyves egyed esetén is születhetnek hibás kölykök amiket ugyanúgy eladnak csak olcsóbban.

2021. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
úgy emlékszem 2 évente 1 alom, a szuka 2 éves korától leghamarabb. Egész életében 2-3x ellhet, ha nagyon jó minőségű a szuka akkor többször is, de ez ritka. Utána ivartalanítás.
2021. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

Az égvilágon semmi ilyen szabályozás nincs, ezek csak az ajánlások amivel nem terhelik túl a szukát, de még ez is eléggé pongyola. Második vagy harmadik tüzelésre van az első ellés, ez fajtától és kondíciótól is függ. Utána minden második tüzelésre, de aktív korában lehet akár mindegyikre is 1-2-3 alkalommal.

Általában 6-7 éves korig, de ez is változó. Tenyészállatot nem szokás ivartalanítani utána sem, kivéve ha el akarja adni. Amelyik kutya ellik rendesen annak a méhfalán nem alakulnak ki azok a felületi deformálódások amikben a baktériumok el tudnak szaporodni, emiatt sokkal kisebb eséllyel lesz méhgyulladása is.

2021. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Van egy olyan tenyésztő, aki többféle fajtával foglalkozik (a kennel minőségét inkább hagyjuk egy egyébként).

Ő büszkén hirdette, hogy a kotorékeb és a vadászkutyája pároztak, vigyék a kölyköket, mert szuper vadászkutyák lesznek... Mestertenyészet egyébként...

2021. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Mennyi tenyésztő van itt... Akkor majd szépen lapozzátok fel a kedvenc kennelek oldalát aztán csodálkozzatok rajta mikor fent lesznek az almok minden évben ugyanattól a szukától. Mindig elfelejtem, hogy ide gyerekek járnak álomvilágban élve.
2021. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Az én kedvelt fajtámnál a tenyésztési szabályzat pontosan leírja a tenyésztésbe vétel határidejét, a fedeztetések számát, az alom létszámát, ahányat felnevelhet a szuka és a többit pótanyához kell adni, a fedeztethetőség végső határidejét.
2021. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

És ha megtartja a kölyköket, akkor is ő dönti el, hogy ki passzol leginkább a kutyához, vagy mindegy, kinek adja, csak vigyék? Ugyanúgy szerződéssel adja el őket vagy anélkül?

2021. márc. 7. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!