Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dédanyám kutyájának magamhoz...

Dédanyám kutyájának magamhoz vétele?

Figyelt kérdés

Dédanyámnak van egy nagyon szép, idős keverék kutyusa. Igazi régimódi falusi tartás: életében nem látott orvost, láncon van egész nap, annyi az interakció vele, míg ételt kap. Abból se sokat, minden csontja kitapintható. Sok ideje győzködöm már, hogy ez így nem jó, de meg se hallja, hiszen régen is így csinálták.

Szeretném magunkhoz venni, de nem nagyon tudom, ezt hogyan kéne a szüleim elé tárni. Van egy macskánk és két kölyökkutyánk, akiket szinte csak én gondozok. Szerintem bírnék még egy jószággal és jó nagy a kert, elfér bőven.

Arra gondoltam, hogy mindenek előtt közlöm, hogy teljes egészében én fizetnék minden költséget, gondoznám, nekik semmi dolguk nem lenne vele. Van annyi tartalékom, hogy fizessem az állatorvost.

Ma este szeretnék előállni a farbával anyámnak, mert szerintem őt lenne könnyebb meggyőzni. Kérhetek tippeket, hogy mivel érveljek, győzködjem?



2021. márc. 7. 18:14
1 2 3 4
 1/39 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
32%
Vidék belike....hihetetlen hogy még vannak ilyen civilizálatlan területek 2021ben is magyarországon.
2021. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%
A dèdi messze lakik? Arra nincs lehetősèg, hogy eljàrj hozzá etetni és foglalkozni vele?
2021. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Egy faluban lakunk, de nagyon macerás lenne naponta lejárkáni hozzá. Most főleg próbálom minimalizálni a találkozásokat a korona miatt.

Alapból úgy érzem, hogy csak teher neki az a kutya. Sajnálja tőle a kaját, van, hogy csak almahaját ad neki. Egyedül azért nem halt még éhen, mert visszük fel hozzá a maradékot, ami egy négyfős család után ugyan nem nagy mennyiség, de több, mint a semmi. Rengetegszer kérdezi, hogy mi lesz azzal a kutyával, miután meghalt (98 éves, a kutya olyan 9-10). Ez volt a reakciója akkor is, mikor említette neki testvérem, hogy lesz két kölyökkutyánk.

2021. márc. 7. 18:23
 4/39 anonim válasza:
93%
Mondd meg a szüleidnek, hogy te ragaszkodsz ahhoz, hogy magadhoz vedd. Ha nem engedik, mondd azt, hogy elmensz az állatorvoshoz és együtt mentek ki megnézni a kutya állapotát aztán ő kihívja az állatvédőket akik neked oda adják, erre az lesz a reakciójuk, hogy megbeszélik dédmamáddal, hogy elhozzák onnan!
2021. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
33%
Hogyhogy nem látta soha orvos? Veszettség elleni oltás évente kötelező, megbüntetik a gazdát, ha elmarad! Ez kicsit sántít. Élelmezés tényleg rossz. Ha elfér a kertben és a család beleegyezik, szerintem kerüljön oda. Máris normálisabb élete lesz.
2021. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Chip is kötelező, az sincs benne. Sajnálta rá a pénzt. Arra már gondoltam, hogy valami állatvédő szervezetnél bejelenteném anonim, még a menhelyen is jobb helye lenne. Csak félek, hogyha kitutódna, akkor aztán én aludhatnék láncon a kertben egy hétig :D
2021. márc. 7. 18:46
 7/39 anonim válasza:
15%

Az csak egy oltás beszrják és kész.

Havonta kell vizsgáltatni a kutyákat!

2021. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Érvelhetsz azzal is, hogy a dédi már idős, és látod, hogy nem bírja, és ez neki is segítség lenne. Az én nagymamám már tyúkokat sem tart, mert legyengült, ő 83 éves.
2021. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

7, miert kene havonta vizsgalni a kutyakat? Evente esetleg az oltasokkal egyutt, de egeszseges kutyat nem kell havonta orvoshoz hurcolni.


Kerdezo,

Ervelj azzal, amit leirtal, annyi boven eleg kell, hogy legyen.

2021. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt hogy az a kutya nagyon roszulvan éhezik sosincs futatva és szeretném elhozni és gondját viselni.minden költséget állok én meg mindent elrendezek légyszi had hozzam el!!😀
2021. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!