Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megérzi, ha valaki...

A kutya megérzi, ha valaki nem kedveli? Hogy viselkedik? A gazdának hogy kell reagálni?

Figyelt kérdés

Olyan vendég jön, aki nem szívleli a kutyákat és nem azért mert fél.


Hogyan viselkedik a kutya? Hogyan kell reagálni a gazdának erre? Nem akarok vitát, de a kutyat nem tudom elzárni, hiába csak az udvaron van nem jöhet bem



2021. márc. 7. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Megerzi. Az enyem ugatott arra aki alig lathatoan de tartozkodott tole.

Nem bantotta, csak ugatta. De idovel megnyugodott a kutya es csondben maradt.

Nem tudom hogy kene reagalnom erre. Adjak a kezebe kajat hogy adja a kutyanak? Batoritsam hogy simogassa meg nyugodtan?

2021. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy érzi. A kutyák értik a testbeszédet, hanglejtést.

Hogy miként reagál az teljesen a kutyán áll. Az enyém pl csak távolságtartóvá válik az adott személlyel szemben.

Nem hinném hogy kéne bárhogyan is reagálni rá. Amíg nincs nagy feszültség, vita, egymás provokálása, ugatás, támadás stb nem téma. Ha ugatna, morogna én rászólnék. Senkit se kötelező kedvelnie de bírjon magával.

2021. márc. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
De még mennyire. PErsze jobbára megszokja a helyzetet, de nagyon is megérzi az emberek viselkedését, mert látja és hallja, hogy másképp áll hozzá, még akkor is, ha nem érti.
2021. márc. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,megérzi ha valaki nem kedveli az állatokat,ilyenkor húzódozik tőle.Olyat is megérez ha valaki oyan,aki bántja az állatokat,vagy kínozza őket,ilyenkor szűköl és nyüszít,látszik rajta hogy tart és fél tőle.De olyan is van,hogy agresszív lesz ha meglát egy ilyen embert,neki akar menni,ezt kutyája válogatja,mivel nem minden kutya csak egyfajta természetű.
2021. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
olyan
2021. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Vendeg? Vagy elfogadja az elohelyed a kutyaval vagy ne akarjonodajonni!! Beszelgessetek kozteruleten egy padon.


Nekem is van ilyen baratom,nem lesz hosszueletu baratsag.

2021. márc. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya megerzi, nagyon jol tudja. Az enyem nem csinal belole ügyet, van egy haverunk, aki inkabb nem akarja osszekoszolni magat, beszelget a kutyaval es ennyi, na rá meg se probal felugrani. Szomszedasszony engedekeny vele nagyon, neki a nyakaba is maszik. Van egy no ismerusonk, aki rettentoen fel minden kutyatol, ot sem vegzalna a kutyam, de ha o jon, mindog megfogom a kutyat a lany nyugalma erdekeben, ha kint vagyunk, akkor beviszem a kutyat, ha bent, akkor kimegy legalabb az eloszobaba.

Aztan vannak szamomra is rosszarcu, elso benyomasra nem szimpatikus emberek, pl. Villanyszerelok, szomszed autoszerelo haverjai, vagy a kutya is erzi ezt a kisugarzast, vagy az en ellenerzeseimre reagal, de ott vicsorog, ugat a kapuban, ha nem fognam meg, tamadna is, ha bejonnek. En ezt nem tiltom neki, sot örülök hogy lehet ra számítani ilyen helyzetben.

Es van akit eloszor lat, megvan a kolcsonos szimpatia, akkor pacsit, puszit oszt, 30 kiloval az olebe ül, tancol. Akit kedvel, az rossz ember nem lehet.

2021. márc. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
8as nekem a szüleim azt tanították, hogy a vendéget tisztelni kell. Ha nem nagy mellényel jön, hogy fúj kutya, hanem fél tőle vagy tudod, hogy nem kedveli, minimum megfogod. A többi téged minősít...
2021. márc. 8. 07:34
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is megérzi, ilyen esetben fogja magát és elvonul máshova, mintha azt mondaná, hogy "még csak ne is lássam" és boldogan jön elő, mikor a vendég elmegy, addig nem is lehet látni.

Az hogy a te kutyád hogyan fog reagálni szerintem nagyban függ a habitusától, az enyém más helyzetekben sem áll bele a konfliktusba, inkább elkerüli őket, ugyanez a helyzet az antipatikus vendégekkel is.

Szerintem az fontos, hogy a kutyát tudd kontroll alatt tartani, küld a helyére/házába, amíg bejön a vendég, ugatni, acsarkodni nem hagynám, elvégre mégiscsak a te házad, azt engedsz be, akit szeretnél, ez nem a kutya döntése. De nagyjából ennyi, ha kinti kutya sokat úgysem kell egy területen lennie a vendégeddel.

Minimálisra kell csökkenteni a vendég és a kutya közti interakció lehetőségét, azzal semmiképp se próbálkozz, hogy majd te megszeretteted a vendégeddel a kutyákat, megmutatod, hogy a te kutyád milyen kedves, okos, jól nevelt, mert az ilyen emberekkel ez felesleges, ha van egy kialakult véleménye a kutyákról (ami ráadásul nem is félelemből gyökerezik) azt nagyon nehéz megváltoztatni, és hiába valóban kedves, okos, jól nevelt ő nem ezt fogja látni és a kutyát is frusztrálni fogja egy olyan helyzet, ahol kedvesen kell viselkednie egy olyan emberrel, aki egyértelműen ellenséges vele szemben.

2021. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az en kutyám(németjuhász)a cigányokat utálja, de azokat nagyon. Sétálunk az utcán, jön két biciklis egymás után a nőre rá se hederít, de az utána jövő cigányt egyfolytában ugatja. De honnan tudja hogy melyik a cigány?
2021. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!