Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha szálkás szőrű...

Mi történik, ha szálkás szőrű tacskót géppel lenyírok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 02:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Világvége!
2021. márc. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Minek nyírnád meg a kutyát,te agybeteg?!
2021. márc. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Ne kínlódj vele, vegyél egy krinolint, ugyanúgy néz ki.
2021. márc. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Úgy véled, a visszanövő szőr már olyan egyenes lesz, mint a simaszőrűeknél? Takarítani utálsz? Arra játszol, hogy ha szrrá fázik a kutya, akkor végre megszabadulhatsz tőle, vagy mi a cél? Teljesen elszálltál vmi drogtól, vagy

"beálltál, mint a Néva jege? Esetleg semmi baj, csak súlyos pszichiátriai eset vagy?

Ha komolyan gondolod, amit ide írtál, akkor nem lenne baj rád hívni az Állatmentőket!

A magadfajta taplóknak még döglött csótány is túlzás, nemhogy élő állat!

2021. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
28%
Milyen mértékben akarod megnyirni? Gondolom nem nullassal. Sok állatot nyirnak meg tavasszal, hogy a vedles gyorsabban menjen, gondolom erre gondolsz. Baja nem hiszem hogy lesz tőle, de szép se lesz. Viszont nem igazán ajánlom, a kutyákat nem szokás nyírni, maguktól is tudják jól, hogy mikor kell elkezdjenek vedleni
2021. márc. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Trimmelni kell a szálkásszőrűt.
2021. márc. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Pár nyírás után már romlani fog a szőr minősége, puha lesz és esztétikailag sem szépen fog visszanőni+nyírni alapból nem lehet olyan szépet, mintha trimmelve lenne. Viszonylag gyakori eset, hogy a kutya szőre foltokban nem nő vissza.


Vannak nyírós fajták, őket ez nem érinti, ilyen az uszkár, bichonok vagy a yorkie.


A trimmelést pedig otthon is meg lehet csinálni, akár csupán kézzel, eszközök nélkül, nagyon sok videó van róla youtube-on. (nyílván nem lesz olyan, mint egy gyakorlott kozmetikusnak, de a nyírásnál biztos jobb)

2021. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem igényel nyírást
2021. márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#6-#7

Tudom, hogy trimmelni kell, azért kérdeztem, hogy mi történik, ha én simán kutyanyíróval letolom neki.

Köszönöm nektek a választ.

2021. márc. 8. 09:20
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

Nekem szálkás szőrű tacsim van és 3 havonta fél centisre vágassuk a szőrét.

Sokkal de sokkal puhább lett mint volt, viszont én ezt szeretem.

Illetve sokkal de sokkal kevesebbet hullik a szőre, ami ugye előny mivel házban van és az ágyra is felmehet.

2021. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!