Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Májkárosodott kutyusnak...

Májkárosodott kutyusnak mennyi esélye lehet?

Figyelt kérdés

A kutyám most lesz 14 éves. Szombaton és vasárnap sántított az egyik lábára, hétfő reggelre szédüléses,izomgörcsös rohamai lettek. Elvittük orvoshoz, kapott sok gyógyszert és infúziót, most jobban van. De a vérvétel eredmény nem túl jó. Magas a májbetegségre utaló értéke.

Az orvos egyelőre nem tud konkrétat mondani, holnap is kap infúziót és gyógyszert, aztán majd meglátjuk, hogy reagál.

Bízom az orvosunkban, azt mondta, szólni fog,ha nincs értelme tovább. Tapasztalatok érdekelnének, hogy hasonló esetben hogyan alakult a kutyus élete.


2021. márc. 9. 20:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, én mindegyiket hasznosnak ítéltem. Tisztában vagyok vele, hogy nincs jó állapotban, tapasztalat érdekelne, hogy akinek hasonló helyzetben volt a kutyus, mennyi ideje volt.

Ma voltunk infúzión,kapott gyógyszert is megint.

A károsodás mértékét nem tudja megmondani az orvos, az egy 50 ezres vizsgálat lenne, azt mondta, felesleges lenne. Mert ha ki is derül, valószínűleg akkor sem tud vele mit csinálni.

Most befejezte az infúzió kúrát is. Holnaptól egy gyógyszert kap, alacsony dózisban, mellé diétás étrend. És bízunk benne, hogy szinten lehet tartani.

Ha azonban visszatérnek az izomgörcsös, szédüléses epizódok,akkor sajnos el kell engedni őt. Mert annak nincs értelme, hogy csak rengeteg gyógyszer, injekció és infúzió árán legyen jól. Nem fiatal már.

2021. márc. 10. 13:33
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

Azért reportoltam és tiltották a válaszaitokat, mert azt írtátok, hogy altassa el, a kutya nem ér semmit. Hiszitek vagy sem, a magányos embereknek a kutya a leges legjobb társaság. A kutya szeretetét és hűségét semmi se pótolhatja. Szóval, ha gonoszkodni akartok, azt ne ezen az oldalon.


Kérdező, remélem jobban lesz a kutyus. Ne etesd lejárt vagy fűszeres ételekkel vagy tartósítószeres tápokkal. Utána néztem a kutyák máj transzplantációinak, a legtöbben nem hallottak ilyesmiről kutyák esetében, de akadnak olyan állatorvosok, akik elvállalják, de eléggé zsebbenyúlós és ennyi idős kutyánál végzetes is lehet. De, ha továbbra sem javul az állapota és már nagyon halál közelben van, és persze nagyon szereted a kutyád, akkor ne a májleállásba haljon meg.

2021. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy írta a kérdező, hogy nem tudott még mondani semmit az orvos, tehát folynak a vizsgálatok. Izomgörcs több mindentől lehet, hiány állapottól is, ami nem kizárt, hiszen 14 éves, elképzelhető hogy felszívódási zavara van, aminek következtében nem tudott úgy hasznosulni a létfontosságú vitamin, ásványi anyag, vagy okozhatta tetanusz is.


Az értékek gyakran összetettebb dolgot tükröznek, szóval teljes diagnózist még nem mondott az állatorvosa. Mint írtam kérdezze meg az állatorvosát és ha az állatorvos rábólint, akkor adható a máriatövis mag kivonat. Egy tipp volt, nem okoskodás.


A máriatövismag kivonat mérgezésre is jó, és májzsugort is gyógyítja és új májsejtek termelését is elősegíti, és ugye írták többen hogy még mire jó.

Nem tea formában, tea formában nem úgy hasznosul. A kivonat formában viszont igen!

2021. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%

#10 Nem vagyok állatorvos, éppen ezért nem ajánlok készítményeket, de azt sem mondom, hogy altassa el, mert menthetetlen. Csak annyit írtam, hogy a májkárosodást nem lehet visszafordítani, ez egy orvosi tény. Ha tényleg nincs akkora baja a kutyának, mint amit a leírás sugall, akkor én annak csak örülni tudok.


Egyébként téged fizetnek érte, hogy a máriatövist reklámozd? Négyszer szóltál hozzá eddig, mind a négy válaszban a máriatövist ekézed, mintha az lenne az egyedüli készítmény, pedig ezer másik van. Ha az orvos indokoltnak tartja, akkor ír fel májvédőt.

2021. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

14-es én gyógynövényt ajánlottam ami a májat tisztítja gyógyítja.


Én viszont tanultam állategészségügyet középiskolában. Én sem vagyok állatorvos bár sokáig ilyen pályára készültem de ha odafigyeltél volna én sem vényköteles gyógyszert ajánlgattam, hanem természetes gyógynövényt, amiknek általában nincs mellékhatása azért általában mert pl. Bizonyos gyógyszerek mellett frlerősíthetik vagy gyengíthetik a gyógyszer hatását illetve az sem mindegy hogy vemhes vagy milyen korú és milyen dózisban adja, de a gyógynövények nagy többségének nincs mellékhatása sem nem okoz függőséget, kivéve egy két növény fajt de most nem sorolnám fel. Azonban ha gyógyszereket kap az állat akkor ellenőrizni kell hogy a hatóanyagok mellett adható-e. Írtam hogy ha kap gyógyszert ha nem kérdezze meg az állatorvosát mert lehet segítene. De mivel én sem voltam biztos hogy kutyának adható ezért is írtam. De alapból is kérdezze meg.


Akkor nyafoghatnál ha azt írtam volna hogy adja neki azt kész, ne kérdezzen senkit.

2021. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
61%

14-es szégyen hogy az önkéntes segítőszándékot ekézed.


Nem nem reklámoztam csak egy tippet írtam amiből lett egy vita ezért reagáltam többször.

2021. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%
#16 Senki nem kötött bele a tövisbe, ezért nem értem, hogy miért kellett felhozni az összes válaszban, amit írtál. Bár lehet, hogy lemaradtam valamiről, mert úgy olvasom törölve lett egy-két válasz.
2021. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

#15 Én ezt nem is vonom kétségbe, de azzal tisztában kell lenni, hogy károsodott májat nem lehet helyrehozni. A tüneteket lehet enyhíteni.


Az a baj, hogy amikor súlyos betegségek kerülnek elő, akkor mindig előjönnek ezek a természetgyógyászati csodák, de arról sosem beszélnek, hogy ezek kizárólag tünetek enyhítésére szolgálnak. Itt is úgy lett beállítva, hogy meggyógyítja a májat, idézem a #2 hsz.-ből: "máriatövis-kivonat a májat gyógyítja". Kicsit más, de amikor nagyapámat rákkal diagnosztizáltak, utána őt is megtalálták ezekkel a csodákkal, havi 60e-t kidobott mindenféle gyógynövényes cuccra, aztán mégis elhunyt a végén. Őt is azzal hitegették, hogy meg fog gyógyulni tőle, senki nem mondta el az igazat.

2021. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

17-es félreértetted, én azért részleteztem a kérdezőnek, mert nem mindegy hogy tea formájába vagy kivonatként adják, mert teaként nem olyan hatékony mint kivonatként. Tea formába szimplán az emésztést segíti.


De amugy kötözködött az egyik hozzászólaló utána, hogy én valami reklám menedzser vagyok aki itt próbál házalni, utána ezen dologra is reflektáltam. Mint írtam én sem vagyok állatorvos, de azt sem tagadom, hogy tanultam állategészségügyet és anatómiát, de nem képzelem magamat se orvosnak se asszisztensnek. Adtam egy tippet hátha segít ebben a helyzetben.


18-as ezek nem humbug csodanövények, ezek gyógynövények, sajnálom a nagypapádat, de azért összetettebb ezeknek a gyógynövényeknek a használata ahhoz, hogy javuljon valaki állapota. És igazából szegény kérdezőnek a problémájához semmi köze, és az sem mindegy hogy milyen forrásból lett szerezve ezek a gyógynövények. Értem én hogy haragszol a gyógynövényekre, de hidd el sok gyógynövény mentett már életet, nem csak most hanem évszázadokkal ezelőtt is.


De amúgy tudni kell, hogy a gyógyszerek mellett szedhető-e vagy iható, vagy befolyásolja a hatását, vagy milyen mennyiségben és hogyan. Ezért szoktak orvossal és gyógyszerésszel konzultálni, egyeztetni.


Igen írtam, hogy a májat gyógyítja, olvass utána. De tudni kell milyen formában és milyen mennyiségben. Mert mint írtam tea formájában kevés.


Persze azt is írtam hogy a körülmények és a gyógyszerezés és egyéb dolgok is befolyásolják a dolgot, pl életkor, vemhes-e, súly és stb és stb.


Írhattam volna hogy kérdezze meg az articsókát, de a máriatövis egyik legerősebb méregtelenítő gyógynövény amiről én tudok, tanulmányok is íródtak róla. Mivel kutya abban meg pláne nem voltam biztos, hogy az articsóka neki oké lett volna-e mivel vannak olyan zöldségek amik kutyáknak ártanak, ilyen pl. a fokhagyma.

2021. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%

Szégyenlem magam...


Megyek inkább templomba!

2021. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!