Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Milyen fajtákat ajánlanátok az alábbi tények szerint?

-a gazdajelölt jól bánik az állatokkal, ért az állatgondozáshoz

-mivel állatmenő szülőkkel rendelkezik, ezért rengetek ideglenes kutyus közelében volt

-DE nem volt még saját, állandó kutyája

-nem egy kifejezetten "erős" testalkatú fiatal felnőtt nő, hanem inkább átlag edzettségű (tehát egy neveletlen Alaszkai malamut végig vonszolná az utcán)



2021. márc. 9. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Rottweiler.
2021. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát szomorú hogy állatmentésben nőtt fel és annyit sem tud hogy a kutyáknak igényeik vannak... Mindnek más.. Tehát ennyi alapján több száz fajtát fel lehet sorolni. Mennyit tudna foglalkozni vele, hogyan tudna foglalkozni vele (tehát inkább testileg vagy agyilag fárasztaná) Kinti vagy benti lenne? Stb.. enélkül nem lehet fajtát ajánlani.
2021. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem. Kinti kutyus lenne. Tudja, hogy milyen igényei vannak, itt szimplán arra gondolt, hogy milyen fajta az, amivel "elbírna" úgy, hogy nem egy izomember. Egyébként a bátyja vagyok, és tanúsíthatom, hogy egyszer nem került hozzánk fajtiszta eb, tehát tényleg nem tudhat ez alapján dönteni :D Én az Ausztrál juhászt ajánlottam neki, mert termetileg könnyen elbírná sétával és egy kifejezetten értelmes, könnyen tanítható kutya, de azért szerettem volna rákérdezni.
2021. márc. 9. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Igazából mind1 mekkora a kutya. Ha nem elég határozott, hogy irányítson egy nagytestűt akkor egy kicsivel is gond lesz. A fajta amit írtál munkakutya, sok foglalkozást igényel. Még mindig nem írtál semmit hogyan lenne fárasztva a kutya. Hiába ajánlok én pl egy beaglet, ha nem mozgatja le akkor mindketten szenvedni fognak. Hiába jó kutya a beagle alapból.
2021. márc. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Puli, pumi, mudi vagy bármilyen terelő, akár aussie, amire gondoltál.


Ha a szüleitek kutyákat mentenek, ideigleneseznek, miért nem tőlük kértek segítséget, esetleg fogadja be az egyik mentett kutyust?

2021. márc. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Annyit azért hozzáfűznék, hogy egy kutyával nem fizikai erővel kell "elbánni", hanem úgy kell nevelni, hogy ne vonszolja az utcán.

Első javaslatom: vastag bundájú keverék.

Ha mindenképp fajtatiszta kell, akkor pl. mudi, pumi, vagy az aussie is jó, de bármelyik csak akkor, ha a leendő gazdi sportos típus, és sokat fog mozogni, sportolni, feladatozni a kutyával - ezek a fajták munkaigényes kutyák.

2021. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Mudit. Legalább támogassátok a magyar fajtákat. Úgyis olyan kevés

valami maradt, ami magyar.

2021. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A szülőkkel nem állunk szóban, de ez egy másik téma. Annyit foglalkozna vele, mint egy átlag ember. Délelőttös, tehát délután ellenne vele. Nyilván nem úgy értem, hogy egy lusta ember, csak nem az a "lejár az edzőterembe heti 6 napon".

Persze, hogy nevelés kérdése, de azért mégis vannak olyan fajták, amelyek megmakacsolják magukat és maximum egy kutyaiskola segítene, de az egy vagyon.

2021. márc. 11. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De a terelőkutyák vagy a (drótszőrű?) magyar vizsla féle vadászkutyák lesik, isszák a gazdájuk szavát, jelét, pillantását.

Azok állandóan odafigyelnek rád, "talpig szolgálatkészek" és irányíthatóak. Évszázadok alatt erre válogatták-finomították őket.

https://www.youtube.com/watch?v=XWPYXHiFZXY


https://www.youtube.com/watch?v=Cz-f5zxD84g


[link]

2021. márc. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
" Annyit foglalkozna vele, mint egy átlag ember. Délelőttös, tehát délután ellenne vele." - ha kutyasulit, még inkább kutyás sportot nem tervez, akkor a terelőkutyákat nem javaslom, mert sok probléma lesz vele, ezek nagyon munkaigényes kutyák. Esetleg golden retriever? Bár az jobb, ha kinti-benti.
2021. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!