Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kutyámnak 2 hónapos...

2 hónapos kutyámnak 2 hónapos kortól adható prémium száraz tápot adok, csak úgy eszi meg ha forró vízzel kicsit beáztatom neki. De sokszor kihányja egészben. Talán nem tudja mér elrágni?

Figyelt kérdés
Mintha megsem rágná kicsit sem a tápot egészben lenyeli, elég kicsik a fogai de a doki szerint rendben van.más házikajától gyakran megy a hasa. Hogyan adjam neki a tápot?neki való mennyiségben adom amúgy.
2010. aug. 18. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Két gond lehet szerintem. Vagy az előírt mennyiség sok neki, és csökkenteni kellene az adagját, vagy nagyon gyorsan habzsol. (A harmadik ok lehet egy ritka szervi elváltozás, de erre most inkább ne gondoljunk).


Ha a habzsolás a baj, akkor kénytelen leszel neki egy ideig ideig darabolva adni neki. Kicsit eszik, felnéz, jön a következő, megint felnő, megint jön, és így szétaprózva, ez szokott segíteni, és elvileg meg is tanítja normálisan enni. (ezt egy állatorvos mondta nekem)


Egyébként nem olyan nagy baj, kölykökkel ez előfordul, de ha nagyon sokszor fordul elő, az kitágíthatja a nyelőcső egy részét, és később könnyebben kaphat gyomorcsavarodást. (Ezt is állatorvos mondta)

2010. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,hát akkor még várok kicsit és ha fojtatja viszem a dokihoz.
2010. aug. 18. 22:17
 3/4 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen a forró víz okozhatja a bajt. hiszen gondolj bele az emberi szervezetnek sem tesz jót a forró víz. Próbáld inkább alacsonyabb hőmérsékletű vízben tálalni a tápot.
2010. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
természetesen nem forró vizet adok neki megvárom amíg lehűl langyira:)
2010. aug. 19. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!