Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leopárdkutyát aggilityre/dog...

Leopárdkutyát aggilityre/dog dancingre?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Leopárdkutya irdatlan mennyiségű mozgást igényel és mindenképp tapasztalt gazdit. Az is kérdés hova szeretnéd, olvass utána a fajtának. Én is szerettem volna, de rájöttem hogy nem érezné jól magát, annyi mozgást nem tudok neki biztosítani, amennyit igényel, pedig elég sokat tudnék neki adni. Ebből kiindulva igazából az emberek 90%-ának nem való, csak annak, akiknél egész nap terelheti az állatokat, különben kutya suli ide vagy oda, torzul a személyisége, és mindent szét szed vagy agresszívvá válik.

De nagyon sok más kutya alkalmas lehet arra amit keresel, szerintem más fajtát válassz.

2021. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

[link]


Azzal is számolni kell, mivel nincs aljzat szőre, télen fázik, lakásba kéne tartani, ahol meghülyül és nem hiszem hogy van olyan ember aki egész nap ráér hogy minden nap túrázzon vele, és tudja mozgatni egész nap. Neki nem elég ha leviszed 3-4 órára. Ebből következik, hogy ezen az éghajlaton még tanyára sem igazán való hiába terheletné egész nap az állatokat.

Illetve mivel nagyon makacs nem valószínű hogy fog dance-re jó lesz, arra inkább olyan kutya való aki szereti produkálni magát.

2021. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Dogdancing simán. Agility... Hát attól függ mit vársz. Fárasztásnak, hobbi célból teljesen jó, de nem fog rekordokat döntögetni.
2021. márc. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2%
Az első kettők hülyeséget mondanak, a kutya viselje el, amit nyújtanak neki, örüljön, hogy egyáltalán van gazdája, és leviszi napi 3x ha úgy van. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy kertes házban éljen, vagy tanyája legyen, ahol a kutya állatokat hajthat, de attól még ez az ember is vágyhat egy ilyen kutyára, és ettől még lehet jó gazdája. Mindenki vágyik valamilyen különlegességre a mai világban, akár egy nem hétköznapi autó, akár egy nem hétköznapi kutya, vagy öltözködés, és szerintem hülyeség az, hogy egy ilyen kutyát, csupán azért, mert ezt Dél-Amerikában marhaterelésre használják, nem lehet egy lakásba beszoktatni. Ha meg mégsem sikerül, mert tönkre tesz mindent, akkor ott van a menhely, ahova be lehet adni az engedetlen, rossz kutyát és akkor így járt.
2021. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék leopárdkutyát, mert tudatosult bennem, hogy nem tudok neki annyi mintent nyújtani, ami neki szükséges. A dog dancinghez már az aussie mellett döntöttem(az is kb 2022-ben) viszont kíváncsi voltam hogy ajánlanátok-e. Kertes házban lakom egyébként, és nem lennék képes arra sem, hogy bármelyik kutyámat odaadjam más gazdának, akiről tudom, hogy vigyázni fog rá, nem hogy menhelyre vinni, ahonnan ki tudja hova kerül szegény. Van egy mentett kutyám, szegényt szörnyű állapotban hoztuk haza. Vele megpróbáltam ezt, de nem nagyon vonzódik az ilyesmi felé. Vele inkább csak hobbiból frizbizünk
2021. márc. 10. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök hogy így döntöttél! én az 1, 2 és a 4. válaszoló vagyok. Mivel az első kettöt lepontozták, kíváncsi voltam, hogy a 4.-re hogy reagálnak a többiek, örömmel láttam hogy 0% :D Nem gondoltam komolyan, és nem is vallom azt, amit a 4.-ben leírtam, az már csak a kíváncsiság volt, arra hogy reagálnak a többiek, ha az első kettő őszinte és összeszedett válaszom nem volt jó :)
2021. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!