Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves francia bulldogom van...

1 éves francia bulldogom van és sehogy sem akar szobatiszta lenni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindent próbáltam már, de semmi. Kiviszem egy nap legalább 6szor és így is bepisil kettő kinti között. Adtam neki mindig jutalomfalatot amikor kint pisilt meg is lett dicserve,azonos időnként vittem ki, játék után, felkelés után stb, és így is bepisilt. Mit csináljak?

2021. márc. 11. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Pelenkát használtál hozzá?
2021. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ameddig nem kapta meg a 12 hetes oltását, utána fokozatosan már nem.
2021. márc. 11. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nincs valami hugyuti problemaja? Ki kellene vizsgaltatni, a buci sajnos eleg beteges fajta.

Ha ez ki van zarva, akkor csak kovetkezetesnek kell lenni vele. Ha kint csinalja dicseret, ha bent, akkor szidd le.

2021. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Tehát az első időkben arra szoktattad és tanítottad, hogy bent ürítsen. Azt gondolom tudod, hogy amit az első 4 hónapban tanul a kölyök, az egy életre rögzül.
2021. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Jaj 4-es most azt akarod mondani, hogy amelyik kutya pelenkára szokik, az soha nem lesz szobatiszta? 😀 Persze, pelusról nehezebb átszoktatni, de nem mindenkinek van kertje, ahova biztonságosan kiviheti, amíg a megfelelő oltásai meglesznek... Nekem 2 francia bulldogom van és mindkettő előbb pelusra szokott, érdekes, mégis teljesen szobatiszta lett mindkettő bőven 1 éves koruk előtt, pedig én sajnos nem tudtam őket 2 óránként kivinni...

Hogy a kérdezőnek is válaszoljak: sajnos hallottam pár olyan esetről, hogy csak másfél éves korára lett a kutya teljesen szobatiszta, legyél türelmes vele, figyeld, hogy jelez-e mielőtt bepisil (odaül az ajtóhoz pl.). 1 évesen már kéne tudnia tartani, úgyhogy orvoshoz azért én is elmennék vele.

Ha baleset történik bent, akkor ne szídd le, mert nem fogja érteni mi a baj

Ha pesusra pisil bent, akkor vidd azt közelebb az ajtóhoz.

Ha nem orvosi probléma van, akkor előbb-utóbb rá fog jönni, hogy kint jobb ezeket elvégezni

2021. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha 1 éves koráig nem tanulta meg, akkor én vállalnám a pelust végig. Legyen mindig lent, akkor legalább nem össze vissza pisil, hanem oda, ahová már megtanulta.
2021. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is valami húgyúti problémára gyanakodnék, egy kivizsgálást nem árt. Veszíteni nem vesztesz vele.
2021. márc. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!