Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtilthatja a bolt tulajdonos...

Megtilthatja a bolt tulajdonosa, hogy a kutyámmal menjek vásárolni?

Figyelt kérdés
Ebben a községben kb.senki nem sétáltat kutyát. Eddig a boltos a hatásomra még elméletben kutyabarát hellyé akart válni, hogy be is vihessem (pulttal elválasztott kiadós helyiség, de egyébként ezt nem várom el). Viszont tegnap meglátta séta közben és szerintem tart a kutyámtól vagy a macskáit félti vagy a vásárlók miatt tart ettől, hogy esetleg azok félnének ha meglátják a bolt előtt, nem tudom... de olyan érzésem van,ha legközelebb megyek valami ilyesmivel fog előállni. Ha így lesz nem tudom mit kéne reagálnom!?
2021. márc. 11. 12:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem viheted be akkor neü viheted be, előtte elsétálhatsz, nem tudom mit kell ezt túlgondolni
2021. márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
32%

Személy szerint én undorodom az ilyen kutyabarát helyektől. Az én kávémba, sütimbe ne hulljon bele a kutya bacilusa, szőre, satöbbi. nem is értem miért lehet a legtöbb plázába bevinni és néhány boltba, főleg éttermi környezetbe.


24/F

2021. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A sajat boltja, ugyhogy kb azt enged be, akit akar ok nelkul. Ha ez egy fressnapf lenne, ahova bevihetsz barmilyen allatot, de a kutyad nem kepes viselkedni, onnan is kitilthatnak.
2021. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A bolt tulajdonosának jogában áll megszabni a feltételeket. Ennyi.


Nem kell ezt túlgondolni.

2021. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Élelmiszerboltba az ÁNTSZ szabályai szerint csak adott típusú segítőkutya léphet be. Beengedhet a tulaj, de ha egy vásárló is feljelentést tesz, őt fogják meghurcolni.
2021. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Lekötöd a kutyát a bolt előtt pl. a biciklitárolóhoz, vagy bármi máshoz, és szépen megvár téged, míg elintézed a vásárlást.
2021. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy tudtommal élelmiszerboltba csak vakvezető kutya vihető be....


Élelmiszer-egészségügyi előírások miatt.

2021. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Áhhh, #5 már megelőzött :-) (7-es voltam)
2021. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
A kérdés aláírást nem olvastátok el? Azt el sem várom, hogy beengedje (csak volt erről is szó eddig)! A kérdésem arról szólt, hogy azt megtilthatja-e, hogy a kutyám eljöjjön a boltjáig, majd kint ugye megvárja megkötve azt az 1-2percet amíg beugrok valamiért. Abszurdnak tűnik a kérdés, mert hát nyilván nem mondhatja meg, hogy az utcán kivel közlekedjek, de a bolt előtti rész meg nyilván a magánterülete.
2021. márc. 11. 12:27
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Magánterületre megtilthatja, hogy bevidd a kutyádat. Közterületen nem tilthatja meg.
2021. márc. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!