Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rongál, mit tegyek?

A kutyám rongál, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám 1 éves Pireneusi hegyi kutya keverék, és mindent de mindent összerág mikor egyedül van. Nem egy panellakásba van bezárva, udvar+kert, kb. 500-600 négyzetméter, van helye mozogni felfedezni. Ha ez nem lenne elég naponta kiviszem és póráz nélkül futhat 1- 1,5 h-t. Ha kell szellemileg is fárasztom. Okos és engedelmes kutya öröm vele együtt dolgozni, de ha bármit az udvaron hagyok rongál. mivel nem kis kölyök korától van nálam, ez már neki sajnos szokássá vállt, valaki, aki volt hasonló helyzetben segítene?

#kutya #kutya rongál
2021. márc. 11. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
1 éves, fiatal. Szinte kamasz kutyus. Nevelni kell, meg kell értetni vele, hogy nem szabad rongálni esetleg kutyasuli?
2021. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha ott vagy is csinálja/belekezdene?


Ha igen, akkor azt nyílván tiltsd.


Rakj valamit direkt az udvarra, menj be a házba és az ablakon keresztül figyeld, ha nekikezd a rongálásnak, kiálts rá, ha többszöri rászólásra sem hagyja ott a tárgyat, menj ki, ha pedig szépen viselkedik, dícsérd.

Legyenek olyan dolgai, amiket szabad rágni és szeret is rágni, pl pár naponta kapjon egy marha lábcsontot.

2021. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Memutasd meg neki hogy mit csinált és tángáld el, csapjál rá. Tudom hogy sokan nem fognak ezzel egyet érteni, mert mindenki csak utyuli-putyulizni akarja a kutyusát, de egy ekkora kutya, mint a pireneusi a fejedre nől ha nem jelölöd ki a határokat, és az N lesz olyan "aranyos" mint amikor egy öleb hisztizik.

Vágj egy mogyoró pálcát, az nem tesz benne kárt, de csíp. Mutasd meg neki mit művelt, amit éppen szét szedett, és csapjál rá egyet érte, és szidd meg és zavard a helyére. Néhány óráig ne foglalkozz vele, ne játsz vele, ne vidd sétálni. Ha ezt nem teszed meg időben, te fogsz rosszul járni, vagy a kutya menhelyen fog kikötni. Kölyök kutyáknál még normális, de 1 éves korban már nem. Legyen a kutyának saját játéka, vegyél neki kemény csontokat (ő elfog bírni a marhacsonttal és lefoglalja magát vele ha unatkozik). A csontokat mindig frissíteni kell, mert egy 2-3 napos csontot már nem szívesen rág. Ha marha csontot veszel az nem okoz semmilyen emésztési problémát, mert nem tudja egyszerre megenni, de lefoglalja a kutyát

2021. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
34%
Én úgy szoktattam rá a szobatisztaságra a kutyám, hogy amikor bent végezte el a dolgát, akkor belenyomtam a fejét (Természetesen nem úgy, hogy barna meg sárga lett a feje) és leszidtam, meg egy kisebb pofont is kapott.A lényeg, hogy tudja mindig, hogy mit miért kap.
2021. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
A 3-assal egyetértek. Néha szükséges a fenyítés némelyik kutyánál. Kb. 30 évvel ezelőtt szüleimhez került egy 8 éves kuvasz szuka egy tenyésztőtől. Altatás elől menekítette új gazdához, ugyanis egy díjnyertes gyönyörűség volt, csak túlzottan agresszív. Többször emberekre támadt az utcán, ( 1 m- es kerítése volt) még a kiérkező rendőröket is megharapta. A kutya mindent elpusztított ami élt és mozgott és amihez hozzáfért, (macska, másik kutya kölyke, baromfi) még a gazdáját is megharapta egy alkalommal. A gazdi mindig csak gügyögött neki, mint egy gyereknek. Imádta a kutyáit, de ott ez a kuvasz nőstény volt a főnök. Nálunk végül megszokta az új otthont, de egy alkalommal mikor éppen evett a hátsó kertben, hátra kellett mennem. Kb. 3-4 méterre voltam tőle, mikor acsarkodva rámtámadt. 16 éves voltam mindössze. A kutya két mellső lába a vállamon, és arcra, nyakra támadt. Csak a lélekjelenlétemnek, és az adrenalinnak köszönhettem, hogy hasbarúgva lerúgtam magamról. A kutya rögtön újra támadt. Szerencsémre a hátam mögött volt a kiskerítés, így csak szemből tudott jönni. A sétáltató láncpóráza egy 10 centis ollóskarabínerrel a végéna kiskerítésen lógott. Ez mentett meg. Felkaptam, és azzal kezdtem el ütni. Ez még jobban feltüzelte, ott akkor tudtam, hogy vagy legyőzöm, vagy megöl. Kb.5-10 percig tartott ez. Időnként úgy tűnt, feladja, de újra támadt. Végül egyszer csak behúzta a farkát, amit sosem láttam előtte tőle, és elszaladt a fészer mögé. Egy napig nem jött elő. Tudtam, hogy fájhat mindene, de a szégyen hogy valaki legyőzte, nagyobb volt. Onnantól kezdve egyetlen macskámat sem akarta megölni, se megkergetni. A csontot elvehettem a szájából, minden parancsszóra hallgatott. Most is kuvaszaim vannak, imádom a fajtát. A te kutyád is hasonló kaliber, és inkább most sózz rá egyet a pálcával, mint hogy később a fejedre nőljön.
2021. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Vidd el metrozni. Ott meglatja milyen undorito dolog a rongalas. :-D
2021. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

"kb. 500-600 négyzetméter, van helye mozogni felfedezni."

Mit fedezzen fel egy ismert udvaron, bármekkora is?

Az udvari lét nem azt jelenti a kutyának, hogy most aztán rohangálhatok aztán jól kifáradok, majd megint rohangálhatok.

Unatkozik a kutyád. 1 évesen még egy ilyen fajta szinte kölyök. Ne hagyj az udvaron olyasmit, amit nem akarsz, hogy kárt okozzon benne.

2021. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Minden 1 eves kutya rongal. Ez a kamaszodas. Majd idovel komolyodik. Ne idegeskedj emiatt. Nalunk lakasban van ugyanez.


Nem eleg neki a foglakozas. Majd idovel leszokik a rongalasrol vagy intenzivebb sportra szoksz ra. 😂

2021. márc. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!