Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vesebeteg a kutyám?

Vesebeteg a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap elvittük vérvételre a 6 éves szuka yorkimat. A vérvétel azt mutatta, hogy vesebeteg. Viszont nem értjük, mert semmi olyan tünetet nem produkál... Kakilni nem tud már 2 napja :( Nehezen akar enni, inni iszik, pisilni pisil. Ma visszük ultrahangra. Szerintetek?

2021. márc. 12. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem uh-n kiderül.
2021. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze, csak rossz hogy semmi tünete, és mégis az:( nem értjük.. nem fogom túlélni ha kiderül hogy mégis az
2021. márc. 12. 09:31
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy vesebeteg, sok mindent takarhat. Lehet csak gyógytápot kell kapnia és odafigyelni az étkezésére és ennyinél meg is áll a dolog. Ne idegeskedj előre szerintem.
2021. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ultrhang megmutatja.Trovet vesetáp kell neki majd.Orvos megmondja, hogy mit egyen.Szegény kutya.Az, hogy sokat iszik és pisil az már a vesebetegség első jele.Valószínű, hogy átmossák infúzióval, hogy jól müködjön a veséje.Függ attól is, hogy mennyire károsodott.Az enyémnek nagyon, 2 hónapot élt még gyógyszerezve lesoványodott és elaltatás lett a vége.(valamikori kullancs fertőzése miatt ment tönkre a veséje)
2021. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem iszik sokat, pont annyit amennyit eddig, és a pisiről is ugyan ezt tudom mondani Ha károsodott is neki, nem hiszem hogy nagy mértékben, mert semmi baja nincsen.
2021. márc. 12. 10:12
 6/10 anonim ***** válasza:

"mert semmi baja nincsen."

De, van baja. Hiszen írtad, hogy a vérvétel a vesék betegségét mutatta ki.

A további vizsgálatokkal majd megtudod, milyen mértékű a betegsége és mivel tudják majd kezelni.

Egyébként a kutya akkor jelzi, hogy valami baja van, ha nem akar enni.

2021. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tudom csak nagyon nehéz ezt elfogadni😭 nagyon szeretem és ha valami baja lesz, látnom kell ahogy szenved akkor belepusztulok...

Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

2021. márc. 12. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:

A vese nem regenerálódik, de megfelelő diétával a betegség szinten tartható egy darabig.

Ezért is érdemes évente vérvételt csináltatni.

Vizeletvizsgálat volt?

Mik lettek a vérvétel eredményei?

2021. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ultrahangon nem találtak semmit, majd újra levették a vérét, mert nem értették a helyzetet. 15perc után megkaptuk a végeredményt, ami kimutatta hogy SEMMI baja a kutyának. Ki sem kellett fizetni ezt a vérvételt, szégyellték magukat, hogy tegnap félrekezelték. Mi arra gondoltunk, hogy valamelyik kutyával összekeverték a vérét.

A lényeg, hogy már minden rendben, tanuljatok a hibánkból, és MINDIG JÓ ORVOSHOZ VIGYÉTEK A KUTYÁT! Legjobb ha betelefonáltok a kórházba, és időpontot kértek a legjobb orvos(ok)hoz

2021. márc. 12. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Hála Istennek!Ez jól megoldodott.De járna valami fájdalomdíj is.
2021. márc. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!