Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyi idős a kutyám?

Szerintetek mennyi idős a kutyám?

Figyelt kérdés

Amikor örökbe fogadtuk, azt mondták a menhelyen, hogy 3 éves, az oltási könyve szerint már majdnem 4 volt, végülis nem hazudtak, meg nem volt 4.

Ám az orvos szerint, akihez először vittük, szerinte inkább 6-7 éves lehet.

Azután még 3 másik orvosnál is voltunk, amikor az első épp nem volt elérhető és mindegyik furcsán nézett, hogy miért van az oltási könyvében, hogy ennyi meg annyi éves, mikor legalább 2-vel több. Vagyis mind legalább 2 évvel idősebbnek gondolja.

Viszont az oltási könyve szerint 7 hónaposan volt ivartalanítva a menhelyen, szóval ennyire meg nem nézhették be, hogy nem ismernek fel egy kölyökkutyát.

Most a kiskönyv szerint 12 éves múlt és mostanában kezdődtek nála a bajok. Vagyis pl, hogy sűrűbben kell levinni pisilni, remeg a hátsó lába, illetve egy éve megjelent néhány időskori bőrkinövés rajta.

De ha a dokiknak van igaza, akkor igazából már 14 éves lenne.

Eddig nem igazán foglalkoztam vele, hogy hány éves, mert aktív, vidám, játékos kutyus volt. De mostanában elgondolkodtam, hogy talán nemsokára elveszíthetem.

Még mindig szeret sétálni, de már kevesebbet bír.

Tudom, hogy ez sokmindentől függ, hogy melyik kutyánál mikor kezdődik és mennyi idő alatt megy végbe, de mostanában tényleg félek.

És gondolom ennyiből ti sem tudjátok megmondani, hogy mire számítsak és hány éves valójában, Dee esetleg ha létezik olyan, orvosi vérteszt vagy ... mittudomén valami, ami kimutatja mennyi idős lehet, azért végtelenül hálás lennék.


2021. márc. 12. 10:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ha az számít, elvileg mudi-drótosfoxi keverék.
2021. márc. 12. 10:36
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Képet linkelnél?
2021. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Én az orvosoknak hinnék. És lehet le leszek pontozva, de nekem kicsit gyanús, hogy menhelyeken minden kutya 1, maximum 2 éves.

Szóval elképzelhető, hogy kevesebbet mondtak.

2021. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2021. márc. 12. 10:47
 5/18 anonim válasza:
100%
Általában ha a menhelyen van egy idősebb kutyus, letagadják a korát, hogy könnyebben el lehessen adni. Ki venne meg egy 5 éves kutyát mondjuk? Kevesebb az esély rá.
2021. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
14, az orvosnak van igaza.
2021. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ősz pofi, én olyan 13-ra tippelném. Az enyém is annyi, panaszai ugyan ezek, ő valami beagle mix. :) De korától és bajaitól függetlenül ugyan úgy viháncol, mintha 2 éves lenne. Ne aggódj, készülj fel rá, de élhet ő még 20 évig is, ha szeretve van.
2021. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, mennyi idős.Nem az életkorát kimutató tesztet kell keresni, ami nincs is, hanem egy állapot felmérést kérsz a dokitól.

Akár 12, akár 14 éves, a tüneteit kell vizsgáltatni.

2021. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Engem nem zavart volna, ha idősebb, hisz miután egyik orvos után a másik mondta mind, hogy idősebb, akkor sem zavart, hisz olyan kis életvidám kutyus, kit érdekel két év ide vagy oda.

De mostanában már félek.

Mondjuk gondolhattam volna, ha 4 orvosból 4 mondja, hogy idősebb, akkor nyilván igazuk van, de sokan még kölyöknek hiszik, meg ismerősöknek mikor meséltem, azt mondták, ó, dehogy, max 2-3 éves, fiatal, játékos.

Persze így is imádom, csak összeszorult torokkal, szívvel próbálok felkészülni és addig is mindent megadni neki.

Eddig is imádtam és ez semmin sem változtat, ugyanúgy foglalkozom vele, még jobban is.

2021. márc. 12. 11:10
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Azért látszik, hogy messze van a kölyöktől, kicsit vakok az ismerőseid, már bocsi. A pofiján látszik, hogy nem mai csirke. Minimum 10 éves megvan, ez 100%.
2021. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!