Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 35 éves egyedül álló rendmania...

35 éves egyedül álló rendmanias nőnek kutyat érdemes venni lakasban? Vagy nem lesznek jóban?

Figyelt kérdés
Rendmanias vagyok, nem tudom h reagalnek ha pl az ülőre pisilne , szaga lenne stb. De közben nagyon aranyosak és szeretnék egy kis testut
2021. márc. 12. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

Esetleg olyat, ami nem szőrhullós fajta. Viszont azokat havonta kozmetikázni kell.

Szoktasd kutyapelusra, akkor csak oda jár majd.

2021. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Kései Sirató ***** válasza:
89%
Inkább akváriumot aranyhalakkal, azt jobban rendeben lehet tartani.
2021. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem rossz motiváció, hogy azért legyen kutyád, mert aranyos...

Akkor lesz aranyos, ha foglalkozol vele, tanítod és lemozgatod, időt szánsz rá, magától nem fog "jól" viselkedni.


Amúgy meg olyan fajtát válassz, aminek nem hullik a szőre, pl uszkár, bichonok, yorki.

2021. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy kutya mellé tök jól jön a rendmániám, mert kölyök és mindent el kell pakolnom, hogy ne rágja meg amit nem szeretnék.

Nincsenek szanaszét cipők, papucsok, nincsenek elhullajtott papírdarabok stb.

Még a gyermekem is jobban odafigyel, elpakolja amit nem szeretne, hogy a kutya megrágja.

Tisztaságmániám nincs ellenben, tehát balesetek esetén viszont nem vágok eret, ha takarítanom kell.

2021. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Ideális esetben normális gazda mellett normális kutya nem hugyozza össze-vissza a lakást, hanem szobatiszta. Nekem egyik sem pisilt bentre soha, talán kölyökkorában 1x-2x.


Azért mert nagyon aranyos, felesleges kutyát tartani, pláne ha rendmániás vagy. Egy szakadó esős séta után amikor megrázza magát vagy megázik vagy ne adj' isten vizes lábbal végiggyalogol az előszobádon, agyvérzést fogsz kapni.


Plusz a kiskutya nem lesz azonnal szobatiszta, rágni fog, nem pakolja el a játékait maga után és a szőrét sem söpri össze.


Vannak nem vedlős fajták, de azok is fognak koszolni. Kilefetyelik a vizet, kiszórják a tálból a kaját. Szóval szerintem neked nem érdemes kutyáznod.

2021. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Rövid szoru megoldás igen, és nyilván arra gondoltam h amíg megtanul dolgokat 🤦🏼‍♀️ Addig is van élet!

Ha nem a kutyák szeretete és kedvelese miatt akkor miért akarjak kutyat?? Gyerek helyett ? Azt meghagyom a beteg elméknek...

2021. márc. 12. 13:11
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
bocs, de a leírásod alapján nem való neked kutya, se macska. inkább hal, vagy max hörcsög.
2021. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
Rövidszőrű nem túl mozgásigényes miniebet még talán. De kölyökként az első 3 hónap tuti szívás lesz pisi/kaki/cipők ülőgarnitúra ha nem gond csak akkor. Szerintem kínzás a kutyának a lakás. Meg embernek se egészséges szőr mindenütt, meg férges is lehetsz tőle ugyan úgy.
2021. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Macska tiszta is, nem is budos, es ugyanugy szeret. Odabujik meg minden, jo ha egyedulallo vagy. De csak akkor legyen macskad vagy kutyad ha csaladtagkent tudod szeretni, nem egy tartozekkent.
2021. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Rövid szőrű kutya a legrosszabb lakásban, azok vedlenek a legjobban, a pici szőrük belefúródik a szőnyegbe, ágyba, ruháidba.

Yorki, uszkár, bichonok, bár alapból hosszú szőrűek, de NEM hullik a bundájuk, ellenben 1-3 havonta kozmetikázni kell őket. Ha havonta viszed, akkor röviden lehet tartani és úgy még fésülni sem kell, plusz a röviden tartott szőrbe nem ragad bele minden piszok, könnyebb átmosni, ha sárba fetrengett.

Havonta a kozmetikus megfürdeti, megnyírja, karmait is levágja, fülét kitisztítja, szóval szépen rendbe teszi, neked már csak sétáltatni, nevelni, etetni és simogatni kell, ha nagyon piszkos, sima vízzel lemosni, illetve orvoshoz vinni, ha szükséges.

Sok sikert.

2021. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!