Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről/sintértől kölyökkut...

Menhelyről/sintértől kölyökkutya? Érdekes sztorik?

Figyelt kérdés

Érdekelne, aki ismeretlen keverék kölyköt hozott menhelyről/gyeptelepről, hogyan alakult a felnőtté válás, kezdve onnan, hogy minek tippelték a menhelyen, odáig, hogy mi lett belőle.

Minden érdekel, szerintem nagyon izgi az ilyen lutri, nyáron hozok én is☺️♥️



2021. márc. 13. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját sztorim nincs. De egy jó barátnőm egy 3-4 hónapos tacskó amstaffot fogadott örökbe gyepiről. Azóte felnőtt a kutya és igazából egy rövid lábú amstaff lett, a tacskó jellem egyáltalán nem észlelhető benne. Baromi sokat kellett vele dolgoznia, de imádja azóta is és egy percig sem bánja :) mi most fogunk befogadni egy 2-3 éves kutyit ha minden jól megy.
2021. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az első kettő nekem is felnőtt kutya volt, akiket örökbe fogadtam.

De azóta találtam két ördögfióka kidobott kiscicát és nálunk maradtak.

Beszéltem több menhellyel is, kérdezgettem, meg elmeséltem milyenek a cicák és mind azt ajánlotta, hogy inkább vigyek kölyköt, aki velük nő fel, hozzájuk szokik, mert ilyen lökött cicákat nem valószínű, hogy még a legjámborabb kutyus is elviselné 😂☺️♥️

2021. márc. 13. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen ismeretlen keverékként jött, meghatározhatatlan máig (talán egy dominánsabb német juhász jegy kitűnik belőle, de nagyon távol van attól is). A méretét azt eltalálták, hogy mekkora lesz, ilyen közepes/nagytestű, sok mozgásigényű.

Habitusára nyilván nem tudtak mondani semmit. Kicsit túl virgonc és önfejű, pedig már 3 éves, és még mindig mint valami szeleburdi kölyök. Néha aranyos, de inkább a gond van vele. Nehéz sétáltatni... ha szagot fog, akkor bottal üthetjük a nyomát 😃 fél óra kergetőzés jön. Szerencsére fóbiás, így messzire nem mer menni (valószínűleg nagyon rossz csecsemőkora volt).


Szóval ez a legnagyobb gond, hogy míg fajtáknál nagyjából be lehet határozni, hogy egy kutya milyen személyiségű lesz, de keveréknél ezt lehetetlen... lottó. Másik ismerősnek is keverék kutyája van, és olyan nyugodt intelligens viselkedése van, szinte lenyűgöző... de nem azért, mert többet foglalkozott volna vele, vagy jobb sulit kapott volna a kutya, hanem ez egyszerű habitus, ilyen a személyisége. És ezt nem tudod, hogy milyen lesz egy kölyök keveréknél.

2021. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját sztorim nekem sincs, de az amstaffos fb csoportban valaki menhelyről hozott egy nagyon kicsi, fiatal kutyát csivava keverékként. Azóta kiderült hogy inkább valami amstaff-beagle keverék lehet :D
2021. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3, #4

Köszönöm! 😂☺️♥️

2021. márc. 13. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Elhoztuk, kiderült, hogy parvos, előrehaladott fertőzés, 48 órával később halott volt. Az utolsó órában úgy sírt, mint egy kisgyerek, sose felejtjük el. 😔
2021. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oh ..

Sajnálom.

Lett azóta másik kutyátok?

2021. márc. 13. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer volt csak menhelyes kutyám, nem maradt egy jó élmény. Középméretűre növő keverékként elpasszoltak egy kaukázusi kölyköt (több, mint 10 évvel ezelőtt volt, akkor még bőven nem vették ilyen szigorúan az örökbefogadást). Nagyon aranyos volt a "kis" Gömbőcke, de egy ovis gyerek mellé nem a legpraktikusabb.

Sajnos nem volt sokáig velünk, olyan féléves kora körül eltűnt. Arra tudok tippelni, hogy ellopták, egy kutya nehezen oldja ki magának a karabinkát.

2021. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Buran ***** válasza:
85%

Nekünk főleg felnőtt kutyáink voltak menhelyről, így inkább róluk van általánosabb tapasztalatom.


Kölyökkutyát egyszer hoztunk ki, nagyjából 20 éve. Pár hónapos volt, addig a menhelyen élt, úgy találták pár naposan egy kuka mellett. Német juhász-keveréknek tippelték, igazuk is lett, küllemben nagyon hasonlított egy német juhászra amikor felnőtt, csak kisebb volt. Bár akkoriban még sokkal jobban gyerekcipőben járt az állatvédelem, mint most. :)


A legokosabb kutya volt, akit valaha is ismertem (és ismertem párat) és ehhez nagyszerű szociális érzék párosult. Szerette a gyerekeket, a barátainkat, a többi kutyát, de a kapunál ugatott. Remekül megértette magát, ha akart valamit és sétálni is tudott pórázon, pedig soha nem tanította rá külön senki. Amikor a gyerekek kicsik voltak, jobban rámertem volna bízni őket, mint pár ismerősömre.

De a cicákat gyűlölte.

2021. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!