Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a flexpole tréning? Mi...

Mi az a flexpole tréning? Mi a lényege és miért jó?

Figyelt kérdés

Ha jól értem (de lehet, hogy nem...) engedelmes és őrző-védő munkában is használják.

Kerestem róla leírásokat, videókat, de még mindig nem igazán értem, azt látom, hogy egy (horgászbotszerű) rúd van rögzítve középen, abból jön egy flexibilis póráz, amit a kutya nyakörvére kapcsolnak. Még őrző-védőn csak-csak értem, hogy mi a funkciója (bár ezt is elmagyarázhatná valaki), de engedelmesen egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy mi lehet ennek a haszna, miért jó?

Őrző-védőn: https://www.youtube.com/watch?v=zMVlQxB-1Jk

Engedelmesen(?): https://www.youtube.com/watch?v=MJs0dr8jLyQ


Szerintetek? Ti találkoztatok már ezzel a képzési technikával?



#tréning #flexpole
2021. márc. 13. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Zsakmanyoszton fejlesztese.
2021. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor heelwork-ben miért kapcsolják rá a kutyára? a 2. videón nem sok őv van...
2021. márc. 13. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Engedelmesben az állandó feszesség nagyobb triebbet lehet adni. (bár a videón nagyon csúnyán elől van a kutya.) Emellett ki tudsz ugrani, ezzel is növelni tudod a kutya akaratát.

Őv-n ha rákötöd a nyakörvre vagy hámra és belefeszíted, jobban fog húzni és küzdeni hátra. jobban kell szorítania. A fogást lehet építeni. Ha rág vagy lazítja a fogást, esetleg nem elég feszes az őrzésben, kirántod és ellopod a játékot. Így a cél, hogy legközelebb nagyobbat fogjon, jobban meg akarja tartani vagy szebben őrizzen.


Megjegyzem őv-ben egy szimpla kikötött hosszabb pórázzal is meg lehet ezeket oldani, engedelmesben pedig enélkül is lehet triebbes, szép munkát építeni.

2021. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, így már értem :) furcsa volt ezt a módszert látni a sok jutifalattal vezetgetős videó után :D Bár gondolom ez engedelmesen nem is minden kutyának segítség, meg nem is a jutifalattal vezetgetős szinteken használják :D
2021. márc. 13. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!