Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire van elöl a kutya a...

Mennyire van elöl a kutya a fontossági sorrendben?

Figyelt kérdés

Most nem olyanokra vagyok kíváncsi, hogy pl a kutyám fontosabb mint a családom. Hanem a napi dolgokbna mennyire van előtérbe helyezve a kutya (főleg lakáskutya). Írok pár példát:

Reggel amikor felkeltek, rögtön felöltöztök,nem is törődtök magatokkal, és már mentek is le a kutyával, hogy ne kelljen sokáig tartania a pisit.

VAGY

Reggel felkeltek, kényelmesen lezuhanyoztok, megreggeliztek stbstb, szóval magatokkal foglalkoztok először, és csak utána viszitek le a kutyát.


Másik példa:

Este rohantok haza a munkából, hogy minél elöbb hazaérjetek szegény kutyához aki 9 órája egyedül van otthon.

VAGY

Este munka után még beugrotok a boltba vásárolni, mondván azt a plusz 20 percen még simán kibírja a kutya.


Szóval ilyesmikre gondolok. Ti melyik kategória vagytok?


2021. márc. 15. 06:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Mindkét példából az első eset jellemző nálam.
2021. márc. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Masodik eset jellemzo, de hozza kell tenni, hogy egy lusta dög, es amig en oltozok, sminkelek, kavezok, addig o atfordul a masik oldalara es ugy alszik.

Este fel 9kor, amikor hazaerek mar nincs most nyitva semmi, maximum benzinkutra szoktam meg beugrani, na de az max 5 perc. Parom itthon van vele akkor mar, de az az első kérdésem mindig az, hogy kapott e vacsorat a kutya, mert volt mar hogy elfelejtette.

2021. márc. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk van kert, de a kutya bent van és nincs kutyaajtó.


Reggel én pisilek először, de utánna rögtön engedem az udvarra a kutyát és csak azután jön a készülődés. A délutáni gyorsan haza sietés annyira nem gyakori, mert a szomszédban laknak a nagyszüleim, akik délben kiengedik egy gyors pisire. Nem szeretem, ha 8-9 óránál tovább kell tartogatnia.


Minden nap megyünk sétálni és/vagy (rossz idő esetén) bent mozgatom le, trükkökkel, kutya fitnessel, huzis játékkal, de ha egy-két évente lebetegszem, akkor előfordul, hogy 3-4 napig nincs semmi, csak az ajtót nyitogatom, ő meg megértően bújik hozzám és gyógyít egész nap rendületlenül <3

2021. márc. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Hogy lehet elfelejteni? Nem jelzi, ha éhes?
2021. márc. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
3-as vagyok, a kutya sanyargatásán kívül nekem az is motiváció, hogy ne kelljen a szőnyegről pisit takarítani.
2021. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
#4 az én kutyám nem egy haspók. Ha egy koplalónapot tartunk, pont ugyan úgy viselkedik mint máskor, nem tűnik éhesebbnek, nem kunyerál, nem jelez, csak fejszik ahogy szokott.
2021. márc. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Van kert, így kicsit màs a helyzet. Èbredes után van mikor a kutya még lustizik, így miután én elkèszültem akkor engedem ki, de ha mennie kell akkor jelez, akkor előbb kiengedem, aztán be, reggel még hűvös van, nem szeret sokat kint lenni, aztán vissza fekszik. Anyósom a szomszèdban van, dèl körül kiengedi, én kettőkor vègzek. Dèlutàni programot hozzá igazítom, a megszokott etetèsi időben itthon vagyok, vagy mikor a gyógyszert kapja, néha van kis csúszàs, ha olyan a vacsora amit ő is ehet neki teszem ki leghamarabb hűlni, ha jó az idő akkor sèta a program, mivel fàzós ehez tényleg jó idő kell legyen. Hétvégén anyukàmhoz megyünk, ott bandàzik az ő kutyusàval.
2021. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is van kert - de a kutya benn alszik, napközben bejön, szinte mindig, amikor akar, és benn van, amikor nem vagyunk itthon.

Ha nem kell reggel munkába mennem, akkor elmegyünk sétálni. Ilyenkor ébredés után fürdő, öltözés, indulás. Reggeli hazaérkezés után, nekünk is a kutyának is.

Ha elmegyünk valahova, akkor figyelünk rá, hogy a kutya lehetőleg minél kevesebbet, de 3-4 óránál tovább semmiképpen se legyen egyedül. Ezt figyelembe vesszük, amikor a programjainkat tervezzük, amikor kialakul, hogy melyik családtag mikor megy és mikor jön haza.

Napközbeni beengedéskor is megengedőek vagyunk: van egy kb. napirend, de ha máskor bekérezkedik, akkor általában bejöhet. Nem csinálunk keleti kérdést abból sem, ha sáros vagy vedlik, takarítunk és kész.

Este a vacsorája után van egy fél óra, ami "csak az övé", ettől soha nem térünk el.

Vagy pl. szívesen eszik lapockacsontot, bár annak van egy kis szaga, de néha azért adunk neki, aztán kiszellőztetünk és annyi.

A kert egyik fele az "övé", bár alapvetően nem okozott soha kárt, kivéve, hogy a szokásos útvonalain ki lett taposva a fű, ezekre a részekre áttört kerti falapokat tettünk le, közötte kinőtt a talajtakaró. A másik részen viszont szép, összefüggő gyep van:D

Az új, tömör fakerítésre meg eleve vágtunk 3 lyukat, azokon a helyeken, ahonnan a legjobban szereti követni az utcai eseményeket:D

2021. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem változó. Az én kis négylábú barátom is egy lusta disznó. Korán reggel vagy hajnalban nem lehet kirobbantani az ágyból.

Ha melóból jövök haza délután vagy este/éjjel. Az más tészta. Akkor egyből viszem. No azért itt is szoktak lenni afférok ,amikor éjszakásból térek vissza. :D

Természetesen, ha jelez, akkor indulás. Amúgy nincs egész nap egyedül, csak igen ritka alkalmakkor.

2021. márc. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Az én kutyám lusta dög, ha rajta múlna, elkésnék munkából. Én viszont nem lépek ki fogmosás nélkül otthonról, csak ha valami miatt nem moshatok fogat, de ez nagyon ritka. Szóval munkanapokon felkelek, fogat mosok, megfésülködök, kiveszek 1-2 szelet kenyeret a fagyasztóból, és viszem a kutyát sétálni. Mire felérünk, a kenyerem felolvad, és reggelizhetek, és a kutya is kap enni. Utána munka (vagy itthonról, vagy bemegyek, ez most elég változó a vezetők döntésétől függ).

Ha itthonról dolgozom, és nem kell postára mennem értesített küldeményt átvenni, munka után a kutyát egyből leviszem, nem csak a kutya miatt, hanem mert nekem is ki kell szellőztetnem a fejem, ha postára is mennem kell, akkor előbb oda megyek kutya nélkül, mert a posta 6-kor zár a pandémia miatt. Ha az irodában vagyok, akkor változó, hogy beiktatok-e vásárlást, ha valami mindenképpen kell, vagy nem akarok hétvégén vásárolni, akkor kénytelen vagyok elmenni az esti séta előtt, mert 7-kor zárnak a pandémia miatt, viszont kerülőt nem teszek, csak ami útba esik/közel van. A kutya ennyit kibír, nem rombol, szobatiszta, és őt este 8 után is ki tudom vinni.

2021. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!