Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a komondor?

Miért csinálja ezt a komondor?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves kan komondor kutyánk (van még egy szintén kan németjuhász) a komondor az utóbbi időben nagyon megváltozott. Amikor jövünk haza a boltból, visszük be a szatyrot, az ajtó előtt letesszük, amég kinyitjuk az ajtót. Amikor újra felvesszük a szatyrot a komondor elkezd nyüszíteni, mintha félne valamitől.

Szintén nyüszít ha pl. Gereblyézünk a kertben, olyan, mintha félne attól, hogy bántjuk a gereblyével, de nem csak attól, hanem a kapától is fél, meg igazából mindentől.

Soha nem bántottuk, csinált rossz dolgokat, pl. régebben kirágta tőből a kiültetett paradicsompalántákat, meg pár facsemetét, beletörődtünk, azóta tanultunk belőle... nem ültetünk ilyesmit, vagy ha igen vastagabb tövű kisfákat.


Mondták már nekem, hogy a komondor ahogy öregszik úgy egyre jobban fél mindentől. Ez igaz minden komondorra?



2021. márc. 15. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet,h egy csaladtag bantotta gereblyevel meg kapasaval,amikor ti nem lattatok? Csak ti ketten vagytok a kertben ez hazban meg a kutyus?

Nem jar hozzatok kertesz? Csaladtag,aki egyedul maradt a kutyaval??


Zarjatok kulcsra az ilyen szerszamokat!! Senki ne ferjen hozza!!

Soha ne hagyjatok magara a kutyat es mast.


Nem veletlenek a reakcioi !!! Biztos,h van oka. Csak ugy nem valtozik meg egy kutya viselkedese se!!!!

2021. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is erre gondoltam, lehet hogy valaki aki a kutya közelében van, vagy oda mehet vagy bármi, esetleg rosszul bánik vele. Utána a kutya nem fogja megkülönböztetni, hogy a te kezedben van és te nem bántod, csak a tárgyat fogja látni úgymond.

Azt még megpróbálhatod, hogy amikre így nyüszög, azokat óvatosan hozzá érinted, simogatod vele, hogy lássa hogy semmi rossz nem történik. Arra meg tényleg figyeljetek, akár a szomszédban valaki. Nálunk a szomszédban építkeznek, és a munkások buzerállják a kutyát, nem csoda hogy támad, egyszer kellett kiosztani, pont ott volt a főnök is (aki tudja hogy amúgy ha békén hagynák nem lenne gond, a főnöküket egyáltalán nem támadja a kutya), utána a problémás munkás nem jött többet dolgozni.

Figyeljétek akár a házból, amikor egyedül van kint a kutya, mi történik, ki megy oda hozzá (ha van ilyen) stb. És azt a simogatos, óvatos érintésest ajánlom, amikor megfogod a kapát szépen nyugodtan beszélj a kutyához, simitsd végig vele az oldalát, hogy érezze hogy nem bántod vele

2021. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyat banto emberen probaljatok ki a gereblyet meg asot.


Biztos,h vmi hulye bantja a kutyatok. Szereljetek fel kamerat es figyeljetek vagy a sotet ablakbol nezzetek,mi tortenik!!!


Ne hagyjatok egyedul kinnt a kertben a kutyat. Zarjatok inkabb a hazatokba.


Nem laknak ciganyok a kornyeken,akik lopni jarnak be akertetekbe??

2021. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeme, füle rendben van? Nem vak/süket?
2021. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami hang zavarja ...


En kutyam megfeszul ha reszelgetem a kormom :) Valami van abban a hangban, ami nagyon zavarja.


Ugyan igy befeszul, amikor hazajovunk a setabol es leveszem a ruham :) Szelallo-vizallo kutyazos ruhaban jarok, szerintem valami hang zavarja ahogy levetkozom.


Szoval szerintem a kutyatokat valami hang zavar.

2021. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 komis1 ***** válasza:
100%

A komondor nem lesz félős idősebb korára, ellenkezőleg, évről évre nyugodtabb, higgadtabb.

Én azt nézném meg, hogy nincs-e baj a szemével, látásával. Sokszor előfordul, hogy a gazdák nem foglalkoznak a komondor szemébe lógó szőrökkel. A szőrszálak irritálják a szemgolyót. Ha ez huzamosabb ideig fennáll, károsodik a szeme, egy idő után megvakul. Sok komondor ezért idősebb korára, 9-10 éves kora körül megvakul. Ha nálatok is ez következett be, az magyarázná, miért fél, bizonytalan olyasmikkel szemben, amik korábban nem zavarták. Hall bizonyos hangokat pl. gereblyézés, kapálás hangját, de nem látja. Az udvart meg úgy ismeri, mint a tenyerét, csukott szemmel is eligazodna, ezért nektek fel se tűnik, ha nem lát a kutya.

Mindenkèpp évente le kell vágni a szeme elé lógó rojtokat, egyébként meg naponta ellenőrizni, hogy kisebb szőrök nem lógnak-e a szemébe, azokat kiszedni, kitépni.

2021. márc. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!