Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihullott a kutyám szőre...

Kihullott a kutyám szőre miattam. Helyreáll?

Figyelt kérdés

Most hoztunk 1 hónapja egy kis Jack Russelt. Első napján,ahogy ide került megfürdettem Dr.Pet kullancs és bolhaírtóval. Másnapra szörnyen elkezdett vakarózni,ami eltartott 1 hétig. Ez idő alatt a nyakáról teljesen eltűnt a szőr,az oldalán pedig ritka lett :(

Már nem vakarózik,de nem látom,hogy nőne vissza a szőre. Az állatorvos javasolt vmi gyógysampont,azt a férjem meg is vette. Nem tudom a nevét,nem otthon vagyok. Aztmondta ,azzal fürdessem meg,mert vissza pótolja amit lemostam. Megfürdettem az első héten,tehát 6 nappal a legelső fürdetése után. Rá 1 hétig ugye még vakarózott,utána nem. Tehát 3 hete volt az utolsó fürdetése. Allergiára nem gondolt a doki,mert ugyanazt a tápot folytattuk,amit a tenyésztője is etetett vele. Vajon mikor jön vissza a szőre? Egyáltalán ez így normális? Megkerestem ez ügyben a tenyésztőt is,hátha van vmi tapasztalata,de ő is azt mondta,hogy érzékeny a bőre a vacak samponra.


Van valakinek valami tapasztalata ez ügyben? 1 hete kap lazacolajat.


2021. márc. 15. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Talán a szőrtüsző atkákat kellene gyéríteni...
2021. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Vegyel neki rendes hust meg csontoshust es zoldseget meg belsoseget!!

A halolajbol nem kap feherjet. A szor alapanyaga a feherje. Nezz utana.!!

2021. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehet, hogy rühes?
2021. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondolom az állatorvos észrevette volna. Mint írtam,2 hete nem vakarózik.
2021. márc. 15. 19:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és lemaradt,hogy neostomosannal kezelve lett.
2021. márc. 15. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy a kutya bolhás volt?

Vagy miért kellett rögtön ketfelekepp is kezelni?

Most várni kell, békén hagyni, nem fürdetni, azt kétlem, hogy megkopaszodott volna.

2021. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem. A kutya nem volt bolhás,de az állatorvos azt mondta,kezeljem vele,mert az minden atkát,meg élősködőt visz.


A kutya nyaka,hasa kopasz. Pontosan úgy,ahogy írom.

2021. márc. 15. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem, a jelek szerint sok volt neki. Kicsit furcsállom is, hogy egy rövid szőrű kölyök kutyát különösebb ok nélkül levegyszereztetett. Van kutya aki havi fürdetést se bírja, nem hogy többféle bolhairtót egymás után.

A megkopaszodást úgy értettem, hogy tartósan, azaz visszanő, csak ki kell várni, hagyni regenerálódni. Pontosan értettem, amit írtál.

2021. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Jack Russellem van, neki a kiltix nyakörvtől hullott ki a szőr a nyakán, tökéletesen visszanőtt. Remélem a te kutyusod is rendbejön.
2021. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!