Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a mentett kutyákkal?

Mi a baj a mentett kutyákkal?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdés van ebben a kategóriában, amiben valaki kutyát szeretne venni. Elég gyakran leírják válaszként, hogy "én tudok egyet egy menhelyről, ami pont jó lenne neked", vagy hogy "miért nem viszel el egyet menhelyről?", stb. Ezek a válaszok minden esetben le vannak pontozva, még akkor is mikor a kérdező irreálisan alacsony összegért szeretne kutyát vásárolni és le is írja hogy nincs pénze drága, fajtatisztát venni tenyésztőtől. Miért? Mi a baj a mentett kutyákkal? Nekünk 2 is van, illetve van egy fajtatiszta "papírosunk" is, és eddig nem véltem felfedezni köztük különbséget. Aki szerint nem jó ötlet menhelyről magunkhoz fogadni kutyát, az ennyire divatmajom, és azzal akar hencegni hogy neki több százezres kutyája van? Vagy csak annyira gonosz hogy szerinte nem érdemes megmenteni a kutyákat onnan? Ha valami ritka fajtáról van szó, akkor azt megértem hogy sokat fizet érte, de ma már ott tartunk, hogy egy buldogért is kifizetnek sokan 300 ezret, pedig tele vannak velük a menhelyek. Szóval én nem értem... Miért lett divat mostanában ez mentett kutya ellenesség?

2021. márc. 16. 12:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Mert sokszor hülyeségeket írnak, mint pl "hozz menhelyről, az ingyen van" vagy pl "hozz menhelyről felnőttet azzal nem lesz baj" vagy pl "minden menhelyi kutya hálás"


Azt próbálják beetetni az emberek, hogy a menhelyi kutya kb minden esetben tökéletes és ingyen van.


Ez nem igaz. Néha egy felnőtt menhelyivel még többet kell foglalkozni mint egy kölyökkel, ami nem mindenkinek való. A menhelyi vagy gyepis kutyák rehabilitációt igényelnek szinte minden esetben. Ezt valahogy elfelejtik mondani. Ahogy azt is hogy csomó betegségük lehet nekik is és a menhely simán átvág a palánkon és a nyakadba sózza a legproblémásabb kutyát ha olyan.


Ezt úgy írom hogy most tervezek örökbe fogadni, de én tudom mire vállalkozok. Ezt itt gyakorin soha nem írják le.

2021. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Semmi baj a mentett kutyakkal, es nincsenek is minden esetben lepontozva ezek a valaszok.

Plusz ne a gyakoribol indulj ki :D

En maximum akkor latom lepontozva a menhelyes valaszokat, hozzatennem, tok jogosan, amikor valaki direkt leirja, hogy fajtatiszta torzskonyves kutyat akar, csak erdeklodne az arakrol, tapasztalatokrol.

Ebben az esetben teljesen felesleges odairni, hogy fogadj orokbe, mert nem ez volt a kerdes.

2021. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Nincs semmi baj a mentett kutyusokkal sem.

Mostanában észre vettem, ebben a kategóriában divattá vált, hogy mindenki lepontoz mindenkit.

2021. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is mentett kutyusom van. Semmivel nem tér el a többitől...csupán a "milyen fajta?" kérdésre nem tudok pontos választ adni.

Szerintem rengeteg ember a kutyusokban a pénzbeli értéket látja elsődlegesnek, és azáltal egy bizonyos dicsőséget érez. Minnél nagyobb az öszeg, annál nagyobb a büszkeség. Minnél ritkább a kutyusfajta, annál jobban ki tud tűnni a tömegből. Én erre gondolok sok esetben.

2021. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Egyesekben van egy olyan rossz berögződés, hogy a menhelyeken csak beteg kutyák vannak. Én ezt szoktam rendszeresen látni véleményként.


Nekem mentettem van, és ott is vannak ígéretes kutyák, de azt gondolom, mentett kutya sem való mindenkinek, egy előéletes kutya legalább annyira melós az előélete miatt, mint felnevelni egy tiszta lappal érkezett kölyök kutyát, aki rombol, rág, kamaszként lázad... stb. Illetve nem szabad megsajnálni a legesélytelenebbet, ha valaki nem elég felkészült, határozott, és korlátozottak az anyagi lehetőségei, mert az esélytelen valószínűleg nem véletlenül az. És az sem jó, ha valaki beleszeret egy cukipofába, miközben cukikám úgy játssza ki a szabályokat, hogy nem tudod követni, ha nincs határozottan fogva. Mentett kutyát is át kell gondolni, és alaposan felmérni a saját helyzetünket, mi fér bele, mi nem, mit tudunk kezelni, hol a határ, amin túl már nem megy. Sokan ezt rontják el.

2021. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
50%

múltkor szóvá tettem ezt a törzskönyv-sznobizmust, de tök normálisan, és arra fókuszálva, hogy a törzskönyvvel nem rendelkező kutyák is ugyanolyan értékesek, sőt. egyből jött a fröcsögő anyázás.

szerintem ez csak buta sznobság. kíváncsi lennék, hogy hány kutya gazdájának van törzskönyve a származásáról :)

2021. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Nekem sincs bajom a mentett kutyákkal.

Nekem is van épp itt ül mellettem.

Viszont a jövőben, ha megengedhetem magamnak mindenképp fajtatiszta kutyákat szeretnék.

Mert vannak olyan fajták amik tetszenek és össze is illünk.

Amúgy kb. Minden válasz levan pontozva mivel gyakorin sok embernek ez a hobbija.

2021. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%

Én sajnos tapasztalatból tudom, hogy a menhelyen sunyin elhallgatják a kutyák rossz tulajdonságait.

A legtöbb menhelyes kutya csak rehabilitációs kiképzés után lenne örökbe adható, és nem mindenkinek.

2021. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

8as vagyok. Ezért én például nem bízok a menhelyes kutyákban.

Maximum akkor, ha 8 hetesen kerülne hozzám.

2021. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
na tessék, itt is megy a lepontozás, mert szerintem a menhelyi kutyák is jófejek :D
2021. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!