Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutyus, gondozott ,...

1 éves kutyus, gondozott , ápolt, kisgyerekeknek vettük. Négy napja minden reggel fehér mozgó gilisztákat találok a teraszon , ahol tölti az éjszakát. Állatorvos szerint nem lehet légynyüvesség. Székletében semmi. Borzalmas látvány. Valaki járt így?

Figyelt kérdés
Interneten olyasmit találtam, hogy ez fertőző lehet az emberre.

#Parazita kutyánál #Légy giliszta?
2021. márc. 16. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És az állatorvos azt nem mondta, hogy kezelni kéne?
2021. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt melyik állatorvos mondta, a gyakorikerdesek.hu?
2021. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kapott féreghajtót.
2021. márc. 16. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint hogy hogy? Hogy a teraszon fehér gilisztákat talál? Én egyszer ott felejtettem egy edényben diót és akkor igen. A kutyáimat nem a terasz állapota alapján vizsgálgatom.

A kutyának van bármilyen tünete? Ha igen, vidd el állatorvoshoz, majd ő kikezeli. Ha nem, akkor meg nem értem a kérdést.

A légynyüvességet igencsak látni lehetne a kutyán, de kétlem, hogy az lenne, ha, ahogy írod, gondozott és ápolt.

2021. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen. Ápolt , gondozott, ezért is olyan furcsa . A kutyustól származhat, mert ott szokott az ajtóban feküdni, minden reggel ott találom ezeket a kis rövid , sárgás férgeket. Kb 3-4 napja vettük észre . Voltunk dokinál vele , aki azt mondta, hogy ilyenkor még nem lehet légylárva. Teszem hozzá, megvizsgáltuk , nem találtunk a bőrén sérülést.
2021. márc. 16. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Felmostal pl ecetes vizzel azon a helyen? (Donestossal meg hypoval nem szabad,mert art a kutyanak is!!)
2021. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tehát nem bélgiliszta, vagy bélféreg? Ennek a megállapításához nem kellene leadni székletmintát? Csak megkérdezted a dokit, vagy el is vitted a kutyát?
2021. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!