Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne rettegjek...

Mit tegyek, hogy ne rettegjek ennyire a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Kiskoromban egyszer megijesztett és meg is harapott egy kutya, azóta rettegek tőlük. Nagyon szeretném legyőzni ezt a félelmemet, ugyanis esti/reggeli futásnál is találkozhatok kutyákkal (bár eddig még nem sokszor volt rá példa, próbálom az olyan helyeket kerülni, ahol tudom, hogy kóborolhatnak). Annyira kínos, amikor át szeretnék menni egy barátomhoz, akinek van kutyája, és el kell mondanom neki, hogy nagyon félek tőlük.

Tudtok segíteni?



2021. márc. 17. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Keress egy jó (a hangsúly a jó-n van) kutyaiskolát. Ott tudni fogják, hogyan szoktassanak hozzá a kutyákhoz.

A másik (szerintem rögösebb) út az agytúrkász.

A hozzászoktatás elve:

Nézed a kiképzést olyan távolságból, ahol még biztonságban érzed magad. Ez a távolság (eleinte lassan) csökkenni fog.

A Kishercegben így van leírva:

" Sok-sok türelem kell hozzá - felelte a róka. - Először leülsz szép, tisztes távolba tőlem, úgy, ott a fűben. Én majd a szemem sarkából nézlek, te pedig nem szólsz semmit. A beszéd csak félreértések forrása. De minden áldott nap egy kicsit közelebb ülhetsz..."

2021. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Tanulmányozd a kutyák testbeszédét és a hangjaikat. Ha megtanulod a jelzéseiket, hogy mi mit jelent náluk, akkor könnyen fel tudod majd ismerni hogy barátságos szándékkal közelít, vagy támadni akar. A hangjukon is hallatszik, a mozgásukon is látszik, a beállásukon, a füleiken, és ami még rengeteget elmond, az a farkuk állása.

De egyébként ha akkora traumát okozott hogy azóta is rettegsz tőlük, akkor érdemes lenne ezt feldolgozni egy pszichológus segítségével, utána sokkal könnyebb lenne az életed.

Nekem gyerekkoromban kiharapott egy kutya egy darabot a szemöldökömből, ma is hiányos azon a részen, de nem okozott törést, azóta is imádom a kutyákat. Az hogy egy kutya vad volt, az nem határozza meg az összes többi kutya személyiségét.

Ha ilyen törést okozott volna bennem, akkor tuti igénybe vettem volna szakember segítségét hogy feloldjuk a traumát.

2021. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Legyen neked is kutyád! Nekem az segített. Amióta van kutyánk, nem félek más kutyáktól sem, kivéve ha nagyon vadul ugat, miközben elmegyek a háza előtt!😱
2021. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Találkozz minél többet BARÁTSÁGOS kutyákkal. Először már az is szép teljesítmény, ha hagyod, hogy megszimatoljanak. Utána szépen lassan, ha késznek érzed rá magad, jöhet egy kis simi, játék.
2021. márc. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy kutyaovi foglalkozást. Nagyon aranyosak és kiskorban szerintem a lehető legkevésbé "vadak". Ha összeverekednek a kutyusok, akkor is csak a játék céljából. Nagyon sok hasznos dolog el szokott hangozni egy ilyen foglalkozáson. Egy időn múlva megérted hogy hogyan gondolkozhatnak a kutyák.

És valószínű hogy megbarátkozol velük.

2021. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 17. 10:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter is tud segíteni, fóbiák, irracionálisan erős félelmek leküzdésében. Nem ciki, nyugodtan fordulj hozzá.
2021. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben annyira féltem a kutyáktól hogy egy pórázon levő csivavától kitudtam ugrani a kocsi elé.

Én úgy győztem le, hogy anya a semmiből haza hozott egy utcán talált kutyát.

Kis termetű, nagyon nagyon nyugodt.

Pár napig nem mentem a közelébe csak figyelgettük egymást.

Aztán pár hónap alatt legjobb barátok lettünk.

Hozzáteszem, hogy 6 éve van meg és még ugatni, ugrálni sem láttam.

Csak alszik, néha séta, néha játék.

2021. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első körben egy pszichológust és egy terápiás kutyást keresnék fel, az utóbbinak a kutyái ki vannak képezve, hogy felismerjék az ember kommunikációját, nagyon komoly követelményeknek kell megfelelniük, kb, ha agyoncsapod, se mutathatnak semmilyen aggressziót és nem fognak az arcodba ugrani sem. Szépen lasan, a te tempódban tudtok haladni az ismerkedésben a felvezető segítségével.
2021. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás vagyok és az egyik közeli rokonom retteg a kutyáktól. Amikor befogadtam a kutyáimat, nem repesett az örömtől, most 7 év elteltével szereti őket, de még simogatni nem meri őket és a többi kutyától is fél, de ez egy kis lépés, hogy, ha közelít felé valamelyik kutyám akkor nem kap frászt. Természetesen én is tiszteletben tartom őt, nem eresztem rá a kutyákat és nem sértődök meg, ha szól a kutyák miatt.


Nagyon sok kutyásnak meg kéne érteni, hogy egyes emberek félnek a kutyáktól és nem sértésnek kell venni azt, ha más fél a kutyáktól.


Mondjuk, amin mindig mosolygok az az, hogy általában a roma emberek szoktak leginkább félni a kutyámtól. Egyik régebben megkérdezte a buszon, hogy ugye nem fogja őt a (szájkosárban levő) kutyám megharapni. Mondtam, hogy nem és nagy volt a kísértés, hogy hozzátegyem, hogy ugye ő meg nem fog engem kirabolni. :)

2021. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!