Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik dolgoztok és egyedül...

Akik dolgoztok és egyedül éltek, hogyan tartotok kutyát?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem is feltétlenül egyedül éltek, hanem mondjuk a párotokkal...


Azért a legtöbb esetben az ember nagyjából egy időben dolgozik a párjával, különben egymást sem látnák soha.


Én az átlagosnál viszonylag nagyobb telekre szeretnék majd egy pásztorkutyát egyszer, de jelenleg esélytelen mert egyedül élek és havi 200-240 órát dolgozom, plusz havonta 25-30 órát csak az utazással...


És akkor a “szabadidőmben” kell mást is csinálni, nem áldozhatom 100%-ig egy kutyára.


Nyílván nem mindenki dolgozik ennyit, illetve valakinek 5 percre van csak a munkahelye, de 168 órával számolva sem jön ki nekem nagyon a matek...


Ti hogy oldjátok meg?


Vagy csak annak való kutya, aki mondjuk tervezőmérnök vagy programozó és heti 3* legalább képes homeofficeban is dolgozni?


Előre is köszi a válaszokat!



2021. márc. 17. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Szia :)

Nekünk a párommal Cavalier King Charles spánielünk van. Úgy oldjuk meg, hogy reggel vagy én vagy a párom elvisszük sétálni és játszunk is vele egy keveset. Nyilván ez azt eredményezi, hogy korábban kell kelni, ezért csináljuk felváltva. Aztán ha elmegyünk dolgozni akkor a lakásban marad. Szerencsére szeret játszani, erre a kis időre egyedül is jól elvan. Gyakran veszünk neki új játékokat hogy ne unja meg hamar a régieket. Ha pedig hazaértünk akkor újra séta, futi, játék. A munkám miatt én viszonylag sokat járkálok a városban, úgyhogy van hogy napközben hazaugrok és kicsit foglalkozok vele.

Mindenképpen fontos a társaság a kutyának, de azért nyilván emellett el kell végeznünk a feladatainkat is.

2021. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Reggel meló előtt labdázunk vagy rongyozunk a kertben, aztán kaja neki.

Este hazaérés után még sétálunk egyet, hétvégén nagyokat csavargunk.

38F

Cane Corso

2021. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Ezen én is gondolkoztam, szeretnénk kutyát de napi 9-10 órát vagyunk távol (és akkor mi még nem dolgozunk kifejezetten sokat), ezen kívül vannak kötelező feladatok (bevásárlás, házimunka), és a maradék szabadidőből se biztos, hogy 100%-ot szeretnénk szánni egy kutyára. Úgyhogy mi inkább lemondunk róla egyelőre....

Tudom, hogy rengetegen tartják így, és "nem pusztul bele", de kétlem hogy ez lenne az ideális.

Azt is tudom, hogy fajta- és egyedfüggő, más mennyiségű aktív foglalkozás kell két különböző kutyának... de engem ez se győz meg arról, hogy jó helye lenne nálunk.

2021. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%

3#

még egy macskád sincs?????


ez szomorú.....

2021. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

"de kétlem hogy ez lenne az ideális"

Ez bölcsességről árulkodik, sose szégyelld!

2021. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Yorkim van, és egész nap velem tölti az idejét.Biztonsági őrként dolgozom.
2021. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Szia :)

Mi a párommal és a fiúnkkal kertes házban élünk.

A házban 2 Brit cica van.

Ők nagyon lusták, szinte csak estére jönnek oda egy kis simire, reggel- este etetjük őket és almot takarítunk.

Esténként fésüljük őket.

Mellette van egy kigyónk is, nála reggel-este hőmérsékletet ellenőrzök és 2 hetente megetetem.

Erről ennyit hisz kutyákat kérdeztél.

2 kutyánk van, kinti-bentiek.

Shar pei és egy Mopsz.

Reggel 5kor kelünk fél 8kor megyünk el itthonról.

Addig a kutyák ki-be szaladgálnak az udvarról.

Délután 5kor érünk haza, fél óra pihenő aztán megyünk sétálni fél órát a kutyákkal, a kertbe a gyerek szaladgál velük, mi is játszunk fél órát velük.

Ennyi.

Aztán lefekvésig még vagy 3× kimennek.

Ennyi.

2021. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is Cane Corso-m van, itt nem sokunknak.:) Én mondjuk itthon vagyok mióta megvan, csak a Párom dolgozik, de ha visszamennék is meg lenne oldva, hogy előtte utána kellően foglalkozzak a kutyámmal. Esetedben pedig egy átlagosnál nagyobb telekre pont jó egy pásztor, azzal is ellesz munkaidődben, hogy őrzi a házat na meg olyankor fog sokat aludni. Esetleg lehet lesz hozzá társ kutyád is vagy eleve kettőt veszel...de a napi átlag heti 5 nappal számolva 12,5 óra mellett is megoldanád,ha szeretnéd, a későbbiekben meg egyértelműen megoldható, csak nyilván ehhez akarni is kell.:) Ha tényleg szeretnél kutyát, akkor nem áldozat a szabadidődben Vele foglalkozni, vagyis akkor nem így fogod fel, hanem alig várod, hogy együtt legyetek. Szóval inkább ezt gondold át.
2021. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1-2 napot megyek csak be, többi nap itthon.


1200 nm-s kert, nagy ház, egyedül élek, juhászkutyám van.


Amikor itthon vagyok:

- fél 6kor kelt a kisvekkerem ;)

- 6-7:30ig séta, játék, kutyapajtik

- 7:30kor kap enni, én is iszom egy kv-t

- 8:00 leülök dolgozni, kutya vagy müttyög valamit vagy alszik

12:00-13:00ig ebédelek és közben játszom vele az udvaron vagy tanitom

13:00-17:00 dolgozom

17:00kor elindulunk az esti foglalkozásra, ami a következő lehet: agility, engedelmes, őrző-védő, kutyafuti vagy egy nagy séta (kb 2.5-3 óra)

Este 8-ra érünk kb haza.

8:00-9:00: eszik ő is, én is. Nézek valamit a tv-ben, aztán alvás


Amikor dolgozom:

Reggel ugyanez, csak 7:00re viszem napközibe, 8ra megek dolgozni. Napköziben van egész nap. 6ra megyek érte, utàna elviszem sétálni. 8ra hazaérünk, este ugyanaz.

2021. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Úgy választottam munkát, hogy meg tudjam oldani. Közel legyen, ne kelljen 8 óránál többet soha stb.
2021. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!