Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszert próbáljak meg...

Milyen módszert próbáljak meg még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 1 éves akita büszke (és néhol kevésbé büszke) tulajdonosa vagyok. A kutyám rengeteg figyelmet kap, naponta vannak séta-játék, séta-futtató és egyéb alternatívák beütemezve annak érdekében, hogy le legyen mozgatva. Az esetek 70%-ában nagyon ügyes, tud egy csomó mindent amit tanítottam neki.

DE: van 30% (amikor elmegyünk sétálni és kan kutya van a kerítés mögött vagy amikor kint vagyunk az udvaron, de nem 100%-ban csak rá figyelünk, hanem más kerti munkákat csinálunk), amikor bekattan nála valami. Ilyenkor egyértelműen próbál fölém (vagy bármelyik családtagom fölé) kerekedni és durvul. Ez az én esetemben nem annyira gáz, mert ignorálom, leáll, megunja. De a nagyszülőknél már okoz némi problémát, ugyani egy házban lakunk, közös udvarral.


A kérdésem tehát az, hogy van e bármi olyan, amit az ő érdekükben meg lehetne e csinálni még, mert ha azt mondom nekik, hogy 2-3 éves korára lenyugszik, az már kezd nem segítség lenni.



2021. márc. 17. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
A nagyszülőknek mutasd meg,te mit csinálsz. Vedd rá őket, hogy tegyék, amit te.
2021. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Tehát ha kan kutyát lát vagy unatkozik, akkor nektek megy?

A letiltásra nem reagál?

2021. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
90%
Kutyasuli talán tud segíteni a helyzeten. Ott megtanítják kezelni ezt a viselkedését, és otthon tudtok gyakorloni a nagyszülőkkel, hogy hogyan stoppolják ők is a kutyust :)
2021. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, az elején tiltottam, de rájöttem, hogy bár tudja, mit jelent a "nem", tojik arra, hogy én mit szeretnék (nyilván ez a temperamentumából adódik), úgyhogy azt vettem észre, hogy a "csináld, de tőlem nem kapsz visszajelzést, az biztos, megvárom amíg megunod" mentalitás jobban célravezető nála.
2021. márc. 17. 13:39
 5/12 A kérdező kommentje:

Amit nem értek az főleg az, hogy alapvetően most már nem ugrál annyit, mint kisebb korában, amikor ezzel tényleg szenvedtem én is.

A kapuajtón nem lehetett bemenni úgy, hogy ne másszon ránk.

Jelenleg, ezzel már nincs probléma, leültettem az ajtóba és akkor adtam neki jutalomfalatot, ha beengedett és megsimogathattam. Megtanulta, hogy ott nincs ugrálás senkire.

Csak és kizárólag akkor ugrál, ha látom rajta, hogy ott van más kutya is (de akkor is rám ugrál, nem a másik kutyára) vagy unja, hogy most éppen nem vele foglalkozunk és meg van sértődve.

2021. márc. 17. 13:45
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Ezzel a probléma az, hogy nem minden nemkívánatos szituban teheted azt meg, hogy csináld amíg megunod.


Ráadásul a nagyszüleidtől se várhatja ezt el senki. Tiltsd. Ha nem hagyja abba , nem jól tiltasz.

2021. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jólvan. Megpróbálom máshogy akkor.

Köszönöm

2021. márc. 17. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Alapvető, hogy a tiltást el kell fogadja. Nincs olyan, hogy "majd megunja".
2021. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Igazából a hangsúly az én nevelési módszeremben azon volt, hogy nem reagálok rá, mert egyértelműen nekem produkálja magát és megerősítést vár, nem annyira az adott tevékenység "megunásán", de akkor ezek szerint ezt elrontottam.

Korrigálom. Köszi

2021. márc. 17. 14:07
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Azt is megtaníthatod, hogy maradjon helyben, maradjon nyugton. Akkor is, ha kutya jön, akkor is, ha nem rá figyeltek.
2021. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!