Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja a kutyámnak?

Lehet valami baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap este távolítuttunk el (helyesen) egy kicsit nagyobb mint egy centis kullancsot. Lehet valami baja? A kullancs mérete alapján régóta bent lehetett. :(

Viselkedése nem változott. Lehet valamit (most már nem megelőzés érdekében) venni ami "meggyógyítja"? Ha esetleg elkapott valamit.


Két éves kutyáról van szó és eddig ez a második kullancs a mivel a környéken (szerencsére) kevés nagyon a kullancs ezért nem is volt semmi ellenszere vagy mi. Milyen kullancs esetleg még bolha irtó nyakörvet/szert ajánlotok?



2021. márc. 19. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Enyémnek nem volt tőle baja. De vidd el orvoshoz az a tuti
2021. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Advantixot ajánlom. Ha most nem viselkedik máshogy mint szokott és nem lehangolt, akkor nincs miért aggódnod.
2021. márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Érdemes lenne nagyobb hangsúlyt fektetni a megelőzésre is, mert évi 1 kullancs sem veszélytelen.
2021. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hármas:

Igen én is erre gondoltam mivel eddig nem volt benne egy se és most 3 hónapon belül ez a második úgy hogy eddig sosem volt. Ezért kérdeztem hogy mit ajánlotok ami hasznos és ér valamit? Egyik ismerősöm vett 8000 ft-ért kullancs irtó nyakörvet hordta és másfél hétre rá benne volt a nyakában a kullancs... Ilyenbe nem szeretnék belefutni.

2021. márc. 19. 08:27
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Pont tegnap mondta az állatorvosunk hogy most rengeteg a kullancs.

Mi Bravecto-t használunk.

2021. márc. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Én Foresto-t szoktam venni. Jó a kullancs, bolha és a szúnyog ellen is. Plusz vízálló, ami nálunk nagyon fontos, mert gyakran úszunk.

Egész évben járjuk az erdőket és soha nem volt benne kullancs.

2021. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Fipromaxot használok, ugyanaz, mint a Frontline, csak sokkal olcsóbb és nekünk teljesen jól bevált.
2021. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Mi Foresto nyakörvet használunk, bevált.
2021. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Bravecto én azt használok ezeket a cseppeket nyakörveket mind kipróbáltam egyik se ért semmit
2021. márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Advantix 4 hetre, aztan ujra!
2021. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!