Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy érzem már mindent megtette...

Úgy érzem már mindent megtettem, mégis újra próbálkozik kijutni a drótkerítés alatt. Addig míg nem csináltatom meg a kerítést mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés
Először is kellő foglalkozás, napi tréning, játék, agytorna, séta, futás, játék, mindene megvan, minden áldott nap. Imádom, a boldogságom... Mindenki azt mondja, hogy túl sokat is foglalkozom Vele. 11 hónapos ivaros kan, de még nem emeli a lábát. Kamaszkor. Kb.egy hónapja kezdte, szépen le lett róla tiltva, hamar meg is értette. Erre most, hogy már bő két hete nem ment ki, nem is próbálkozott, már azt hittem megoldódott a gond, tegnap újra kezdődött. Állandóan figyelem és amint kezdene ásni rögtön letiltom, leszidom. De eleve tudja, hogy nem szabad, mert előtte mindig hátranéz, hogy kint vagyok-e. Mégis tegnap is szólnom kellett 2x miután kint volt és ma is már 2x. Úgy, hogy reggel lefárasztottam és aludt és közben mikor felébredt bepróbálkozott, utána ment vissza aludni. Tehát tényleg nem lehet azt mondani, hogy unatkozna, de még azt se, hogy csajozni akarna menni. Mit tudok még tenni addig, míg a kerítés nem lesz áthatolhatatlan??
2021. márc. 19. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miert ne akarna a tuzelo szukak utan menni? Attol meg, hogy nem emeli a labat, siman lehet. Ivartalanitas mindenkeppen, aztan ha az se mukodik, akkor lathatatlan kerites peldaul.

Vannak nagyon durvan szokos kutyak minden foglalkozas ellenere is, szoval szerintem ez nem allatkinzas, mert nyilvanvaloan nem szabad hagyni, hogy csavarogjon. Elobb-utobb megtanulja, es be se kell kapcsolni tobbet.

2021. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

11 hónaposan már rég ivarérett, és valószínűleg a tüzelő szukák is közrejátszanak.

Miért nem viszed be a házba?

2021. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás, és amíg el nem készül a kerítés vidd be, vagy a garázsba, ha van, szóval zárd el, ha nincs kint vele senki.
2021. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt, hogy úgy érzem mindent megtettem, azt úgy értettem, hogy mindent, ami egyezik az elveimmel. Tehát ismerem az első által javasolt két opciót is,de azokat nem szeretném...A második javaslatot sem, hogy bezárjam ezért a házba, mert ez nem megoldás, csak elfedés.

Próbálok szóval, tanítással célt érni. Hátha ebben a témakörben van valakinek ötlete ezen kívül, amit jelenleg csinálok, hogy rajtakapom. Én ezt látom a legcélravezetőbb megoldásnak (bár elég strapás), de hátha tudok még mit tenni, ilyen humánusabb módon.

2021. márc. 19. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána az ivartalanításnak. Lehet, hogy egyes emberek elveivel ellenkezik, de a kutyával jobbat tennél, ha ivartalanítva lenne.

Addig is, lehet kapni pl a Tescoban riasztó folyadékot. Próbáld ki a kerítés szegélyénél.

2021. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok ellen mindig kevés leszel, szóval ivartalanítás, mielőtt egy megszokott cselekvéssé nem válik.
2021. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kutyák számára már olvastam ezekről a távoltartó folyadékokról, amiknek fő illatanyaguk a citrom vagy valamely citrusféle és az ecet, mert állítólag ezeket utálják a kutyák. Enyém konkrétan szagolgatta, majd nyalogatta az üres ecetes flakont, mikor szétöntöttem. Nem baj úgy voltam vele talajfertőtlenítésnek nem volt rossz. A citromra is ráharapott egyszer szaglás után és ha nem vettem volna el, megeszi. Pedig azt hittem olyan vicceset fogok majd látni, mint régen a Youtube-on láttam ilyen citromos videókat.:)

Viszont most újra rákerestem és találtam kifejezetten kan riasztó spray-t. Amivel elvileg a tüzelő szukát kéne befújni, de esetünkben talán jó lenne a kerítésre? Hatásos ez a szer?

Nem tudom, nem tűnik úgy, mintha csajozni menne, mert akkor célirányosan menne x helyre, nem? De eddig ha nagyritkán kijutott, csak itt szaglászik a szomszédok körül, kan kutyás előtt. Én is azt gondolom egyébként, hogy ivarérett, már jó ideje...de állítólag teljesen az, csak lábemeléssel lesz, ami azért odébb van, majd a kamaszkor után. Bár erről kicsit így homályosak az infók a neten. De mondom, nem szuka keresésnek tűnik.

2021. márc. 19. 14:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuttogo vagy kerdezo, vagy mi?Meg tudod kerdezni a kutyatol, hogy mi is a celja? Mert tokre ugy beszelsz, mintha tudnad :D

De egyebkent meg ha szerinted nem a szukak utan megy, akkor egyertelmuen unatkozik a te logikad szerint, tehat foglalkozz vele tobbet, vidd ki setalni tobbet. A hormonokon mondjuk ez nem segit, de akkor mas megoldast nem latok.


Amugy lecci ne legyel te is ivartalanitas-ellenes, mert ennek nincs ertelme. A kutyaval csak jot teszel, lenyugszik, altalaban a szokes is alabbhagy, konnyebben kezelhetoek lesznek es megelozheto vele az ivarszervi daganat.

Fu de rossz dolgok ezek, igaz? :)

2021. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is szökős volt a kan kutyánk ivartalanítás előtt és 11 hónaposan már ivarérett, rosszul tudtad. Csak nem tenyészérett, nem tenne jót, ha most csinálná fel valamelyik szomszéd szukát... Ha jót akarsz neki, akkor még most ivartalanítod a tavaszi tüzelés előtt.
2021. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!