Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya helyes sétához való...

Kiskutya helyes sétához való szoktatása? Hogyan?

Figyelt kérdés
Megkapta a kötelező oltásokat, szóval engedélyt kaptunk az utcán való sétához. Az udvarunkon már gyakoroljuk pár hete, hogy hogyan kell pórázon sétálni: a kezemben van a jutalomfalat, eleinte az orrához tettem és úgy sétált láb mellett, mostanra viszont eljutottunk odáig, hogy elég, ha a mellkasomig emelem a kezem, úgy is mellettem jön és ha megállok, akkor leül. Viszont az állatorvosi rendelő előtt, amikor várakoztunk, sétáltunk pár hosszt és elkezdett húzni. Sokkal jobban érdekelték a kinti szagok, mint a jutalomfalat, ami rendben is van, de hogyan kéne megtanítanom arra, hogy normálisan sétáljunk és mindkettőnk számára élvezetes legyen? Labrador kölyökről van szó. Még elbírok vele, de ha megnő, már nem lesz ilyen mókás, ha továbbra is húzni fog.

2021. márc. 19. 13:32
 1/7 anonim válasza:
24%
Kutyaiskolába kell vinni
2021. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, szerettük volna, csak mostanában zárva vannak ugye a pandémia miatt :)
2021. márc. 19. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
idő és türelem
2021. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

A labik bolondosak:)

Imad szaglaszni!

Szerintem minden nap vinni kell ot, es gyakorolni.

2021. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
56%
Sétálj a jutalomfalattal a kezedben és ha odajön a kutya miközben sétálsz, és tartja a tempót veled ( a jutalomfalattal), akkor add oda neki. Ha ezt sokszor megcsinalod, meg fogja tannulni a kutya, hogy melletted kell sétálnia.
2021. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bár az #5-ös, #6-os válaszoló kivételével nem nagyon kaptam használható praktikákat, azért leírom az eddigi tapasztalataimat, hátha később valaki, akinél szintén fennáll ez a probléma rátalál erre a kérdésre.

Szóval, mint írtam amikor voltunk az állatorvosnál, akkor húzott rendesen, egyáltalán nem figyelt rám vagy a jutalomfalatra. Másnap ugyanezzel a jutalomfalattal próbálkoztam kivinni az utcára. Az orrához raktam, de le se bagózta, ugyanúgy ment, mint egy nem normális, csak néha szándékozott visszajönni, akkor viszont nagyon meg lett dicsérve. Nálunk az áttörést a virslire váltás hozta meg. Mielőtt kivittem volna utcára, pár percet gyakoroltunk bent az udvaron: ül, fekszik, hagyd, plusz a póráz nélkül mellettem sétálást. A kapun én mentem ki először, csak akkor jöhetett ki utánam, amikor hívtam. Először folyamatosan az orrához tettem a virslit és úgy, hajlott derékkal sétáltattam, folyamatosan dicsértem. Ha előre ment, akkor megálltam, visszahívtam magamhoz, hogy laza legyen a póráz, azután dicsértem, jutalmaztam. Már harmadik napja sétálunk utcán, de most úgy jön mellettem, mint a kisangyal. Most azt gyakoroljuk, hogyha megállok, akkor neki le kell ülnie.

2021. márc. 22. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!