Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után kezdenétek el...

Mennyi idő után kezdenétek el tanítani egy felnőtt menhelyi kutyát és mire?

Figyelt kérdés
Semmit nem tud, a pórázt elviseli. Hány napot adjunk, hogy megszokja az új helyet? Mikortól kezdjük a pórázfegyelmet és az alap parancsokat? Nem szeretném túlterhelni sem, de már az elején szeretnék szabályokat lefektetni, hogy ne később kelljen átnevelni.
2021. márc. 19. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

A kutya nem gép. Nincs ilyen, hogy 5 nap múlva már tudnia kell feküdni.


Nem írtad mióta van nálatok. Szóval mióta?

2021. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Még nincs nálunk. Szeretnék előre felkészülni, hogy neki és nekünk is könyebb legyen. Nem várom amúgy, hogy elsőre tudjon mindent, de pl benti kutya lévén szeretném megtanítani majd neki, hogyha bejöttünk sétáról, akkor le kell ülnie és várnia amíg leszerelem és mondom neki, hogy mehetsz. Ehhet kell az ül parancs és a marad parancs is. Közben a sétát is tanítani fogjuk, kajánál a tiéd parancsot. Nem tudom, hogy az összes egyszerre nem-e lenne sok. Viszont ha egymás után tanítom, akkor meg sok helyen újra kell tanítani. Pl úgy szokja meg, hogy bejövünk és mehet amerre lát, utána erről le kellene nevelni ami extra munka neki is és nekünk is. Ilyesmikre vagyok kíváncsi.
2021. márc. 19. 14:06
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Az első pillanattól kezdve!

A harmonikus együtt élésre!


(a cirkuszi mutatványok sokad rangúak, arra nem is reagálok... unaloműzésnek jó.)

2021. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Örülnék normális válaszoknak is. Köszi
2021. márc. 19. 15:24
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

3-mas vagyok...

Most olvastam el a többi hozzászólásodat.

Istenem, de sok bajod lesz vele!

Az a baj, hogy ez a trend, (parancsszavak, verbális utasítások)

baromi kényelmesek az embernek, mert mi szavakkal kommunikálunk.

Az a baj, hogy a kutyák viszont nem!


És milliószor könnyebb egy embernek megtanulni a kutyák kommunikációját, mint egy kutyának, az emberekét.

Sírni volna kedvem a soraidat olvasva.

Horror a hozzáállásod, ami a megértést, és megértetést illeti.

Érezni a leírtakból, hogy készültél, és próbálsz helyt állni, ezért nem téged hibáztatlak, hanem azokat, akik elhitetik, hogy az ilyen módszerek hatékonyak.


De őszintén, minden rosszindulat nélkül mondom, az ilyen embereket legszívesebben a Men in black memóriatörlőjével kezelném, mínuszba küldve a memóriájukat, hogy aztán egy teljesen új világot nyissak meg számukra.

Téged is sajnállak, de leginkább a kutyát sajnálom, akitől egy természetellenes kommunikációt fogsz elvárni, és azt, hogy ez az egész működőképes legyen.

2021. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

4-es kommentre:

Ez volt a legnormálisabb válasz, amit csak kaphattál!


Csak ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint ha egy 2 dimenziós síkban élnél, és egyszer csak egy 3 dimenziós test behatolna a világodba.

Nem tudja felfogni az elméd, hogy mi a fene is történik itt.

Ezért írtam, hogy egy totális memória reset segítene a helyzeten.

Nem poénból, nem kötekedésből, nem trollkodásból.

Egy fantáziavilágot próbálsz életre kelteni.

2021. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
hát kár volt koptatnod a billentyűzetet...
2021. márc. 19. 15:32
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

Őszintén sajnálom.

Mármint a kutyát.

Téged inkább csak szánlak a szűklátókörűségért, és megvetlek , hogy a lehetőségét is kizárod a fejlődésnek.

2021. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
minden amit ide hánytál üres szó, semmi tartalom nincs mögötte. Így kénytelen vagyok trollnak nézni téged, mert a segítség nulla, az önfényezés és a lenézés viszont nagyon megy.
2021. márc. 19. 15:40
 10/20 anonim ***** válasza:
36%

Én csak a figyelmedet hívtam fel rá, hogy az ellenkező úton indultál el, mint amin kellett volna.

Egy kutyával való sikeres együttélést , nem egy gyakorikérdéses platformon fogsz elsajátítani. Se tőlem, se mástól.

2021. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!