Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, hogyha...

Mit tudok tenni, hogyha találtam két kutyát kutyasetaltas közben, de egyik menhely vagy alapítvány sem segít még csak egy chip olvasásban sem?

Figyelt kérdés
Szóval a városunkban a szélén van nagy rét, ide azért szoktak kutyások járni sétálni, mert nincs vad, jó terület. Mellette egy óriás áruház és egy város elkerülő autóút van. Egy helyi menhely oldalán már láttam ezt a két kutyát, akkor pár kilométerrel arrébb voltak, most pedig ezen a területen voltak. Hazahozni nem tudom őket, mivel a szüleimmel lakom, illetve elég rizikósnak találok két kutyát beilleszteni az itteni, 3 fős falkába. Az alap orvosi ellátásokról nem is beszélve, amik két kutyára min.60-70 ezer forint + etetés. Szóval na, nem akarok plusz két kutyát. Viszont segíteni szeretnék, már felismernek minket, valahogy biztosan meg lehetne fogni őket, viszont chipet kellene bennük olvasni. A kocsiba csak úgy nem akarok berakni két kutyát, nem akarom, hogy hányjanak, pisiljenek, esetleg kárt tegyenek valamiben. Szóval annyit kellene csak csinálniuk, hogy kijönnek és olvasnak legalább egy chipet. De semmit nem tesznek. Elvileg a menhely az önkormányzat által működik, egyszerre gyepmesteri telep is (de nem altatnak). De ők sem jönnek ki :( Kinek tudnék szólni? Az egyiken nyakörv, a másikon hám van, szóval esélyesen gazdisok.
2021. márc. 19. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
ha valami orvost megkérsz, hogy jöjjön oda ti meg addig valamikor, te meg addigra befogod őket? Vagy valami benzinkutat keresel ahol van leolvasó, szokott lenni. Esetleg írsz az önkormányzatnak vagy posztolsz facebookra.
2021. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*hogy jöjjön oda valamikor, te meg addig befogod őket
2021. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Városodnak van facebook csoportja? Esetleg ott próbálkozhatnál.
2021. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Benzinkút a közelben? Ott szokott lenni chipleolvasó.
2021. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha gyepi is akkor kötelező kimenniük. Be kell őket jelenteni hogy nem végzik el a feladatukat.

A mi városunkban is a helyi menhely vezetője kapta meg a gyepmesteri titulust pár éve. Addig soha nem ment ki semmilyen bejelentésre, arra hivatkozva hogy nincs ideje meg kapacitása. Mióta ő a gyepmester, azóta minden bejelentésre ugrik, mert kötelező neki.

2021. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valamelyik fajtamentésnél próbálkozz, hátha ki tudnak menni chip olvasóval. Nagyon sok állatmentőnek van chip olvasója, írj rá többre is.
2021. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, ha megfognád őket és elmennél velük a menhelyre vagy az első állatorvoshoz, ott ingyen és bérmentve olvasnának chippet...(bár szinte fogadni mernék, hogy nincs is bennük)


Kérhetnél segítséget az elhelyezésükben is, vagy ha tényleg a gyepit is ő látja el, akkor azt kellene bejelenteni, hogy ott van két kóborló kutya, vigyék be(nem pedig azt, hogy olvassanak chippet).


Teljesen megértem az érveidet, egy tökéletes világban így is működne, de még nagyon nem tartunk ott és jelenleg nem elegendő bejelentgetni dolgokat. Pár hónapja találtam egy 20-30 kg-os kutyát, aki az úton rohangált. Beraktam a kocsiba, majd mivel pont hétvége volt és délután 20 percet vezettem az állatorvoshoz majd mivel nem volt chip, nálam éjszakázott és utánna vittem a menhelyre.

2021. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!