Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek rottweilere van, mit...

Akinek rottweilere van, mit kell róla tudni?

Figyelt kérdés
Milyen vele az élet, kinek ajánlanád, kinek nem, mire kell figyelni, mennyire veszélyes a családtagokra, mennyire lehet megtanítani dolgokra (hogy pl sétáltatásnál ne balhézzon), stb, minden érdekel.

2021. márc. 20. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Határozottan és következetesen kell bánni vele. Szuper könnyen és gyorsan tanítható. A legkisebb veszélyt sem jelenti a családtagokra (ha megfelelően van nevelve, szocializálva) Azoknak ajánlanám, akiknek van idejük, energiájuk foglalkozni vele és azoknak nem ajánlanám, akik nem tudnak vagy akarnak elegendő időt szánni a kutyára, ugyanis megfelelő nevelés nélkül a fejünkre nőhet. (Ugyan úgy mint minden más kutya, csak ha egy csivava kezd ámokfutásba ott nem kerül senki életveszélybe) Határozott, magabiztos emberek mellé való. Aki úgy érzi nem tud erőszak nélkül irányítani egy kutyát, azok válasszanak olyan fajtát, akik akkor sem tudnak komoly kárt okozni az emberben, ha félremegy a nevelésük. A mi életünk vele a legnyugalmasabb, legegyszerűbb, a többi kutyánkhoz képest. Nem egy igazi energiabomba, mint pl az amerikai staffordshire terrierünk és nem is annyira makacs. Nekünk a kedvenc fajtánkká vált.
2021. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy jellemezném, hogy a német juhász apukája.

Hülyén hangzik, de az a helyzet, hogy ugyanúgy őrző-védő, házőrző, testőr szerepre alkalmazzák, csak erősebb, nagyobb, higgadtabb, nem őrül meg, hanem okos és nyugodt, intelligens. Nem ugrál, ugat, őrjöng feleslegesen, csak,ha tényleg gáz van.

Amúgy ugyanolyan szuper családi kutya, imádja a gyerekeket, a családját.

Csak épp felé olyan hiperaktív, mint az általam "gyerekének" nevezett németjuhász.

2021. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

A kutyaval elo csaladtagokat vedi.

A rokonocskak,akik neha odaazabadulnanak a kertbe meg lakasba. Na ok eloszor kozteruleten bratyizzanak a kutyaval meg vigye ek neki jatekokat stb!! Akkor esetleg beengedi oket is a teruletetekre.


A roti nem veszelyes,csak hazorzo. Betorocske meg szamara ismeretlen nem tavozik toletek ep borrel. Ennyi.


Konnyen tanul,arisztokratak tartottak regen. Nyugodt udvarias banasmodot kovetel . Konnyen tanul. Igenyli a gazda jelenletet.


Ugy nem fog mukodni,ha a kertben tartod. Vagy nem mozgatod gyakran.

2021. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Nekem van 2.

Még fiatalok, szeretnek rombolni, aludni és enni.

Könnyen és gyorsan tanulnak, eléggé értelmes fajta.

Foglalkozni kell velük, és nevelést igényelnek, mert különben veszélyessé válhatnak.

Most olvastam, hogy egyik kutya a gazdájának arcába harapott, lejött a nőnek az orra és eltorzult az arca.


Egy másik családnál lelépett az apuka, és otthagyott a nőre meg egy 4 éves kisgyerekre 2 rotit, a család tiltakozása ellenére.

Most volt bent a hírekben, a kisgyerek sajnos életét vesztette, a nő pedig az intenzívre került.


De általánosan elég jó, nyugodt fajta. Sokan tartják, és a legtöbbeknek nincsen gondja vele.

Nevelés és foglalkozás mindenképpen szükséges, határozatlan embernek nem való semmiképpen.



Ha lehet, csak tenyésztőtől vásárold, legalább a szülőknek a szűrései, származása legyen letisztázva.

2021. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Ezt a fajtát szerintem érdemes megfelelő helyről, tenyésztőtől venni.

Itt a városban van egy roti szaporító, és ordít a különbség az ő kölykei meg az én tenyésztettem között, már messziről, ránézésre.


A szaporított kölykök arcán lóg a bőr, már ez miatt a szülőket tenyésztésre alkalmatlannak ítélnék.

Arról nem is beszélve, hogy ez szemproblémákat jó eséllyel okozhat többek között, és nem is hasonlít az én rotimra, pont mellettem ült egy szapis vevő az állatorvosnál.


JLPP szűrés és DP szűréssel rendelkező, tenyész szemlézett felmenőkkel rendelkező kölyköt vegyél.


Átlagban 150-be mennek, van ahol drágábban, de van ahol lényegesen olcsóbban is odaadják a már elfogadható minőségű kölyköt.


Megéri a kis plusz pénzt a tenyésztett, mert sok szaporított gyatra minőségű.

2021. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt, stabil kutya. Ő nem az, aki őrjöng a kerítés mögött. Komoly és méltóságteljes, fekszik nyugodtan, csak akkor mozdul meg, ha "helyzet van" (bejön valaki a kapun, vagy hasonló). Nagyon védelmező, a családját imádja. A mienk a közeli, hozzánk rendszeresen járó barátokat, rokonokat is simán beengedte, de idegeneket nem.

Nagyon okos, tanulékony kutya, de makacs, nem kicsit. Hajlamos dominánsan viselkedni, határozottan kell nevelni, de szeretettel.

Az enyémnek nem volt kifejezetten nagy mozgásigénye, sétáltunk napi másfél órát, ezalatt dobáltam nekik botot, úgyhogy szaladgált is, ennyi neki tökéletesen elég volt, nem volt egy izgága típus. Szeretett a teraszon feküdni és onnan figyelni, meg persze körülöttünk fetrengeni, velünk lenni. Én nagyon szerettem ezt a nyugodt temperamentumát, hogy nem zsizseg állandóan (német juhász volt előtte és utána is, na, az zsizseg :D)

Szerintem baromi jó kutya, de kell hozzá egy karakán, határozott gazdi és foglalkozni kell vele rendesen. Én biztos szeretnék majd még egyszer rotit.

2021. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5: 150-ért már kapni rotit? :O Azt hittem, sokkal drágább.
2021. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

150-ért már bőven elérhető neves tenyészetekből, magas minőségű kan-szuka párostól kiskutya.

1-2 tenyészetben odaadják időnként 80-ért is.



Ezek a nagyobb fajták nem olyan drágák a kistestűekhez képest.

Sokat esznek, de viszont egy nagytestű tud 8-12-t is elleni...


Ameddig egy francia bulldog ellik 2-4-et és még császározni is kell...

Yorkshire terrier sem ellik többet általában 4-nél.


Így a kistestűeket többért adják.

2021. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azta. Minimum a dupláját gondoltam. Köszi az infót, bár most a férjem elkezdett rettegni, hogy a "majd, egyszer valamikor lesz még rotim" nem is lesz olyan sokára 😂
2021. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kis cuki kenyérre lehet kenni, imád jatszani labdázni szelid, idegeneket gazda jelenlétében megtűri, de olyan gond nincs hogy valaki illetéktelenül jönne be mellette

Ja meg annyi hogy jó étvágya van ,

Foglalkozás szempontból meg minél

Többet amennyit tudsz nagyon szereti a gazdáját

2021. márc. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!